Pagina 3 din 62 PrimulPrimul 1234567813233353 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 25 la 36 din 741
Like Tree196Likes

Subiect: Mamici din Cluj-Napoca

BBpiticutz este offline Membru
    Data inscrierii
    decembrie 2010
    Replici
    1.960

Implicit Re: Mamici din Cluj-Napoca

Citat Citat din CosminaCj Vezi post
    Salut fetelor,da am nascut...pe data de 24 la ora 00:40,asta dupa 2 zile de stat in spital cu contractii la 20 de minute.
    Ce sa va zic..usor nu a fost,dar nici foarte greu..e adevarata vorba ca uiti repede durerea, am pierdut dopul gelatinos dimineata,toata ziua am stat pe afara pe banca,iar la ora 5 cand am urcat in salon si am mers si i-am spus asistentei ca ma cam doare burta..cand ma pus pe masa eram dilatata 2 cm,apoi am fost mutata in sala de nasteri unde am stat in travaliu 6 ore..dupa care am nascut.
    Despre serviciile oferite ce sa va zic,au fost bune..chiar nu m-am asteptat sa fie asa,personalul la fel ,asistente de treaba,moasa de treaba,cam toti au fost de treaba si rabdatori cu mine ( au mai existat mici exceptii)
    Domnul doctor Halmagean a venit la spital cand aveam dilatatia de 9 cm,deci nu l-am vazut mai mult de 40 de minute:P dar si-a facut treaba excelent,iar alea 2 zile cat am stat in spital ma vizitat de 2 ori.
    Singurul lucru ce ma deranjat e ca nu a prea comunicat cu mine..ma asteptam la altceva si la mai multa..bagare de seama )

Va urez la toate sarcina si nastere usoara

Fetita mea se numeste Maya Alexandra a avut 3600 kg si 57 cm,nota la nastere 10

Va pup!!!
    Felicitari Cosmina!Esti o curajoasa!
    Sa traiasca micuta si sa creasca mare
    ma bucur ca fost ok in spital, si personalul si toate
    zici ca dr. si-a facut treaba rapid si gata
    cati bani i-ai dat si cand? dupa ce ai nascut?
    multumim ca ne-ai scris

CosminaCj Avatar
    CosminaCj este offline Membru
    Data inscrierii
    februarie 2011
    Varsta
    26
    Replici
    80

BBpiticutz multumesc,da domnul doctor si-a facut repede treaba,sincer e adevarat ce auzisem,ca moasa face cam tot,asa a si fost..ma ajutat enorm de mult mai ca nu ma purta in brate pe acolo :d
    La doctor i-am dat 6 milioane vechi la moasa 2 iar asistentei care era si ea acolo si a mai ajutat 1 milion anestezistei nu i-am dat eu banii ,ia dat sotu 3 milioane ,mi-a adus sotul si o plasa de ciocolati si mai dadeam la asistente,infirmiere depinde care cum imi facea un bine,iar asistentei ce i-a bagat cercei in urechi la micutza i-am dat 400 de mii.
    Cam asa a fost

Data inscrierii
    decembrie 2010
    Replici
    1.960

BBpiticutz multumesc,da domnul doctor si-a facut repede treaba,sincer e adevarat ce auzisem,ca moasa face cam tot,asa a si fost..ma ajutat enorm de mult mai ca nu ma purta in brate pe acolo :d
    La doctor i-am dat 6 milioane vechi la moasa 2 iar asistentei care era si ea acolo si a mai ajutat 1 milion anestezistei nu i-am dat eu banii ,ia dat sotu 3 milioane ,mi-a adus sotul si o plasa de ciocolati si mai dadeam la asistente,infirmiere depinde care cum imi facea un bine,iar asistentei ce i-a bagat cercei in urechi la micutza i-am dat 400 de mii.
    Cam asa a fost
    multumesc mult pt. info, de mare ajutor! sper sa fie OK si la mine
    sa fie bebita cuminte si sa creasca mare!

CosminaCj Avatar
    Data inscrierii
    februarie 2011
    Varsta
    26
    Replici
    80

Nu ai pentru ce draga mea,mersi..si nastere usoara!!!

Data inscrierii
    decembrie 2010
    Replici
    1.960

Nu ai pentru ce draga mea,mersi..si nastere usoara!!!
    Doamne ajuta! sa ne mai spui ce face micuta? alaptezi?
    auzi acolo i spital ti-au adus-o cu tine in salon?cate zile ai stat?

ramonelle Avatar
    ramonelle este offline Membru
    Data inscrierii
    martie 2011
    Varsta
    33
    Replici
    622

Buna fetelor....in primul rand felicitari Cosmina pentru fetita, sa creasca mare si sa fie sanatoasa!
    Si eu sunt o graviduta din Cluj si tot la Gine 1 o sa nasc...eu am doar 11 sapt si 6 zile si voi naste pe la mijlocul lui noiembrie.....momentan merg la Gynia la eco la dr Butnaru Alin, dar de nascut vreau sa nasc tot cu el la Gine 1, pt ca la Gynia mi se pare cam scump....eu deja l-am anuntat pe dr. ca vreau sa nasc la Gine 1 si n-a avut nimic impotriva , doar a spus ca o sa-mi dea o lista cu riscurile pt mama si fat din cauza faptului ca spitalul e in renovare...acuma nu stiu de ce a zis lucrurile astea....vad ca tu Cosmina n-ai avut de suferit din cauza renovarilor, asa ca m-am mai linistit

CosminaCj Avatar
    Data inscrierii
    februarie 2011
    Varsta
    26
    Replici
    80

BBpiticutz e bine micutza,mananca toata ziua..ieri i-a cazut buricu,toate bune si frumoase:x Da,la spital au aduso langa mine,insa a 2 zi dimineata ..m-au lasat sa ma odihnesc..dar cand ti-o aduce o lasa cu tine..
    Am nascut sambata noapte,adica duminica cum ar veni iar luni m-au lasat acasa :d

CosminaCj Avatar
    Data inscrierii
    februarie 2011
    Varsta
    26
    Replici
    80

Buna fetelor....in primul rand felicitari Cosmina pentru fetita, sa creasca mare si sa fie sanatoasa!
    Si eu sunt o graviduta din Cluj si tot la Gine 1 o sa nasc...eu am doar 11 sapt si 6 zile si voi naste pe la mijlocul lui noiembrie.....momentan merg la Gynia la eco la dr Butnaru Alin, dar de nascut vreau sa nasc tot cu el la Gine 1, pt ca la Gynia mi se pare cam scump....eu deja l-am anuntat pe dr. ca vreau sa nasc la Gine 1 si n-a avut nimic impotriva , doar a spus ca o sa-mi dea o lista cu riscurile pt mama si fat din cauza faptului ca spitalul e in renovare...acuma nu stiu de ce a zis lucrurile astea....vad ca tu Cosmina n-ai avut de suferit din cauza renovarilor, asa ca m-am mai linistit

Buna.multumesc mult:* ce lista sa iti dea?) asa ceva nu am mai auzit,draga mea se renoveaza primul etaj ,al 2 fiind renovat si crede-ma e foarte bine izolat..nu ai ce cauta tu acolo ,nici nu ai cum sa ajungi acolo,nu este praf in spital,nu se aude nici un zgomot..nimic,crede-ma ca nu te afecteaza cu nimic faptul ca se renoveaza spitalul.eventual scuza-ma ca iti spun asta pt ca e doctorul tau si banuiesc ca ai incredere in el..afecteaza ca nesimtitul isi permite sa umble cu tigara in mana pe coridoare,stateam cu mama mea asteptam sa imi vina sotul sa ne ia de la spital si el a iesit cu tigara in mana pe acolo ca si cum ar fii fost la el acasa,asa nesimtire mai rar,doar el si Stamatian is capabili de asa ceva!!!
    Inca odata..scuza-ma dar nu m-am putut abtine,in spital e frumos,curat..e misto renovat,plasme in saloane,bai curate...totul e ca nou!!!Asa ca nu iti face griji,nu a murit inca nimeni acolo din cauza renovarilor:P

ramonelle Avatar
    ramonelle este offline Membru
    Data inscrierii
    martie 2011
    Varsta
    33
    Replici
    622

Te pup Re: Mamici din Cluj-Napoca

Multumesc pentru detalii Cosmina....probabil ca s-a gandit ca as fi deranjata de praf, zgomot , cine stie....oricum eu am mare incredere in el ca si doctor de mai mult timp si da ai dreptate cu fumatul , dar pe mine personal nu ma prea deranjeaza, eu am acasa un sot fumator inrait si sunt obisnuita
    Facand o comparatie intre el si stamatian, sa stii ca exista o mare diferenta, Butnaru atat ca fumeaza cam peste tot, dar Stamatian e de toata jena , e un pervers si un nesimtit, dar cu toate astea nu contest ca e un medic bun...
    poate o sa te mai deranjez din cand in cand cu cate o intrebare, eu fiind la inceput si sigur voi avea nelamuriri de-a lungul sarcinii, dar o sa te rog sa-mi raspunzi doar cand ai timp, pt ca imi dau seama ca esti f ocupata cu un bebe mic acasa

CosminaCj Avatar
    Data inscrierii
    februarie 2011
    Varsta
    26
    Replici
    80

ramonelle nu ma indoiesc ca e bun ca si doctor pentru ca e foarte cautat,nu il "judec" profesional ,spune-am doar ca nu e omeneste..sa te plimbi cu tigara in mana intr-un spital,intre lauze si copii si da cred ca e diferenta intre stamatian si el,mai mare nesimtit ca stamatian nu cred ca exista) si la fel nu il judec profesional ,il judec pe el ca si persoana poti sa ma deranjezi cand vrei,mereu o sa imi fac timp sa va raspund la intrebari
    sarcina usoara!

Data inscrierii
    decembrie 2010
    Replici
    1.960

parerea mea e ca vrea sa faca bani dupa tine
    a vazut ca te-ai dus la controale la ginya si acum te sperie ca nush ce riscuri or fi la gine1
    intr-adevar o fi la ginya ca la hotel, dar trebuie sa te gandesti ca de banii pe care ii dai acolo mai bine ii iei ceva la copil, iar la gine1 sau la stanca nasc femei de ani buni si nu cred ca dr. is mai prosti sau mai incompetenti; poate ca mancarea nu e de la catering, sau poate ca nu te imbraca ei pe tine si pe copil, dar nici nu cred ca mi-as dori sa stiu ca imbrac haine care au mai fost pe muuulte alte persoane inainte
    asa ca eu zic sa nu-l bagi in seama pe dr. asta cu figurile...
    sanatate!

Data inscrierii
    decembrie 2010
    Replici
    1.960

ramonelle nu ma indoiesc ca e bun ca si doctor pentru ca e foarte cautat,nu il "judec" profesional ,spune-am doar ca nu e omeneste..sa te plimbi cu tigara in mana intr-un spital,intre lauze si copii si da cred ca e diferenta intre stamatian si el,mai mare nesimtit ca stamatian nu cred ca exista) si la fel nu il judec profesional ,il judec pe el ca si persoana poti sa ma deranjezi cand vrei,mereu o sa imi fac timp sa va raspund la intrebari
    sarcina usoara!
    faza asta cu tigara lui am auzit-o si eu, cica si la controale tot asa sta cu tigara in mana
    mi se pare scarbos si lipsit de respect fata de paciente

Subiecte Similare

1. mamici de tripleti sau gemeni cluj
    De Aura B in forum Clubul burticilor
    Replici: 0
    Ultima replica: 25 ian 2014, 11:41
  2. intrebare DGASPC Cluj
    De dianayucca in forum Copii 1-3 ani
    Replici: 1
    Ultima replica: 29 nov 2013, 00:56
  3. Mamici din Cluj, haideti la concurs!
    De SuperEvi in forum Concursuri