PDA

View Full Version : Doctori buni din Constanta

Georgianaa
08 nov 2008, 14:04
Sunt noua in randul gravidutelor, sunt in luna a doua si trebuie sa ma pun sub observatia unui medic, normal... numai ca nu stiu asupra cui sa ma decid. De aceea, intreb, daca sunt pe aici gravidute din Constanta, ce doctor imi recomanda?

Colonie
08 nov 2008, 14:05
si eu sunt din Constanta si sunt insarcinata deja in 29 de saptamani .
Cu medicii de la noi e mai greu ca nu stii care este mai bun, nu auzim decat povesti. Am auzit ca la mangalia au o maternitate bine aranjata dar acolo cu se fac recoltari de celule stem ( in cazul in care te intereseaza). Mai este maternitatea din Medgidia foarte bine reorganizata si modernizata. Acolo este doctorita Balasa care am auzit ca e destul de buna si face si recoltare de celule stem. In ceea ce priveste medicii din oras eu inca ma interesez ( desi sunt inscrisa la un ginecolog) pt ca as vrea sa gasesc pe cineva care sa faca aceasta recoltare. In spitalul judetean au aranjat si vreo cateva saloane ( mai bine spus apartamente cu dormitor si living unde poti sa primesti musafirii si copilul sta cu mama in dormitor, plus baie proprie) Inca nu stiu exact pretul dar sunt in cercetari inca. Eu am trimis un mail la firma de la Cluj care se ocupa de celulele stem ca sa imi spuna cu cine colaboreaza la Constanta dar inca nu am primit reaspuns asa ca zilele astea am sa sun la ei sa ii intreb si daca aflu ceva o sa anunt. In plus am mai pus pe cineva sa se intereseze de ginecologi ffff buni din spitalul judetean

Melisa
08 nov 2008, 14:05
acum cateva zile a nascut o prietena de-a mea la medgidia....a facut si recoltare de celule stem.....am inteles ca se poate plati si in 3 rate.
eu voi naste in constanta, am un medic f bun....Cristurean Viorel....eu una sunt multumita pana acum de el...m- a asigurat ca indiferent de ora sau zi , va fi alaturi de mine la nastere.voi naste normal cu epidurala. si pt epidurala am vorbit deja cu dr. anestezist Nicolae, care el cel mai bun din spital.
dupa ce nasc va dau detalii....nu mai e mult
cat despre conditiile din spital, nu stiu ce sa zic...parerile sunt impartite, eu am auzit ca sunt ok....bebelusul sta cu tine in camera, iar intr-o camera sunt Maxim 2 mamici.acum depinde de ce asteptari are fiecare.

daca vrei mai multe informatii despre medicii ginecologi din C-ta intra pe linck-ul de mai jos,unde vei gasi o lista cu medici ginecologi pe orase...de asemenea in dreptul fiecarui medic vei gasi si comentarii facute de paciente care au avut de a face cu acesti doctori...asta te va ajuta sa-ti gasesti un medic pe gustul tau...eu asa am dat de Cristurean...

Unregistered
08 nov 2008, 14:06
am fost la dr savu, si sunt foarte multumita. am facut ecografie vaginala, si a fost destul de neplacut dar nu cine stie ce. am vazut cum se misca bebe acolo, si am si 2 poze. avem 12 saptamani!!!!!!

estera
08 nov 2008, 14:08
Buna! eu sunt pacienta dr-lui Raica Dan de vreo 5 ani - un medic exceptional, dupa parerea mea! am nascut cu dansul; l-am sunat pe la 3 trei dimineata si a venit in maxim 15 min la spital! este un om deosebit !!care a avut grija de noi si inca are(eu avand ceva probleme)! Si am incredere maxima in el!!acum are un centru medical nou, cum putin ginecologi au in Constanta !!!........ de fapt vroiam sa povestesc ceva despre Dr(?? ) Cristureanu! Nu vreau sa influentez .... doar sa cititi si sa aveti grija de bebe-ii vostrii! anul trecut, cumnata mea insarcinata, la sfaturile nu stiu cui a ajuns pacienta lui Cristureanu pe la 6-8 sapt de sarcina... totul era bine, sarcina decurgea normal pe parafa si semnatura lui! la ultima programare am intrat cu ea, dupa ce am cerut voie super respectuos( raspunsul lui a fost: 'Acum ca ai intrat...' Si i-am spus ca daca deranjez pot sa ies.....raspunsul a fost un 'nu' sters... si am ramas stupefiata + ca echo a durat mai putin de 2 min, o masuratoare rapida a capsorului si membrelor!!) am indemnat-o sa faca o echografie amanuntita(malformatii) pentru ca el mi s-a parut superficial (putin spus).. ... in urma investigatiei, facuta la 6 luni, s-a descoperit ca bebe nu avea stomacel !!!!!!!!!! distrusi au plecat la Bucuresti pt confirmarea diagnostic pus (au mers si acolo la 2 clinici=2echografii) si apoi au fost programati pt avort(luna mai)!!

Magda
10 nov 2008, 17:38
Sunt noua in randul gravidutelor, sunt in luna a doua si trebuie sa ma pun sub observatia unui medic, normal... numai ca nu stiu asupra cui sa ma decid. De aceea, intreb, daca sunt pe aici gravidute din Constanta, ce doctor imi recomanda?
Doctor bun la spitalul judetean ar fi dl. dr. Dantes. Aveti insa grija ca neonatologia e la pamant (chiar daca le pompezi bani in nestire).In spital e o mizerie de nedescris, iar bebelusii nu primesc laptic decat daca soliciti cu hotatare (si asta daca te prinzi la timp, pana nu s-au deshidratat). E o jale.

Jadesy
16 nov 2008, 08:49
Melisa, sa va ajute Dzeu, astepta, vesti de la voi. Nastere usoara !

Unregistered
01 ian 2009, 23:32
buna, eu sunt la dct Belcin, am 27 saptamani si incep sa intru in panica.... se apropie momentul! E prima nastere! Ce stiti de Belcin! Eu aud si bune si rele! La Medgidia am inteles ca sunt conditii bune, dar aparatura noua din spital nu e folosita din nestiinta! E adevarat? Cum se comporta Belcin la nastere? Vine cand o suni? E dornica de bani? Recolteaza celule stem? Face epidurala la cerere? Va rog dc ati avut experiente cu ea sa le impartasiti!
Ralu, Constnta

MARIANA
28 ian 2009, 11:08
Sunt din medgidia si trebuia sa nasc cu doctora belcin . Pe naiba !am nascut cu asistenta ei si pe fisa de externare scria , ca am nascut cu doamna doctora belcin anca .asa ca mai bine alegeti alt medic .

MARIANA
28 ian 2009, 11:15
O cunosc bine si pe doctora balasa ,din medgidia .dadeam o gramada de bani pentru echo . La nastere trebuie sa cotizezi bine asta in caz ca vine .

gyafetita
29 oct 2009, 04:55
fetele.......ma speriati!!!!Si eu sunt tot la d-na doctor Belcin la Medgidia si am 31 saptamani....ufff si se apropie cu pasi repezi momentul cel mare....si unde mai pui colac peste pupaza nasc intre Craciun si Revelion.........adik daca in general nu vine la nasteri???????ce sanse am eu sa vina in perioada aceasta???mai este cineva pe aici?:confused:

adriana_kiss
05 nov 2009, 15:42
as dori sa stiu si eu de doctorul cucu mircea...cum este?va rog

ioanafur
22 nov 2009, 19:45
fetele.......ma speriati!!!!Si eu sunt tot la d-na doctor Belcin la Medgidia si am 31 saptamani....ufff si se apropie cu pasi repezi momentul cel mare....si unde mai pui colac peste pupaza nasc intre Craciun si Revelion.........adik daca in general nu vine la nasteri???????ce sanse am eu sa vina in perioada aceasta???mai este cineva pe aici?:confused:

eu am nascut pe 30 decembrie cu dna dr belcin
a fost super ok

Unregistered
10 dec 2009, 15:32
Referitor la Dr Cucu... mie mi s-a parut istet ca spirit de observatie dar foarte comod, prin urmare nu isi prea da interesul. Nu se zbate sa isi atraga pacientii, lipsa de intimitate in cabinet (tot ce se discuta in cabinet se auzea pe hol - lucru confirmat de sot care m-a asteptat afara). Cand nu are chef de pacienti ii lasa sa astepte fara jena si chiar se rasteste la ei.

loreda5
13 dec 2009, 12:52
Bun gasit!
Eu sunt insarcinata in 14 saptamani, sarcina pe care o urmareste dr. Mohamed Zaher. Sunt multumita. Cu dansul am nascut acum 7 ani. Acum nu mai lucreaza in spital. Sunt fete care sunt urmarite de acest dr pe aici?

Unregistered
05 ian 2010, 12:42
Buna fetelor
Eu sunt in 28 saptamani la Dl Doctor Niculescu. Ce stiti asista la nasteri?

alice1210
26 ian 2010, 16:07
as vrea sa stiu daca mai stie cineva ceva despre dna dr. savu cornelia, unde are cabinet si alte informatii....

Unregistered
30 ian 2010, 18:34
as vrea sa stiu daca mai stie cineva ceva despre dna dr. savu cornelia, unde are cabinet si alte informatii....

buna doamna doctor savu are cabinet in policlinica cu plata

diana manuela
02 feb 2010, 13:18
buna.am 15 sapt si peste o sapt sunt programata la belcin anca la provita (pentru prima data0.nu am idee daca ii platesc consultatia sau ii dau ei bani...sincer am emotii.ma gandesc sa fac cezariana

mihaela01
18 feb 2010, 19:53
il cunoaste cineva pe doctorul bechim metin

mihaela01
19 feb 2010, 21:41
buna viitoarelor mamici eu sunt mihaela din constanta si am auzit k in constanta domnul doctor bekim metin este foarte bun mi lau recomandat multe persoane voi ati auzit despre el k eu una nu am auzit. va doresc nastere usoara.

simi
20 feb 2010, 09:12
sunt insarcinata in 26 de saptamani si sunt pacienta d-nei savu.Pt echografii si consultatii eu merg la clinica New Vision de pe str Mihai Viteazu, acolo se pot face programari luni , marti , miercuri intre 15-18.

anda_coman
21 feb 2010, 16:09
buna viitoarelor mamici eu sunt mihaela din constanta si am auzit k in constanta domnul doctor bekim metin este foarte bun mi lau recomandat multe persoane voi ati auzit despre el k eu una nu am auzit. va doresc nastere usoara.

Buna Mihaela, cred ca te referi la dr Beghin Metin. Eu sunt la el, si sunt extrem de multumita! Sunt la a doua sarcina (am 6 sapt), prima s-a oprit din evolutie si acum totul pare in regula. Joi sunt programata la eco.
Si eu am auzit ca e un dr foarte bun.
Sarcina usoara,
Anda

mihaela01
22 feb 2010, 15:42
buna la toti am o intrebare mai prosteasca dar asta e realitatea cat se mai da la doctori la bani ma refer eu am auzit ca 300 de euro la doctor plus anestezista plus asistente total 500 euro e adevarat stiti ceva?

loredana
23 feb 2010, 11:48
Buna ziua!!!
Ma numesc Loredana si sunt insarcinata in 27 de saptamani......sarcina urmarita pana acum de dr zaher insa........dupa cum probabil stiti dansul nu mai este in spital are deschisa maternitatea ISIS si mie imi este absolut imposibil sa strang 1000 euro sa nasc la ISIS asa ca.......sunt nevoita sa renunt la dansul si sa-mi caut un medic in spital.....si in cautarile mele disperate pe net am dat de un medic in spital jud Savu Cornelia,am vazut ca simi merge la dansa dak vrei simi sa imi zici mai multe despre dansa..........ca si asa am o groaza in mine de nu pot sa va povestesc dar ..........probabil ca ma intelegeti.....sper ca stiti despre ce vorbim sa mergi la un medic insarcinata fiind pe care nu-l cunosti pe care nu l-ai vazut in viata ta.........imi vine sa zic..........fie ce-o fi cu dumnezeu inainte!si sa las timpul sa aranjeze lucrurile cum o vrea dar.......ma gandesc la bebe din burtica si la mine pan la urma urmei ca acasa mai am o fetita de 5 ani care are nevoie de mine asa ca.......nu ma pot culca pe o ureche si nu ma pot lasa asa pe mana oricarui medic........apropo am nascut prin cezariana asa ca.....chiar am nevoie de medic in spital nu ma pot duce asa.........cu apa rupta.....am venit sa nasc si eu............cu medicul de garda.........cine o fi el.......sper din suflet sa ma intelegeti ce vreau sa zic.........si sa imi dati mai multe detalii despre medicii care au mai ramas in spitalul jud si la care mergeti voi.......eu am gasit ceva despre savu,altcineva??Sau simi dak vrei sa imi zici tu mai multe despre dr savu cornelia?

simonabalteanu
03 mai 2010, 12:45
Melisa si eu am fost la domnul Dr.Cristurean...am un copil de 1 an si 5 luni acum... si voi fi mamica iar sunt insarcinata in 2 luni jumatate si am fost o data la ginecolog nu stiu exact la ce doctor sa merg ca nu ma mai incred in niciunul.Sa`ti povestesc de domunul Dr.Cristurean nu vreau sa te speri,eu cu prima sarcina am fost la dansul de la 6 sapt pana la sfarsit ,pot sa zic ca niciodata nu am plecat multumita de la dansul din cabinet dar am zis ca e bun si am continuat sa merg ....in fine ...am ajuns la spital acelasi lucru mi`a zis ca vine sa ma asiste la nastere,l`am sunat cand mi`a venit momentul si mi`a zis ca e pelcat din oras...buuunnnn am nascut cu doamna dr.Saptefrati ce sa zic am fost multumita.eu am nascut duminica ,luni a fost ziua de vizita a domnului dr.Cristurean pot sa zic ca a intrat la mine in salon l`am salutat mi`a zambit si a iesit ...dar dupa 9 luni de supraveghere el nici nu m`a intrebat daca sunt bine,daca bebicul meu e bine...nimik...dar ce sa zic banii mei au fost buni pe perioada asta ,deci am fost total dezamagita.Aceeasi poveste a patit`o si cumnata mea si o prietena f buna ...le`a lasat amanet in spital ca el e plecat.Foarte urat din partea lui.si acum chiar nu stiu la cine sa ma duc.

simonabalteanu
03 mai 2010, 12:49
Am fost eu la doamna DR.Bercin Anca nu am fost multumita in primul rand m`a tratat rece ,consultatia mi se pare scumpa si in al treilea rand nici eco nu are tre sa mergi in alt cabinet sa`ti faca alta doctorita eco eu am renuntat la dansa.

ionmaria100
07 iun 2010, 20:15
buna.eu sunt maria si sunt deja la a doua sarcina cu domnul dr zaher.pot sa va zic ca am fost foarte multumita si de aceea merg tot la dansul.in schimb conditiile de la isis nu se compara cu cele din spital dar din pacate pt multe femei este cam scump.din cate am inteles in spital ar fi doamna dr savu buna dar si domnul tica.asa ca nu va fie frica.improtant e sa fiti sanatoase si bebicii la fel.asta e tot ce conteaza in final.

Strumf
28 iun 2010, 20:17
Buna,

Eu am o alta dilema: ce banca de celuele stem imi puteti recomanda? Eu tot la Zaher am fost si mi-a placut. :) el mi-a zis ca nu sunt banci chiar in Constanta dar ca pot apela la cei din bucuresti. a fost cineva la vreunii? citisem la inceputul anului despre cei de la cmu...se numesc altfel oricum. stem unirea sau ceva. dar sunt din bucuresti. au reprezentanti si in constanta? sau daca nu ei, au altii?

tomanicole
21 sep 2010, 13:56
buna.am 15 sapt si peste o sapt sunt programata la belcin anca la provita (pentru prima data0.nu am idee daca ii platesc consultatia sau ii dau ei bani...sincer am emotii.ma gandesc sa fac cezariana

sunt din constanta si vreau sa nasc la maternitatea medgidia.merg la dna dr Belcin.este cineva care-mi poate da detalii recente despre maternitate sau despre dna dr Belcin.am 14 saptamani.

mimi_bombonika
19 oct 2010, 14:19
buna,eu o am k doctor pe DR.SOLOPENKO ELVIRA,din cta ,are un cabinet particular si in paralel lucreaza si la SPITALUL JUDETEAN SI MATERNITATEA ISIS,ce puteti sa-mi spuneti despre ea.....dak sunt fete care au fost la ea...apropo ,avem 4 luni

AnaMaria84
20 oct 2010, 16:56
Buna fetelor! Daca vreti un medic cu adevarat bun va recomand sa mergeti la Doctor Popescu Alina. Eu merg de cativa ani si sunt foarte multumita. Pana acum o gaseati si la spital dar acum si-a deschis un cabinet pe b-dul mamaia. Am si nascut cu dansa si credeti-ma ca nu am ce sa-i reprosez, m-a ajutat foarte foarte mult!

AnaMaria84
20 oct 2010, 16:58
iti recomand din toata inima sa mergi la dr alina popescu. eu am nascut cu dansa si sunt f multumita. are cabinet pe b-dul mamaia

onica_mihaela
04 nov 2010, 16:35
Eu il recomand cu cea mai mare incredere pe dr.Chazli Fawaz. Nu se poate sa pleci din cabinet cu o problema nelamurita sau cu o intrebare fara raspuns. Este foarte atent la detalii si sincer. In plus de asta, nu practica preturi mari si nici nu asteapta "atentii". Sarcina usoara tuturor.

delia
08 nov 2010, 16:25
Buna fetelor! Daca vreti un medic cu adevarat bun va recomand sa mergeti la Doctor Popescu Alina. Eu merg de cativa ani si sunt foarte multumita. Pana acum o gaseati si la spital dar acum si-a deschis un cabinet pe b-dul mamaia. Am si nascut cu dansa si credeti-ma ca nu am ce sa-i reprosez, m-a ajutat foarte foarte mult!

deci, doamne fereste, sa ma mai intalnesc vreodata cu ea ...am fost la euromaterna unde era de garda la 5 dim..si nu a stiut sa foloseasca ecograful..mi-a zis intr-un final sa astept pana la 8.30 cand se schima garda..ca ea nu stie sa dea volum la ecograf si sa pozeze sarcina...va juuuur...am facut-o in toate flurile in fatza

daniela1987
15 ian 2011, 19:22
buna,eu o am k doctor pe DR.SOLOPENKO ELVIRA,din cta ,are un cabinet particular si in paralel lucreaza si la SPITALUL JUDETEAN SI MATERNITATEA ISIS,ce puteti sa-mi spuneti despre ea.....dak sunt fete care au fost la ea...apropo ,avem 4 luni
DR. SOLOPENKO ELVIRA mi-a urmarit sarcina de la 8 saptamani pana la 36 de saptamani. am fost multumita insa nu dau 1000 euro la Isis. ea in Spitalul Judetean nu mai are de 1 an nasteri. Noi avem Dpn 23.01.2011. te pup. Sanatate

mimi_bombonika
15 ian 2011, 21:54
DR. SOLOPENKO ELVIRA mi-a urmarit sarcina de la 8 saptamani pana la 36 de saptamani. am fost multumita insa nu dau 1000 euro la Isis. ea in Spitalul Judetean nu mai are de 1 an nasteri. Noi avem Dpn 23.01.2011. te pup. Sanatate
dansa mi-a zis unde prefer sa nasc...si s-a referit si la spitalul judetean,,,nush...mai ai putin si o sa-ti vezi bebelusul,nastere usoara!!sa intrii sa ne povestesti cum a fost...te pop!apropo,de unde esti din cta?

daniela1987
15 ian 2011, 22:00
dansa mi-a zis unde prefer sa nasc...si s-a referit si la spitalul judetean,,,nush...mai ai putin si o sa-ti vezi bebelusul,nastere usoara!!sa intrii sa ne povestesti cum a fost...te pop!apropo,de unde esti din cta?
Acelasi lucru mi l-a spus si mie pana luna trecuta, cand mi-a sugerat sa nasc la Isis pentru ca ea nu mai are nasteri in Spitalul Judetean din Ianuarie. Asa sustine ea, insa medicul care m-a luat in evidenta este seful de la Ginecologie din spital si mi-a spus ca dansa de 1 an nu mai lucreaza in spital. Sanatate iti doresc! Sunt originara din Tulcea, insa de 4 ani locuiesc in Constanta, vis-a-vis de spital. pupici

mimi_bombonika
15 ian 2011, 22:05
[quote=daniela1987;53213]Acelasi lucru mi l-a spus si mie pana luna trecuta, cand mi-a sugerat sa nasc la Isis pentru ca ea nu mai are nasteri in Spitalul Judetean din Ianuarie. Asa sustine ea, insa medicul care m-a luat in evidenta este seful de la Ginecologie din spital si mi-a spus ca dansa de 1 an nu mai lucreaza in spital. Sanatate iti doresc! Sunt originara din Tulcea, insa de 4 ani locuiesc in Constanta, vis-a-vis de spital. pupici[/quote

ma bucur k mi-ai zis...o s-o intreb ...te pup!

raluk_anna
19 ian 2011, 11:10
eu merg la doctorul Tona Giorgis. pana acum am fost la control la clinica Provita din Constanta, dar voi naste la Medgidia.
eu sunt convinsa ca am facut cea mai buna alegere! domnul doctor este un profesionist din toate punctele de vedere, foarte calm si rabdator. de fiecare data cand am intrebat ceva, mi-a explicat tot,ba chiar la sfarsitul controlului, te indeamna sa intrebi, daca mai ai nelamuriri.
toate gravidutele stiu cu ce emotii se intra la control, pentru ca deabia astepti sa-ti vezi puiul la eco, si ca vrei ca totul sa fie bine, dar de fiecare data cand am iesit, am fost linistita si lamurita.
am si 2 prietene care au nascut cu el, una prin cezariana iar cealalta normal. Domnul doctor le-a fost alaturi, atat la nastere, iar apoi le-a vizitat zilnic.
sper sa mai scrieti si voi daca mai stiti ceva, sa dea Domnul sa avem o nastere usoara, si bebelusi sanatosi!

agnes
19 ian 2011, 19:14
buna...eu merg la dr. raica dan si voi naste la euromaterna....sunt f multumita de pregatirea si implicarea doctorului meu...
va doresc sarcina si nastere usoara!

genny
22 ian 2011, 08:24
Buna, Burtici!
Sunt noua pe-aici si am mare nevoie de voi. Suntem in saptamana 6 deja si caut in disperare un medic bun si dragut, de prefereat intr-un loc rezonabil ca pret. Ma gandeam la d-na dr. Pelin Eugenia de la Isis sau la Alina Popescu, am inteles ca are cabinet particular. Ce stiti de ele? Stiti ceva de costuri, de conditii? Sper sa-mi raspundeti curand!

onica_mihaela
27 ian 2011, 15:48
Buna, Burtici!
Sunt noua pe-aici si am mare nevoie de voi. Suntem in saptamana 6 deja si caut in disperare un medic bun si dragut, de prefereat intr-un loc rezonabil ca pret. Ma gandeam la d-na dr. Pelin Eugenia de la Isis sau la Alina Popescu, am inteles ca are cabinet particular. Ce stiti de ele? Stiti ceva de costuri, de conditii? Sper sa-mi raspundeti curand!

Eu am nascut cu dr Chazli Fawaz, are cabinet la Provita, langa Stadion. Consultul mi se pare rezpnabil ca pret, are ecograf si este un medic de nota 10x10. Este sef de sectie la Cernavoda, iar conditiile din spital sunt super super ok (curatenie de sclipeste, caldura, rezerve cu 2 paturi si patutul lui bebe, incurajeaza alaptatul imediat dupa nastere, pediatru super ok, asistente dragute). Eu il recomand cu caldura, ptr ca datorita lui am adus pe lume minunea de bebelus:)...

criss82pn
28 ian 2011, 21:33
pe NICULESCU ION E SUPER

cryss4
29 ian 2011, 18:53
si eu am aflat aseara ca urmeaza sa fiu mamica si deci trebuie sa imi caut un medic bun !!! si chiar nu stiu la cine sa merg !! eu as prefera sa fie femeie,dar am inteles ca barbatii sunt mult mai buni ca medici..sfatuiti-ma si pe mine va rog frumos !!

criss82pn
16 feb 2011, 19:26
sant din Mangalia am 17 saptamani si ma urmareste doctorul Niculescu ce puteti sa-mi spuneti de dansul?

cryss4
22 feb 2011, 18:27
Eu am duc la domnul doctor Raica Dan,este un doctor de nota 20.Il recomand tuturor care sunt inca in cautarea unui medic bun si de incredere

georgianacrt
02 mar 2011, 18:01
Bun gasit!
Eu sunt insarcinata in 14 saptamani, sarcina pe care o urmareste dr. Mohamed Zaher. Sunt multumita. Cu dansul am nascut acum 7 ani. Acum nu mai lucreaza in spital. Sunt fete care sunt urmarite de acest dr pe aici?

Buna,
Si eu sunt insarcinata in 11 saptamani si sunt monitorizata de dl Zaher. Va rog sa imi spuneti si mie mai multe despre dl dc. Pana acum eu am fost o singura data la el si nu pot sa imi fac o parere asa repede..
Multumesc

zuzukaa
03 mar 2011, 11:28
buna!de dr. paraschiv mirela ce stiti?ea imi urmareste mie sarcina, sunt in 20 saptamani dar am auzit ca lucreaza doar la euromaterna iar acolo o nastere de 45-50 mil.

Marina Dumitru
06 mar 2011, 21:15
Buna! Am nascut cu dr. Paraschiv si am fost foarte multumita. Mi-a recoltat si celule stem in acelasi pret. La Euromaterna conditiile sunt excelente si merita banii. Intr-o viata un copil e o prioritate si cred ca merita 5000 lei. Mi-a si urmarit sarcina si este comunicativa, draguta, poti sa o deranjezi si cu telefonul. Desi pare cam tanara se pare ca are multa experienta. Eu m-am dus pentru urmarirea sarcinii la Clinica Avamedica. Altii mi-au recomandat-o si nu imi pare rau. Sa vedeti cum arata operatia - dupa cateva luni nu se mai vede nimic...

manu28
11 mar 2011, 19:41
Cea mai buna in echografie din judetul Constanta este dna Dr Oprea din Medgidia.Eu am colindat in toata tara la o gramada de profesori si nimeni in afara de dansa nu mi-a pus diagnosticul corect.

camyy
12 mar 2011, 22:57
deci, doamne fereste, sa ma mai intalnesc vreodata cu ea ...am fost la euromaterna unde era de garda la 5 dim..si nu a stiut sa foloseasca ecograful..mi-a zis intr-un final sa astept pana la 8.30 cand se schima garda..ca ea nu stie sa dea volum la ecograf si sa pozeze sarcina...va juuuur...am facut-o in toate flurile in fatza
sunt de aceeasi parere cu tine!e ultimu ginceolog la care as mai apela!in afar faptului ca nu iti da nicio informatie si te repede mai isi face si prost treaba..nici nuami vreau sa aud de ea

dani666
15 apr 2011, 10:25
Eu am nascut cu Dr.Serbanescu Lucian. Este un medic foarte bun si blind. M-a monitorizat toata sarcina

dani666
15 apr 2011, 10:28
Tot el a operato de cezariana si pe verisoara mea. si ea a fost foarte multumita de dumnealui.

mada87cta
09 mai 2011, 14:07
buna fetelor
sunt noua pe aici si as vrea sa stiu care este progranul doctorului serbanescu lucian?
m-ar interesa sa ma transfer la el,deoarece am auzit multe lucruri bune

adelina
01 nov 2011, 16:36
Sunt cea mai noua printre voi dar,mi-as dorii ca ceea ce scriu acum sa ajute o graviduta ,macar una sa nu treaca prin calvarul meu.Vad multe femei multumite de dr.solopenko elvira.Aceasta nenorocita mi-a distrus copilasul si odata cu el intreaga viata.Mi-a urmarit sarcina din doua in doua saptamani din momentul in care am aflat ca sunt insarcinata si nu a fost in stare sa vada ca bebelusul a stat stragulat cu cordonul si lipsit de oxigen aproape doua luni. cu 4 ore inainte sa se declanseze nasterea am fost la control si i-am spus ca nu mai simt copilul i nu e normal sa aiba de 2 luni tot 1,500g.Totusi era o sarcina de 34 de saptamani si fatul nu crestea, Mi-a raspuns ca e bine,rade si ma trimis acasa unde a inceput traaliul prematur. nu a avut macar bunul simt sa-mi spuna ca nu mai lucreaza in spital si m-am trezit cu nastere prematura si fara medic. S-a nascut baietelul meu STEFAN de 1500g si 30cm care acum are paralizie cerebrala,la un an nu-si tine macar capul si viata mea se deruleaza intre sedinte de kinetoterapie si drumuri de bucuresti.Surpriza mare a fost sa aflu la cabinetul de kineto ca jumatate dintre copilasii facuti praf sunt asa tot datorita acestei nenorocite de dr.solopenko.Daca cineva mi-ar fi spus in timpul sarcinii sa gasesc alt medic nu as fi facuto pt ca solopenko era bunatatea intruchipata si i-mi spunea ce doream sa aud.Sperca pacientele acestei nenorocite sa se informeze mai in amanunt cat de buna este aceasta dr solopenko si sa nu treaca nimeni prin ce trec eu acum si probabil toata viata.

daniela1987
02 nov 2011, 13:45
Adelina mie mi-a urmarit aceasta doamna doctor Solopenko Elvira sarcina pana in luna a opta, insa cand mi-a propus sa nasc la Isis am renuntat la serviciile eipentru ca stiam ca nu au serviciu de urgenta si daca doamne fereste se intampla ceva te trimit la Spitalul Judetean. In ultima luna (ianuarie 2011) m-am mutat la doctorul Pastila Victorian si am tot respectul pentru dansul. Am nascut cu el o fetita de 3.600 grame sanatoasa. Nu regret nici o clipa ca am schimbat medicul.

ADINAZ
09 nov 2011, 22:11
Buna! eu sunt pacienta dr-lui Raica Dan de vreo 5 ani - un medic exceptional, dupa parerea mea! am nascut cu dansul; l-am sunat pe la 3 trei dimineata si a venit in maxim 15 min la spital! este un om deosebit !!care a avut grija de noi si inca are(eu avand ceva probleme)! Si am incredere maxima in el!!acum are un centru medical nou, cum putin ginecologi au in Constanta !!!........ de fapt vroiam sa povestesc ceva despre Dr(?? ) Cristureanu! Nu vreau sa influentez .... doar sa cititi si sa aveti grija de bebe-ii vostrii! anul trecut, cumnata mea insarcinata, la sfaturile nu stiu cui a ajuns pacienta lui Cristureanu pe la 6-8 sapt de sarcina... totul era bine, sarcina decurgea normal pe parafa si semnatura lui! la ultima programare am intrat cu ea, dupa ce am cerut voie super respectuos( raspunsul lui a fost: 'Acum ca ai intrat...' Si i-am spus ca daca deranjez pot sa ies.....raspunsul a fost un 'nu' sters... si am ramas stupefiata + ca echo a durat mai putin de 2 min, o masuratoare rapida a capsorului si membrelor!!) am indemnat-o sa faca o echografie amanuntita(malformatii) pentru ca el mi s-a parut superficial (putin spus).. ... in urma investigatiei, facuta la 6 luni, s-a descoperit ca bebe nu avea stomacel !!!!!!!!!! distrusi au plecat la Bucuresti pt confirmarea diagnostic pus (au mers si acolo la 2 clinici=2echografii) si apoi au fost programati pt avort(luna mai)!! Estera, medicul obstretician se asigura de viabilitatea sarcinii. Nu toti medicii ginecologi/obstreticieni au cunostinte si dreptul sa faca ecografii de morfologie fetala-3 mari ecografii ale sarcinii si oricum, in Constanta, dupa parerea mea, niciunul nu face aceasta morfologie cum trebuie. "Stimabilul" dr Raica m-a programat la un chiuretaj,la Euromaterna, pt o sarcina de 5 sapt, oprita din evolutie, pe care el nu o vedea la eco intern...doar dupa simptome si testul de sarcina. Ei bine, Dl Dr Cristurean, care nu ma vazuse NICIODATA pana atunci, mi-a recomandat 2 BHCG si in urma rezultatelor, dupa ce a confirmat sarcina orpita din evolutie, mi-a dat tratament cu pastile, fara chiuretaj. Mi-a spus ca, la aceasta varsta a sarcinii, corpul sesizeaza ca e ceva in neregula si il va elimina.Noi il ajutam cu pastile! A fost super Ok si apoi am ramas insarcinata. Oara nu putea sa ma invite la ISIS si sa-mi faca un chiuretaj? Ce daca nu se poate si fara? De ce sa nu ia niste bani? Cate fete nu au facut chiuretaje la 5-6 sapt...degeaba? Fiecare dr are plusurile si minusurile lui si eu am tot respectul pt Domnul Dr Cristurean si Dl Dr Tica.

mikygheatza
14 nov 2011, 11:57
nu stiu daca mai vizitati sectiunea asta din forum :(
si pe mine ma intereseaza parerile voastre in legatura cu un medic din medgidia
vreau sa stiu daca dr tona este un medic atat de bun pe cat il lauda pacientele. pana acum am auzit despre el numai de bine: ca e dragutz si atent la fiecare ecografie si ca nici nu e ahtiat dupa sume mari, ba din contra se spune ca pt o cezariana = trompe legate nu a luat decat 600 lei. oare sa fie adevarat?
daca totusi nu mai vizitati sectiunea asta las un email poate mai vorbim mikysad_2006@yahoo.com
:tepupam: toate burticile si mamicile

cryss4
06 dec 2011, 17:14
Eu am fost prima data la medicul Raica care acum este la Euromaterna dar mii se parea mult mai scump iar daca Doamne Fereste pateam ceva ori eu ori bebe plateam ft mult in plus.Pe langa bani am fost la dansul la 28 de saptamani cand el mi-a spus ca totul este in regula dar atunci probabil eram ultima pacienta si m-a cam grabit cu totul,nu il vazusem nici prea bine pe copil ..La 28 de saptamani si vreo 4 zile mii s-a rupt apa ,era duminica si nici nr doctoruluI Raica nu il aveam deoarece nu mi-l daduse asa ca m-am dus de urgenta la Spitalul Mare unde mama vorbise deja cu un alt doctor,doctorul Serbanescu Lucian.un doctor de nota 20. desii aveam deja 28 de saptamani si cu membranele fisurate,m-a preluat dansul,un om de nota 20.Am scapat cu bine dupa sperietura aceea,am nascut un baiat sanatos tun,frumos de 3100gr si 50 de cm la 36 de sapt si 5 zile..Tin sa precizez ca mi-a dat inca de la inceput nr lui de telefon si mi-a spus ca il pot suna la orice ora si in orice zii.Apa mii s-a rupt la 6 jumatate dimineata,l-am sunat si mi-a raspuns din prima!La 7 si putin a venit in spital desii nu era de garda in ziua aceea si a stat cu mine pana pe la 2 dimineata.(am nascut la 21:20 dar a stat sa vada cum ne simtim atat eu cat si bebele).A doua zii a venit iar in spital,dar pana sa vina a rugat un alt doctor sa vina la mine sa vada cum ma simt..trebuie sa precizez ca si acum tinem legatura si imi raspunde ORICAND la telefon .Un ultim lucru care nu trebuie uitat este ca nu este un doctor dupa bani,a tinut cont de dorinta mea de a naste normal,am asteptat sa ma dilat dar nu s-a putut asa ca abea dupa ore bune de asteptari pt ca mi-am dat eu acordul am facut cezariana..Nicio clipa nu a pomenit ca doreste o anume suma de bani.

moni_taste
17 dec 2011, 17:02
Dragi viitoare mamici,
Tin sa va povestesc experienta mea. Am avut probleme in gasirea unui medic bun in perioada sarcinii, o sarcina f grea, cu contractii la 5 - 30 minute toata perioada. Am fost la dr. Tomescu, Constanta. Nu a avut mare grija de mine (este putin cam "aspra"), dar mi-a salvat copilul.
Este 100 % dedicata copiilor. In sala de nasteri am vazut-o suferind pt ca nu mergea aparatul Dopler si nu il auzea pe bebe. Totul a fost foarte bine pt ca a fost dumneaei acolo. Cu altcineva... nu stiu... Doamne fereste ce am fi patit.
Ca sa fim intelese... este destul de rece, dar stie ce face. Si cel mai important subiect al sarcinii este copilul. Si ii plac cezarienele, este foarte priceputa la acest capitol.
Acum si eu si bebe suntem foarte bine.
Pupici si... sarcini usoare !!! :x

tanyacta
08 ian 2012, 18:04
da..buna seara din nou numai sunt la dna dr solopenko, acum sunt la dna dr daniela mitreanga de la spitalul judetean si am ramas la dansa definitiv...e e femeie super de treaba..dar daca stiti ceva de dansa va rog spuneti mi..sau care au nascut cu dansa..ms frumos

moni_taste
16 ian 2012, 17:15
Sarcina usoara! Bebe sanatos!
Dupa parerea mea, ramai la Mitreanga.
Parerea mea!
Pup

inaj
21 apr 2012, 18:08
Buna! sunt o proaspata mamica si am o mare ingrijorare, deoarece toti doctorii buni din Constanta nu mai sunt in spital, iar cine nu are posibilitate sa mearga la policlinicile private cu cine naste? Am auzit ca domnul doctor Cucu naste in spital si e un bun doctor. stie cineva ceva..., ma poate sfatuii unde sa ma duc.
mersi!

cryss4
23 apr 2012, 00:12
Sunteti o proaspata mamica si va intereseaza un medic ginecolog?Daca da, Domnul Doctor Serbanescu Lucian,un medic de nota20 din toate punctele de vedere,il recomand tuturor si asista la nasteri in spital!

loredana862004
29 mai 2012, 09:41
De Dna Dr. Savu Cornelia stie cineva ceva? sau Torok Ioana?

noi3
03 oct 2012, 10:02
la Torok sunt eu de cativa ani si sunt super multumita de ea.Datorita ei am ramas insarcinata si acum imi monitorizeaza sarcina si e foarte implicata si foarte grijulie.

Elliza
04 oct 2012, 18:36
Buna seara!
Si eu sunt din Constanta si m-ar interesa sa cunosc numele unui doctor ginecolog-obstetrician bun, dar deocamdata ma intereseaza mai mult sa-mi recomandati, din experienta proprie sau din cea a cunoscutilor, un specialist in infertilitate. Am mai intrebat in jurul meu si am primit mereu aceeasi indicatie - dr. Lutescu, despre care parerile sunt impartite. Mai cunoasteti si un alt doctor bun, specializat in infertilitate?

belaioana30
06 oct 2012, 10:51
nu pea mai vad postari recente aici...toate sunt vechi

noi3
06 oct 2012, 12:42
ti-a pus cineva diagnoticul de infertilitate?sau nu reusesti sa ramai insarcinata?

Elliza
06 oct 2012, 13:15
Am ramas insarcinata in urma cu aproape doi ani, dar sarcina s-a oprit in evolutie. De atunci nu s-a mai intamplat. Medicii care m-au consultat m-au sfatuit sa am rabdare si sa fac cateva analize (minimale dupa parerea mea), care par in regula. Insa, avand in vedere varsta mea si faptul ca sunt posesoarea unor fibroame embolizate, cred ca am nevoie de sfatul unui specialist in infertilitate, fie si numai pentru recomandarea unor analize mai amanuntite.
Felicitari pentru bebelus si sarcina usoara!:pup:

noi3
06 oct 2012, 18:57
In cta nu stiu,dar in buc la parhon este o doctorita foarte buna si specializata pe infertilitate,daca te intereseaza iti spun cum o cheama.si eu am ramas greu insarcinata si dupa tratamente indelungi,dar totul am facut cu doctorita ginecolog.

Elliza
06 oct 2012, 19:33
Sigur, spune-mi numele doctoritei, poate ne decidem pentru Bucuresti daca nu gasim aici un doctor bun.
Iti multumesc!

noi3
07 oct 2012, 09:01
Am fost internata la parhon acum ceva timp si erau multe femei pe acolo care o laudau pe poiana catalina,spuneau ca e cea mai cea in infertilitate.am retinut pt ca atunci ma gandeam ca o sa ajung si eu la ea,dar nu a fost cazul.stiu pe cineva care a apelat la o clinica fertilia si a reusit sa ramana insarcinata.

elenag
10 ian 2013, 13:27
Buna fetelor....sunt noua pe aici,asa ca am nevoie de ajutorul vostru:)
am aflat de curand ca voi fi mamica:)pentru prima data :x
doctorul de familie mi-a spus ca s-ar putea sa am undeva la 7-8 saptamani...deci,am nevoie de un doctor!va rog,din propria experienta,recomandati-mi pe cineva care se implica,isi face bine treaba si bineinteles are si preturi rezonabile!
multumesc si va pupic:*

noi3
10 ian 2013, 16:56
La stat sau privat?doctorita mea are cabinet si lucreaza doar la euromaterna

elenag
14 ian 2013, 11:06
la stat,deasta am si zis cu preturi rezonabile...adica,poate avea cabinet particular,insa nu imi permit sa nasc la euromaterna sau isis:)

noi3
14 ian 2013, 20:10
la stat nu cunosc,uita-te in urma ca s-a tot vorbit de doctori

YNA
22 ian 2013, 17:13
buna elenaq, daca mai cauti medic iti pot recomanda sa mergi la dr. KALIN TOKUSHEV tel.0722859418 si poti sa nasti la spitalul din Medgidia. are cabinet in Constanta

margareta
23 ian 2013, 15:36
stie cineva ceva de doctorul Bafani?

DanaBadan
23 iun 2013, 10:43
Buna ziua, revin la acest topic dupa ce am nascut :) cum am zis si in posturile trecute am fost urmarita de Dr. Cristurean si am nascut natural tot cu el dar la Isis. Spunea cineva mai dvrm ca nu vine la nasteri, eu nu am avut prb, a venit la 4 dimineatza la spital cu zambetul pe buze si cu chef de treaba :) a fost langa mine, m-a ajutat cu vorbe frumoase si calme si nu s-a enervat chiar daca la un moment dat eu consider ca am sarit calul cu unele tzipete :o iar dupa nastere a venit in fiecare zi sa ne viziteze in salon ptr ca s-a nimerit sa aibe nasteri in fiecare zi cat am stat internati, in rest treceau la vizita doctorii de garda.

stiu ca la judetean nu vine la nasterile naturale ptr ca spitalul are o politica aparte, se naste natural doar cu medicul de garda, nu au voie sa se bage peste ei alti doctori, daca nasti prin cezariana nici o prb, vine dr tau la nastere.

in concluzie, eu vi-l recomand cu caldura, am avut o sarcina destul de usoara chit ca pe la 26 de saptamani am avut iminentza de avort dar am avut incredere in dr meu si am ajuns la bun sfarsit iar acum am un copil sanatos si frumos.

georgesculaura30
16 sep 2013, 12:23
Eu il recomand cu caldura pe dl dr Serbanescu Lucian!E un dr foarte bun,foarte calm,iti vorbeste foarte frumos,iti explica orice,nu este ahtiat dupa bani,este chiar ok.Eu sunt f multumita!

Jade84
01 nov 2013, 16:20
Eu sunt la dr. Tica si am de gand sa nasc la Spital, daca aveti ceva de impartasit, voi citi cu mare interes:)

georgykutza
07 nov 2013, 09:01
dr buni...greu subiect...eu va zic unul de care sa fugiti!!!dr beghim metin....un nenorocit care m-a chemat ,desi stau la 35 km de ct ,gravida cu gemeni in 36 de sapt ,nici nu m-a consultat,nici nu s-a uitat la rez la analize mi-a spus, sa te pregatesti cu 1oo de lei pt asistente,300 pt anestezist si 400 euro pt mine....,a tinut mortis cu cezariana,ma programase dar am avut noroc si am nascut natural cu o alta dr..dr nour,f de treaba,a stat langa mine m-a ajutat si i-am dat 150 e...a fost f multumita,a venit sa ma vada in fiecare zi cat am stat in spital.

goguta86
11 apr 2014, 11:38
buna! sunt din tulcea si sunt graviduta vreau sa vin la un control la domnul doctor Tona dar nu reusesc sa gasesc nr de tel de la cabienet sau cel personal,va rog frumos daca il aveti mi-l puteti da ca nu pot veni fara o programare sau fara sa vorbim inainte cu dansul.multumersc