Rezultate de la 1 la 10 din 10
    Tytzy Oaspete

Implicit Ce stiti despre produsele Calivita

Salut!
    Un medic de pe ambulanta BGS mi-a recomandat Rhodiolin de la Calivita, antistres! Abia cand am ajuns in magazin m-am prins ce este cu acest brand.... Se cumpara doar pe baza de calitate de membru, preturile destul de piperate...totusi lume multa la rand la case!
    Ce parere aveti din experienta? Sunt eficiente medicamentele lor sau se gasesc echivalente mult mai ieftine?
    Ultima editare de lovelife : 15 feb 2013 la 09:11

Azima Oaspete

Implicit Re: Ce stiti despre produsele Calivita

din ce am auzit lumea e multumita de efectele acestor produse (am doi colegi de servici care inca mai traiesc ...)
    eu nu am incercat,

Gina1 Oaspete

Eu am o parere destul de buna despre produsele lor... E adevarat ca sunt destul de piparate, dar vitaminele cel putin mi se par OK dpdv pret/performanta.

GRavidutza Oaspete

si io am gasit intr-o vreme pe net produsele astea calivita, si ma tenta sa iau niste suplimente cu diverse enzime benefice organismului, care cica refac flora intestinala si nu se mai dezvolta candida, pretena mea.

Unregistered Oaspete

...mie mi-a recomandat dr sa-i dau copilului noni de la Calivita... si ia cam de 2 luni si cred ca mai avem de luat vreo 2...ce pot sa zic e ca de vreo 2 saptamani,mananca de rupe si a inceput sa ia in greutate, caci stagneaza de cateva luni bune... acu...ca o fi de la noni, ca nu...nu stiu...

Donutza Oaspete

am auzit relativ recent de Calivita (3 ani) comparativ cu timpul de cand sunt pe piata...
    de atunci m-am inscris si eu in retea ca sa le cumpar mai ieftin ca eram un mare consumator de vitamine.
    ca si calitate sunt bune, am incercat cateva produse... la fel si pretul, cel putin unele produse. (daca le cumpar din depozit)

le poti cumpara si din farmacie dar bineinteles cu adaos.
    superieftine gasesti... in SUA, daca ai cine sa ti le trimita. dar facand o comparatie cu Walmark, de unde cumparam inainte, cred ca pretul e mai mult decat OK la Calivita.

Floricica1 Oaspete

CaliVita este fosta California Fitness, si nu are doar 3 ani in Romania, ci vreo 11-12. Am fost membra California Fitness de prin 1997 si am folosit cate ceva din produse, si intr-adevar, in afara de vitamine celelalte nu mi s-au parut nemaipomenite (samponul antimatreata cu gudroane era realmente excelent, dar nu e medicament si nici nu cred ca-l mai au in lista de produse). Dar daca poti compara, ia un medicament de farmacie si un supliment alimentar CaliVita , apoi compara cantitatea de substanta activa din fiecare raportat la pretul per tratament. ar trebui sa aibe un dozaj mai mare de substanta activa cele de la CaliVita.

Data inscrierii
    februarie 2011
    Varsta
    37
    Replici
    1

Daca doriti sa cumparati produse CaliVita va recomand acest site CaliVita , este un site foarte usor de folosit iar oamenii ce se ocupa de el sunt super OK.

Data inscrierii
    aprilie 2012
    Replici
    1

Implicit Raspuns Ce stiti despre produsele Calivita

Produsele CaliVita sunt substante active extrase din legume, fructe,peste,plante marine.Sunt 100% naturalesi multe dinte produse sunt premiate cu premiul Nobel.Pretul este foarte bun in raport cu calitatea si cantitatea.Firma are o gama variata de produse ca:antioxidanti, vitamine si minerale in functie de grupa sanguina, produse pentru ingrasat si slabit,de detoxifiere,pentru sportivi, pentru soferi,pentru potenta, pentru femei la menopauza,pentru copii,marea majoritate a produselor au spectru larg de actioune ,Nu contin coloranti,zahar sau aditivi.Nu au reactii adverse,nu creaza dependenta. Toate aceste lucruri l-am aflat de la sotia mea care colaboreaza cu aceasta companie ba chiar mai mult fiind foarte bolnava si-a inbunatatit simtitor starea sanatatii folosind produse de la ei dupa ce a facut un test de biorezonanta si s-a consultat cu medicul respectiv. CaliVita este un sistem de comert in retae adica, un M.L.M.dar cu un program lejer si foarte bine pus la punct

lovelife este on-line acum Admin MamicaMea.ro
    Data inscrierii
    septembrie 2008
    Replici
    1.114

Implicit Raspuns: Ce stiti despre produsele Calivita

De curand a fost lansat un nou supliment cu multivitamine pentru copii Gummy Kids, va recomandam sa il testati, vitaminele sunt sub forma de dinozauri

Subiecte Similare

1. Replici: 2
    Ultima replica: 08 apr 2013, 09:28
  2. ce stiti despre nan 2
    De ram_one in forum Alaptarea si diversificarea
    Replici: 3
    Ultima replica: 22 apr 2012, 17:41
  3. Ce stiti despre citrulinemia de tip i
    De claudiamonica in forum Sanatate si tratamente
    Replici: 9
    Ultima replica: 09 sep 2011, 18:25
  4. ce stiti despre detralex