Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 12 din 14
    Mariana76 Oaspete

Implicit Face des rosu in gat

Puiul meu face cam des rosu in gat, cel putin de cand l-am intarcat. Medicul imi prescrie antibiotic ori de cate ori il duc, dar eu as vrea sa-l tratez cu ceva mai usor, natural, daca se poate. Voi cum ati procedat cu ingerasii vostri? La fiecare usoara infectie i-ati administrat antibiotic? Ce solutii mai exista?

Daria Oaspete

Implicit Re: Face des rosu in gat

Fii foarte atenta Mariana asa am procedat si eu cu al meu baietas oridecate ori sa inbolnavit ii dadeam antibiotice dar cu timpul sa obisnuit cu el si nu isi mai facea efectul doar injectabil Am ajuns ca sai dau penicilina de 1000000 de 2 ori pe luna sigur la indicatia medicului de familie.Si lam dus la un medic orelist care mia dat un tratament adica un spray nazal IRS19 se numeste care e si un tratament pt. intarirea imunitatii. Tratamentul a fost de 2 saptamini dar credema nu mia venit sa cred .
    In 3 zile ia trecut roseata in gat.Sigur ca am dus tratamentul pana la capat. Si sa stii ca in Decembrie se va implini 1 an ca copilasul meu nu a mai primit antibiotice. Si acum cand ma intalnesc cu DR. orelist ii multumesc ca mia pus baiatul pe picioare. Sanatate ii doresc

Magdalena Oaspete

Eu cu fetita mea am scapat de rosu in git cu Tantum Verde spray si cu albastru de metil...eh si multa rabdare

Gina Oaspete

unicul care decide tratamentul unui copil este medicul, el poate indica sau nu un antibiotic. Nu toti copii sunt egali din punct de vedere al sistemului imunitar sau al cauzei microbiene sau bacterice. Apoi doza unui medicament este indicata in functie de kg, varsta si sensibilitate.
    Uneori pot aparea si alergii, nu orice organism reactioneaza identic la actiunea unui medicament. E bine sa acceptati sfatul medicului pt a-i asigura copilului vostru tratamentul cel mai bun de care are nevoie acesta pentru insanatosire. Daca nu aveti incredere in medicul vostru cautati un alt medic care sa va inspire incredre

Matilda Oaspete

Cat timp l-am alaptat, un an si trei luni, n-am avut nici o problema de sanatate, nici macar banala raceala. Acum insa, rar se intampla sa fim sanatosi trei luni, consecutiv. Voi cum ati reusit sa-i cresteti imunitatea? Puiutii vostri se imbolnavesc tot asa des precum al meu?

ronna Oaspete

Buna fetelor eu sunt Alina M. si am si eu aceeasi problema ca si voi .
    Baietelul meu de 2 ani si 4 luni raceste foarte usor in gat si nu mai stiu ce-as mai putea face doar sa nu-i mai dau antibiotice.
    In februarie ac. am reinceput munca ceea ce m-a determinat sa-l dau la cresa. De atunci timp de 3 luni consecutiv racea cam la 2 saptamani.
    Am fost si la mare dar situatia s-a ameliorat foarte putin .
    Daca puteti spuneti-mi si mie ce antibiotice v-au fost prescrise pentru aceasta afectiune si care au fost rezultatele.Nu inseamna ca le vom folosi si noi dar macar informativ pote stiti lucruri noi.
    Despre tratamente naturiste ce stiti?
    Va pup si astept raspunsuri.

Maricica Oaspete

buna, bebe al meu bea lapte de capra cam de 2saptamani, jumatate lapte praf si jumatate lapte de capra (la toate mesele de lapte) ii merge foarte bine chiar i-a crescut pofta de mancare (mananca la toate mesele bine si intre mese, tinand cont ca nu manca mai nimic, nu stiam cu ce traieste) inca nu a racit si sper sa o tinem tot asa, bebe are 1an si 6 luni. va doresc multa sanatate

corina87 este offline Membru
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Varsta
    26
    Replici
    2

Fetelor Medicul pediatru a zis ca e normal sa fac la varsta lor rosu in gat pana la de 8 ori pe an. Asta va zic asa...informativ, ca eu eram disperata ca face fata des rosu in gat si ca vreau tratament de imunizare.Ea are 15 luni

Unregistered Oaspete

Citat Citat din Gina Vezi post
    unicul care decide tratamentul unui copil este medicul, el poate indica sau nu un antibiotic. Nu toti copii sunt egali din punct de vedere al sistemului imunitar sau al cauzei microbiene sau bacterice. Apoi doza unui medicament este indicata in functie de kg, varsta si sensibilitate.
    Uneori pot aparea si alergii, nu orice organism reactioneaza identic la actiunea unui medicament. E bine sa acceptati sfatul medicului pt a-i asigura copilului vostru tratamentul cel mai bun de care are nevoie acesta pentru insanatosire. Daca nu aveti incredere in medicul vostru cautati un alt medic care sa va inspire incredre
    cred ca trebuie sa te tratezi tu la cap (cu antibiotice) pana te insanatosesti. Medicilor nu le pasa de imunitatea copilului tau si il va indopa ori de cate ori poate cu antibiotice. Incearca si tu bai fierbinti si ceaiuri calde.E putin mai greu dar lenea te il va costa pe copil imunitatea.

domsa alina Oaspete

Thumbs up Re: Face des rosu in gat

buna sunt alina si am un baietel de 1 an si 6 luni si mereu raceste si face rosu an gat lam anfundat cu antibiotice ex:zinat;ampicilina;augumentin.Cred sa si DR sa saturat de cate ori am fost la ea la un momendat nu mai stia ce sa-i prescrie,apoi sotul meu este tot timpul pe internet citeste despre toate si am cumparat de la farmacie salin s2 un aparat cu saruri care este foarte bun trebuie pus an camera copilului cand doarme pentru a injala acele saruri si trebuie lasat an priza 10 ore pe zi seara pentru ca atunci stai an camera ziua mai iesi noua nea mers nu sa mai racit unantruna ca anainte de a cunmpara salin Multa Sanatate tuturor

laryale este offline Membru
    Data inscrierii
    martie 2010
    Replici
    1

Smile Re: Face des rosu in gat

buna .fiica mea de 7 ani face rosu in gat, urmat de tuse de cand o stiu. medicul de familie ia prescris antibiotice pana si injectabile tot timpul. cand am zis ca vreau sa merg cu ia la praid a zis ca e prea mica asa ca fiica mea s a ales cu asm bronsic. la 4 ani i am scos polipii ( mentionez ca mergea la gradinita cam o saptamana pe luna restul era bolnava)pt ca a inceput sa nu mai auda. a venit la noi in loc. un pediatru nou care i a prescris seretide, ventolin puf si singuler lucru ce i a prescris si un prof.univ. din cluj, ne a trimis primavara sau toamna la salina la praid si vara la mare. mergem deja de 2 ani la praid si de 3 la mare si fiica mea nu a mai luat antibiotic de aproape un an. acum mai raceste dar scapa repede

imana este offline Membru
    Data inscrierii
    mai 2010
    Varsta
    40
    Replici
    1

Citat Citat din Unregistered Vezi post
    cred ca trebuie sa te tratezi tu la cap (cu antibiotice) pana te insanatosesti. Medicilor nu le pasa de imunitatea copilului tau si il va indopa ori de cate ori poate cu antibiotice. Incearca si tu bai fierbinti si ceaiuri calde.E putin mai greu dar lenea te il va costa pe copil imunitatea.

eu am o colega care si-a tratat copilul numai cu produse naturiste si babeste ca spun asa si acum a facut poliartita reumatoida de la infectii repetate netratate cu antibiotic
    asa ca fiecare isi asuma riscul pentru propriul copil.....

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. vand Marsupi Plus rosu marimea S
    De monel in forum Anunturi, vanzari, cumparari
    Replici: 1
    Ultima replica: 23 feb 2013, 11:50
  2. rosu in gat
    De lukk in forum Copii 1-3 ani
    Replici: 5
    Ultima replica: 03 dec 2012, 12:37
  3. Replici: 0
    Ultima replica: 14 dec 2011, 00:23