Pagina 20 din 909 PrimulPrimul ... 10151617181920212223242530405070120520 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 229 la 240 din 10899
Like Tree26959Likes

Subiect: Minuni de August 2012

Karina_ Avatar
    Karina_ este offline Membru
    Data inscrierii
    martie 2012
    Replici
    458

Implicit Raspuns: Minuni de August 2012

Am mai intrebat un medic de trezitul copilului si mi-a spus ca daca bebe este sanatos nu am de ce sa-l trezesc la 2 ore 1/2.
    mami_ethan and mami Armin like this.
    Lilypie Second Birthday tickers

mami Armin Avatar
    mami Armin este offline Membru
    Data inscrierii
    iulie 2012
    Varsta
    27
    Replici
    441

Nici eu nu il trezesc sa pape. Am incercat o singura data, dupa ce am venit acasa din maternitate caci mi-a dormit vreo 5 ore noaptea si nu cu foarte mari insistente s-a trezit. Pediatra mi-a zis sa nu treaca mai mult de 3 ore jumatate intre mese ziua, dar dk dormea asa bine i-am dat si la 4 ore sa suga. Oricum astea sunt cele mai rare. Cel mai des ii dau la 1.5 , 2 si 3 ore. Mai repede de 1.5 ore nu ii dau caci mi-a zis ca ii provoaca colici dk se amesteca laptele vechi cu cel proaspat. Si laptele matern se digera cam in 1.5 ore.
    Karina_ likes this.

raluca_tp Avatar
    raluca_tp este offline Membru
    Data inscrierii
    aprilie 2012
    Varsta
    31
    Replici
    2.477

Citat Citat din Amalia Kiss Vezi post
    Nici eu nu il trezesc sa pape. Am incercat o singura data, dupa ce am venit acasa din maternitate caci mi-a dormit vreo 5 ore noaptea si nu cu foarte mari insistente s-a trezit. Pediatra mi-a zis sa nu treaca mai mult de 3 ore jumatate intre mese ziua, dar dk dormea asa bine i-am dat si la 4 ore sa suga. Oricum astea sunt cele mai rare. Cel mai des ii dau la 1.5 , 2 si 3 ore. Mai repede de 1.5 ore nu ii dau caci mi-a zis ca ii provoaca colici dk se amesteca laptele vechi cu cel proaspat. Si laptele matern se digera cam in 1.5 ore.
    cand are puseele ee crestere cere si la 10 minute sa pape,nu ii dai?eu una i-am dat cand a cerut si nu stiu sa avem colici,dc vrei poti citi despre colici,nu se stie sdin ce cauza is,oricum stomacul lor se formeza si tot sistemul digestiv,asa caeu cred ca colici id de acolo
    tudor claudia and Karina_ like this.

mami Armin Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2012
    Varsta
    27
    Replici
    441

Citat Citat din raluca_tp Vezi post
    cand are puseele ee crestere cere si la 10 minute sa pape,nu ii dai?eu una i-am dat cand a cerut si nu stiu sa avem colici,dc vrei poti citi despre colici,nu se stie sdin ce cauza is,oricum stomacul lor se formeza si tot sistemul digestiv,asa caeu cred ca colici id de acolo
    Momentan nu a cerut mai repede de 1.5 ore. Cand cere papa cauta sanul, deci nu aveam cum sa ratez. Poate la noi se vor manifesta mai tarziu. Duminica facem o luna.

raluca_tp Avatar
    raluca_tp este offline Membru
    Data inscrierii
    aprilie 2012
    Varsta
    31
    Replici
    2.477

Momentan nu a cerut mai repede de 1.5 ore. Cand cere papa cauta sanul, deci nu aveam cum sa ratez. Poate la noi se vor manifesta mai tarziu. Duminica facem o luna.
    puseele sant intre 2 3sapt,6 8,luna 3,6 si 9

Lorykik Avatar
    Lorykik este on-line acum Membru
    Data inscrierii
    martie 2012
    Varsta
    23
    Replici
    1.252

buna dimineatza mamici...noi am dormit foarte bine azi-noapte..nu am mai trezit o pe mami decat cand mi a fost foame si atat...burtica nu ma mai durut...ne am trezit foarte odihniti
    pupici:*

Data inscrierii
    ianuarie 2012
    Varsta
    25
    Replici
    1.449

buna dimineata belinii~~~ cu mamici' !si noi am dormit bine aseara,ne am trezit la 1 ,la 5 si la 8 de dimineata,acum doarme iubirica mea,a inceput sa planga dupa mine daca nu ma simte in camera,si cum vin la el se linisteste si chiar adoarme, maine facem 3 saptamani si tot maine vine si tati acasa offfffff abia il asteptam!!!cu siguranta o sa am emotiiii mariiiiii!!!va pup eu ma duc sa fac ceva bun pt sotul meu inca nu m am hotarat ce dar trebuie sa ma hotarasc repede cat doarme puiutul! va pup!
    Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

mami Armin Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2012
    Varsta
    27
    Replici
    441

Buna dimineata!!! La noi a fost o noapte groaznica. Tot timpul mi-a scrancit, s-a trezit tot la o ora jumate - doua sa pape, nu m-am odihnit deloc si in plus m-am trezit acum 2 ore cu o durere de cap...Si acum abia s-a linistit dupa o chinuiala de o ora. Sper sa si adoarma ca trebuie sa fac si eu mancare pt pranz cand ajunge sotul la masa. E tare greu sa fii singura acasa cu bebe si al meu nu e chiar asa de "rau", are zile mai bune si altele mai rele, ca si noi de altfel. Pupici si o zi frumoasa.

Data inscrierii
    aprilie 2012
    Varsta
    40
    Replici
    4.297

Citat Citat din Diane Caliment Vezi post
    Alina, ai incercat sa iti speli sanii inainte cu apa calda, storci un pic sa fie laptic pe mamelon si incerci sa ii dai asa? Poate daca simte gustul il accepta mai usor.
    Te cred ca e greu sa te apuci de biberoane si toate cele cand se trezeste bebe. Bafta multa!!!
    ii curge laptic in gura din san si urla de oftica ca tre sa munceasca sa traga mai mult si nu-i dau biberonul
    mai grav e ca nici nu am asa mult lapte si nu mi-ar ajunge sa ii dau la fiecare masa.. offffffff

Data inscrierii
    aprilie 2012
    Varsta
    40
    Replici
    4.297

Buna dimineata!!! La noi a fost o noapte groaznica. Tot timpul mi-a scrancit, s-a trezit tot la o ora jumate - doua sa pape, nu m-am odihnit deloc si in plus m-am trezit acum 2 ore cu o durere de cap...Si acum abia s-a linistit dupa o chinuiala de o ora. Sper sa si adoarma ca trebuie sa fac si eu mancare pt pranz cand ajunge sotul la masa. E tare greu sa fii singura acasa cu bebe si al meu nu e chiar asa de "rau", are zile mai bune si altele mai rele, ca si noi de altfel. Pupici si o zi frumoasa.
    si noi tot plangaciosi am fost de pe la 2 pana pe la 5..
    macar eu am deja mancare facuta, am facut de ieri
    mami Armin likes this.

Data inscrierii
    aprilie 2012
    Varsta
    40
    Replici
    4.297

Citat Citat din tudor claudia Vezi post
    buna dimineata belinii~~~ cu mamici' !si noi am dormit bine aseara,ne am trezit la 1 ,la 5 si la 8 de dimineata,acum doarme iubirica mea,a inceput sa planga dupa mine daca nu ma simte in camera,si cum vin la el se linisteste si chiar adoarme, maine facem 3 saptamani si tot maine vine si tati acasa offfffff abia il asteptam!!!cu siguranta o sa am emotiiii mariiiiii!!!va pup eu ma duc sa fac ceva bun pt sotul meu inca nu m am hotarat ce dar trebuie sa ma hotarasc repede cat doarme puiutul! va pup!
    asa cu

ce tare clau. parca ieri erai suparata tare ca iti pleaca sotul...in sfarsit vine si o sa fiti cu totii... si o sa faceti asa cum v-ati dorit botezul
    tudor claudia and mami Armin like this.

Data inscrierii
    aprilie 2012
    Varsta
    40
    Replici
    4.297

mi se pare tare aiurea sa iti trezesti copilul sa-i dai sa manance.. mai ales ca daca este somnoros nu stiu cum de ii arde sa manance, nu l-as trezi nicicum, l-am mai trezit cand s fost vorbim de baita.. dar lui ii place la baie
    Karina_ likes this.

Subiecte Similare

1. Minuni junioare de august 2012
    De Lalira in forum Copii 1-3 ani
    Replici: 2166
    Ultima replica: 18 sep 2014, 14:02
  2. Minuni de Iunie 2013
    De Lalira in forum Bebelusi 0-12 luni
    Replici: 9117
    Ultima replica: 06 iul 2014, 13:29
  3. Mamici de august 2012
    De Lenut in forum Sarcina