PDA

View Full Version : infectie la degetul mare de la picior

anna maria
28 sep 2012, 15:45
va rog sa ma ajutati cu un sfat...de vreo 2 saptamani am o infectie la degetul mare de la picior si am o umflatura in care am impresia ca este puroi. cand apas pe zona aia simt ca ma arde si ma inteapa in acelasi timp. mi-am bagat piciorul in apa fierbinte, mi-am pus rosie pe locul acela dar tot nu imi trece. incerc sa scot puroiul dar ma doare asa tare ca mi frica sa nu-mi provoc dureri de burta (sunt insarcinata in 36 de saptamani)fiindca am mai patit asa intr-o seara. daca merg la chirurgie poate sa-mi faca ceva dar fara sa-mi afecteze bebele?

irina23
28 sep 2012, 18:59
iubita i-a o ceapa...tai-o in 2 parti....i-a ..frunzele..nici nu stiu cum sa le zic...si pune ceapa in flacara la aragaz cat incepe sa se inegreasca....dupaia pune-o asa peste deget cat de cald suporti...si repeta asta toata ziua....ceapa trage infectia...crede-ma eu am avut furunculi 9 la numar si sunt superrrrrrrrrr durerosi...numai 7 au fost la subrat....in 2 zile nu am mai avut nimic + deget la fel ca al tau numai ca la mana....sa-mi zici cand esti mai bine...te pupacesc si ai grija de tine si bebe