Pagina 4 din 76 PrimulPrimul 12345678914243454 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 37 la 48 din 912
Like Tree128Likes

Subiect: Mamici din Prahova

MITULINA Avatar
    MITULINA este offline Membru
    Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Replici
    1.735

Implicit Re: Mamici din Prahova

Citat Citat din Michi Vezi post
    dupa c ca noptile nu mai sunt ce au fost odata (sa dorm p burtica) macar sanii sa fie in voia lor, cat se mai poate, ca p urmaaaa
    Ai dreptate?
    Tu unde mergi la doctor?
    Esti multumita?
    La prima sarcina cum ai nascut?
    Ce ne sfatuiesti pe noi cele aflate la prima?

eutusibebe Avatar
    eutusibebe este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Varsta
    30
    Replici
    428

Cu burtica Re: Mamici din Prahova

Seara buna, fetelor!

Si eu sunt din Prahova de fel, din Ploiesti mai exact, insa acum locuiesc in strainatate...sper totusi ca o sa ma primiti printre voi la .
    nostru este baietel si il asteptam pe lume pe 7 mai, deci suntem mai mari decat voi, insa nici nu o sa stiti cand zboara timpul si va treziti in ultimile saptamani; fiind ''mai cu experienta'', ca si Julieta, cu care am avut prilejul sa ma cunosc ''face to face'' cand am venit acasa de Craciun, va stau la dispozitie ptr orice doriti voi: un sfat, o vorba, o barfa, intrebari, raspunsuri, bineinteles, in limita in care voi fi in masura sa fac asta...am sa incerc sa intru mai des decat am facut-o pana acum la Mamici de mai ptr ca acum am mai rarit munca si sunt mai repejor acsa dupa-amiaza :d

Va pup si sunt tare bucuroasa ca avem si noi un topic al nostru!
    Monica, 26, UK, 6 Mai, Darius Alexandru

Michi este offline Membru
    Data inscrierii
    februarie 2011
    Varsta
    33
    Replici
    318

Citat Citat din MITULINA Vezi post
    As fi vrut sa trec si DPN dar nu le-am stiut
    dnp 29 august

eutusibebe Avatar
    eutusibebe este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Varsta
    30
    Replici
    428

P.S.: Felicitari tuturor ptr minunile din burtici si ptr cele de acasa, ptr cine a fost deja mai harnic decat mine...eu sunt la primul .
    Monica, 26, UK, 6 Mai, Darius Alexandru

mikicoman Avatar
    mikicoman este offline Membru
    Data inscrierii
    martie 2011
    Replici
    2.322

Citat Citat din MITULINA Vezi post
    Si eu am sanii marisori si am inteles ca ar trebui sa purtam mai tot timpul sutien, chiar si noaptea. Eu nu prea le suport asa ca mi-am luat o bustiera dar si cu asta am dat gres ca ma cam strange.Iar noaptea...in nici un caz nu pot s-o port.
    de ce trebuie sa purtam mai tot timpul sutien ca eu parca nu-l mai sufar nici cat il sufeream pana acum!

Data inscrierii
    februarie 2011
    Varsta
    33
    Replici
    318

Citat Citat din eutusibebe Vezi post
    Seara buna, fetelor!

Si eu sunt din Prahova de fel, din Ploiesti mai exact, insa acum locuiesc in strainatate...sper totusi ca o sa ma primiti printre voi la .
    nostru este baietel si il asteptam pe lume pe 7 mai, deci suntem mai mari decat voi, insa nici nu o sa stiti cand zboara timpul si va treziti in ultimile saptamani; fiind ''mai cu experienta'', ca si Julieta, cu care am avut prilejul sa ma cunosc ''face to face'' cand am venit acasa de Craciun, va stau la dispozitie ptr orice doriti voi: un sfat, o vorba, o barfa, intrebari, raspunsuri, bineinteles, in limita in care voi fi in masura sa fac asta...am sa incerc sa intru mai des decat am facut-o pana acum la Mamici de mai ptr ca acum am mai rarit munca si sunt mai repejor acsa dupa-amiaza :d

bine ai venit printre noi. baiatul meu este nascut p 7 mai, acum 4 ani. sa fiti sanatosi si sa va bucurati d el.

MITULINA Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Replici
    1.735

Seara buna, fetelor!

Monica bine ai venit printre noi!

mikicoman Avatar
    mikicoman este offline Membru
    Data inscrierii
    martie 2011
    Replici
    2.322

Seara buna, fetelor!

Bine ai venit si sarcina usoara !

MITULINA Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Replici
    1.735

Citat Citat din mikicoman Vezi post
    de ce trebuie sa purtam mai tot timpul sutien ca eu parca nu-l mai sufar nici cat il sufeream pana acum!
    Datorita faptului ca isi modifica dimensiunile si pentru a nu se lasa f tare.
    Eu am numai din acelea cu sarma si ma deranjeaza f tare.
    Mi-am luat o bustiera care e cam mica si de la cusaturi imi lasa urme pe ei iar seara cand o scot ma mananca pilea...inca nu am gasit una potrivita si nici sutiene speciale pt sarcina n-am cautat.

Data inscrierii
    februarie 2011
    Varsta
    33
    Replici
    318

mitulina eu fiind cam mioapa (port ochelari si am dioprii mai mari decat accepta o nastere normal) d cum m-a vazut dr mi-a spus ca voi face cezariana. nu-mi pare rau, la ora 13 am nascut iar la ora 23 (deoarece atunci mi s-a terminat perfuzia) eam deja la o tigare. m-am refacut fff repede. a doua zi am urcat singura la salon d la rezerva. si vreau sa va spun ca pana la 23 de ani nu am facutg nicio injectie daramite operatii sau alte cele.
    la prima sarcina am fost ff multumita d dotoresa, acum insa sunt putin indoita, adevarul este ca spre rusinea mea credeti-ma ca sunt mai speriata acum decat la prima sarcina, care este total invers decat prima. sau din cauza ca analizele mi-au iesit bn nu am nevoie de prea mare atentie.

MITULINA Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Replici
    1.735

Citat Citat din Michi Vezi post
    mitulina eu fiind cam mioapa (port ochelari si am dioprii mai mari decat accepta o nastere normal) d cum m-a vazut dr mi-a spus ca voi face cezariana. nu-mi pare rau, la ora 13 am nascut iar la ora 23 (deoarece atunci mi s-a terminat perfuzia) eam deja la o tigare. m-am refacut fff repede. a doua zi am urcat singura la salon d la rezerva. si vreau sa va spun ca pana la 23 de ani nu am facutg nicio injectie daramite operatii sau alte cele.
    la prima sarcina am fost ff multumita d dotoresa, acum insa sunt putin indoita, adevarul este ca spre rusinea mea credeti-ma ca sunt mai speriata acum decat la prima sarcina, care este total invers decat prima. sau din cauza ca analizele mi-au iesit bn nu am nevoie de prea mare atentie.
    Off... si ochii au legatura cu sarcina...habar nu aveam ...

Eu sunt la prima sarcina si sincer nici o metoda nu ma satisface.Daca ar putea sa faca cineva hocus pocus si sa apara bebele as fi foarte fericita.
    Doctora mea e cam repezita si inca nu am apucat s-o intreb despre nastere ce si cum. Totodata mi se pare cam devreme sa deschid subiectul.

Data inscrierii
    februarie 2011
    Varsta
    33
    Replici
    318

daaa, au. dar oricum am impresia ca acum hotararea iti apartine din cate stiu eu. important este insa sa fiti sanatosi si tu si bebe. noi n refacem repede. eu imediat dupa prima sarcina (pe care va pot spune ca nici nu am sintit ce a fost aceea sarcina) am spus ca nu-mi mai trebuie copil. dar comoara a sosit si m-a facut sa-mi schimb parerea. abia astept sa soseasca si al doilea membru in familia noastra.

Subiecte Similare

1. nasterea la sibiu....ce doctori recomandati dragi mamici si viitoare mamici...?
    De Ana.Maria13 in forum Medici, cabinete si spitale
    Replici: 3
    Ultima replica: 03 oct 2012, 09:59
  2. Replici: 62
    Ultima replica: 18 iun 2012, 10:53
  3. buna ziua mamici si viitoare mamici
    De geanina81 in forum Sarcina
    Replici: 3
    Ultima replica: 06 mar 2012, 16:44

Etichete pentru acest subiect

Bookmarks

Reguli postare