Pagina 90 din 376 PrimulPrimul ... 406070808586878889909192939495100110120140190 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1.069 la 1.080 din 4501
Like Tree2474Likes

Subiect: Iepurasi de Aprilie 2013

Data inscrierii
    august 2012
    Replici
    1.619

Implicit Raspuns: Iepurasi de Aprilie 2013

Buna Mamici:*
    Andrei se intoarce de pe spate pe stanga si înapoi), pe burtica nu l-am pus prea des ca sa vad daca se intoarce.
    Avem 2 problemite: ii curge un ochisor si are si o secretie alb-galbuie;( i-am pus niște picaturi(tobradex) dar nu a avut rezultat...si nu mai face caca singurel ultima data avea 6 zile So se tot franguia de burtica, planga si a treb sa ii bag supozitor...acum are 4 zile si încă nimic(nu face tare, face ca o păstra de culoare închisă), înainte făcea 1 pe zi.
    Eu sunt f trista ca mâine pleaca mama acasă, m-am invatat cu ea la mine,vorbeam de toate, mă sjuta in tot..of ce greu o sa imi fie fara ea(o sa mai vina, dar nu sa stea așa, vine mă ajuta si pleaca)
    Va pupic

jessik este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2012
    Varsta
    28
    Replici
    138

salut, ce fac iepurasii? ce lucruri noi fac? al meu a ras aseara prima data ce comic a fost l-am si filmat.

jessik este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2012
    Varsta
    28
    Replici
    138

oare cum sterg acest tiker,, sa pun cu cat are baiatul meu

Denisa C. Avatar
    Denisa C. este offline Membru
    Data inscrierii
    noiembrie 2012
    Varsta
    27
    Replici
    270

Florentina...sper sa ii treaca puisorului tau de ochisor
    App..si mie mi-a fost destul de greu la inceput dupa ce a plecat mama, a stat la mine 2 luni , ma ajuta cu bebitza, cu curatenia...cu totul....
    Acum nu le mai pot face pe toate o data k inainte.....pe rand sau cand e sotul acasa sa stea cu a mica.
    Dar o sa treceti cu bine peste incetisor

Noi am fost astazi la controlul de 3 luni...avem 6.600 (3.450) si 63 cm (51).....in ultima luna nu a mai luat decat 800 gr fata de primele 2 luni
    Bebeii vostrii cum stau cu inaltimea si greutatea ?

P.S. nici bebeitza mea nu se rostogoleste .....abia dak se intoarce de pe o parte pe burtik.....

Pupicei pt toti iepurasii nostri frumosi de aprilie :*

glencora Avatar
    glencora este offline Moderator
    Data inscrierii
    septembrie 2012
    Replici
    2.637

Pe mine ma ajuta cand mama cand soacra, dar tot pe bucati le fac ca ala mic nu doarme fara mine mai mult de 20 min legate si imi e mila sa il chinui asa ca fac cd e el treaz si se poate juca mama/soacra cu el si in weekend e afara cu tac-su dimi. Oricum e greu si asa d-apoi fara nici un ajutor. O sa mai creasca ei si atunci va fi altfel.

Nu stiu ce inaltime are ca singura nu pot sa il masor, megem saptamana viitoare la controlul de 3luni. La fix 3 luni pe cantarul meu arata 7300 gr (3850 gr si 53 cm la nastere) dar a inceput sa se miste mult si nu cred ca va mai lua la fel ca pana acum in greutate si in plus papa si mai rar.
    Lilypie Second Birthday tickers

violetaB Avatar
    violetaB este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2012
    Varsta
    29
    Replici
    311

Citat Citat din Florentina Dia Vezi post
    Buna Mamici:*
    Andrei se intoarce de pe spate pe stanga si înapoi), pe burtica nu l-am pus prea des ca sa vad daca se intoarce.
    Avem 2 problemite: ii curge un ochisor si are si o secretie alb-galbuie;( i-am pus niște picaturi(tobradex) dar nu a avut rezultat...si nu mai face caca singurel ultima data avea 6 zile So se tot franguia de burtica, planga si a treb sa ii bag supozitor...acum are 4 zile si încă nimic(nu face tare, face ca o păstra de culoare închisă), înainte făcea 1 pe zi.
    Eu sunt f trista ca mâine pleaca mama acasă, m-am invatat cu ea la mine,vorbeam de toate, mă sjuta in tot..of ce greu o sa imi fie fara ea(o sa mai vina, dar nu sa stea așa, vine mă ajuta si pleaca)
    Va pupic
    Flori, un neonatolog in care eu am mare incredere mi-a spus ca nu ar trebui sa o las pe bebita mai mult de 24 h fara scaun, sa ii pun jumatate de supozitor la nevoie ptr. ca in nici un caz nu da dependenta asa cum se crede ( aici pot sa completez cu experienta personala: in sarcina am folosit in mod abuziv ptr. ca am suferit groaznic de constipatie si nu sunt dependenta) tu faci cum crezi dar in caz ca iti era teama de dependenta...
    daca ii dai si LP poate fi de la el modificarea... poti incerca sa il schimbi si sa ii dai si apa
    daca ii dai san exclusiv se pare ca e absolut normal sa faca rar, e semn de eficientizare a digestiei

oana8 este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2012
    Varsta
    26
    Replici
    483

Ce fac gagicile si bebelusi?
    Imi pare rau ca nu am mai intrat,insa am avut leptopul stricat,si de pe tel imi este mai greu.Am inceput sa va citesc din urma,sper sa recuperez repede
    Amira are zile si zile,imi vine sa o mananc de drag cateodata,insa in unele zile imi vine sa o iau la fuga ))) Sunt doar eu 24 din 24 h cu ea,al meu este mai tot timpul ocupat si oricum doar se joaca cu ea,zice k dc plange nu are ce sa ii faca
    Nu vrea suzeta si nici biberonul,prefera sanul,asa k nici nu mai incerc dc ea este fericita asa,cu toate cu nu ia f mult in greutate,insa este un copil vesel si sanatos.Am avut si noi probleme noaptea,mai ales cu adormitul,nu adormea decat leganata pe picioare sau la san,plus treziri la 2-3 h.Acum de cateva zile adoarme pe burtica in timp ce eu o mangai usor,de dormit pe spate nu mai vrea.Nu se intorce inca singura pe burta,insa se mai intorce de pe burta pe spate cand are chef,dc nu cere ajutor.Dintisori nu ne-au iesit inca,insa toata ziua este cu mana in gura.

oana8 este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2012
    Varsta
    26
    Replici
    483

[QUOTE=Florentina Dia;913629]Buna Mamici:*
    Va pupic[/QUO

Si Amirei a inceput iar sa ii curga ochisorul,o sterg cu ser fiziologic,ii pun laptic de la san si ii fac masaj,asa i-am facut si la 4-5 sapt cand a avut la ambi si am scapat atunci repede,insa se pare ca ia aparut iar doar la un ochisor.

Data inscrierii
    august 2012
    Replici
    1.619

Vio ii dau doar sân nu papa altceva...deci nu am decât sa ast
    I-am pus si eu laptic, dar nimic si acum
    Ii fac masaj, sper sa scăpam, am observat va face mai rău cand bate vântul un pic

OanaFluturas Avatar
    OanaFluturas este offline mom of 1, soon of 2 :)
    Data inscrierii
    decembrie 2010
    Replici
    2.974

saluti, fetelor voi cum stati cu recuperarea de dupa sarcina? eu acum o luna aveam doar 1kg in plus fata de perioada dinaintea sarcinii....insa, in ultima luna am pus 2 kg pe mine si nu inteleg cum alaptez la greu, pap la fel, 2-3 mese/zi....stau mereu cu bubi meu in brate care are peste 6 kg acum, si fac km cu el prin casa...si tot degeaba...
    timp de exercitii nu prea am, oricum ma simt epuizata fizic, stand non-stop cu copilul, nu ma ajuta nimeni; de regim alimentar nu poate fi vorbim, pt ca inca alaptez.... nu prea stiu ce sa fac, au trecut 3 luni si vreau incet sa incep sa dau jos din kilograme...

Lalira Avatar
    Lalira este on-line acum Super Moderator
    Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Replici
    19.262

Citat Citat din fluturas Vezi post
    ( nu prea stiu ce sa fac,.
    Exercitii impreuna cu bebe

http://www.mamicamea.ro/forum/bebelu...bebelusul.html
    Born stupid ? Try again.

Daniel 03.07.2006

Daca va treziti cu topicul, in care activati, inchis si ultimul mesaj scris e al meu, contactati un moderator sa deschida topicul !!!

Eu am probleme tehnice si se inchid topicurile singure.

glencora Avatar
    glencora este offline Moderator
    Data inscrierii
    septembrie 2012
    Replici
    2.637

Fluturas...eu mai am juma de kil si ajung de unde am plecat, am mai zis p- aici, 65 kg la 1.74, dar vrea sa mai dau macar 7 kg sa ajung la 58kg, greutatea la care ma simt eu ok. Eu am inceput sa alerg de la o luna, am mai zis si asta, si nu am avut prob cu ceza, azi am ajuns sa alerg 30 min legate, aprox 5 km ( am urmat un program care evolueaza treptat, la imceput era un chin sa alerg 90 secunde )

In rest am inceput sa ne pregatim de botez
    OanaFluturas likes this.
    Lilypie Second Birthday tickers

Subiecte Similare

1. Replici: 507
    Ultima replica: 14 iul 2014, 23:25
  2. Mamici de aprilie 2014
    De lovelife in forum Sarcina
    Replici: 5291
    Ultima replica: 24 mai 2014, 23:51
  3. Mamici de Aprilie 2013
    De Lalira in forum Sarcina