Pagina 51 din 78 PrimulPrimul ... 21314146474849505152535455566171 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 601 la 612 din 927
Like Tree130Likes

Subiect: Mamici din Prahova

rosoiuroxana este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2012
    Varsta
    31
    Replici
    62

Implicit Raspuns Mamici din Prahova

azi ma duc la dansa la cabinet la medsana

rosemarin este offline Membru
    Data inscrierii
    februarie 2012
    Varsta
    2
    Replici
    3

am intrebat de dna Golosneanu si nu mai este in campina...nu stiu de ce..

si da, am fost la control in bucuresti pana acum, la o dna doctor f draguta cu care a nascut si sora mea dar pt ca a trecut la privat, fiecare control costa mult peste bugetul meu + drumul pana acolo... asa ca vreau sa ma reorientez in campina....

deci, opini despre maternitatea din campina sau medici aveti?

Data inscrierii
    ianuarie 2012
    Varsta
    31
    Replici
    62

e super la dr vasiloiu raluca, iti raspunde prompt la toate intrebarile
    super vi-o rocomand

graviduta39 Avatar
    graviduta39 este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2012
    Varsta
    42
    Replici
    3.202

Care mai sunt preturile din maternitate la nastere normala si cezariana?

"Exista un singur copil frumos in lume si el apartine fiecarei mame
    BOGDAN ANDREI 27.06 2012

Data inscrierii
    ianuarie 2012
    Varsta
    31
    Replici
    62

buna fetele
    la o nastere normala am auzit ca cine a dat 100 euro a fost enorm de mult, dar si 200 ron dc ii bagi e super
    la cezariana habar nu am
    graviduta39 likes this.

mirella21 este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2012
    Varsta
    28
    Replici
    1

Implicit Ecografie morfo-fetala?

Stiti daca este vreo problema daca acesta ecografie se face la 23 de saptamani si nu la 22 cum ar trebui?

Alexadina Avatar
    Alexadina este offline Membru
    Data inscrierii
    iulie 2011
    Varsta
    28
    Replici
    68

Stai linistita nu e nicio problema, sa nu o faci mai tarziu de 24 de sapt

graviduta39 Avatar
    Data inscrierii
    ianuarie 2012
    Varsta
    42
    Replici
    3.202

fetele care ati facut cezariana in ploiesti,cat ati dat la dr ,asistent,anestezist??cat este epidurala??

BOGDAN ANDREI 27.06 2012

mikicoman Avatar
    mikicoman este offline Membru
    Data inscrierii
    martie 2011
    Replici
    2.322

Citat Citat din rosemarin Vezi post
    am intrebat de dna Golosneanu si nu mai este in campina...nu stiu de ce..

si da, am fost la control in bucuresti pana acum, la o dna doctor f draguta cu care a nascut si sora mea dar pt ca a trecut la privat, fiecare control costa mult peste bugetul meu + drumul pana acolo... asa ca vreau sa ma reorientez in campina....

deci, opini despre maternitatea din campina sau medici aveti?
    DR. Golosneanu s-a mutat la maternitatea din Ploiesti la sfarsitul lui octombrie 2011.

mikicoman Avatar
    mikicoman este offline Membru
    Data inscrierii
    martie 2011
    Replici
    2.322

Citat Citat din rosemarin Vezi post
    Sunt insarcinata in 14 saptamani si inca nu m-am hotarat unde si cu cine sa nasc... asa ca as dori ceva detalii in special despre maternitatea din campina mai recente...

daca intr-adevar s-au imbunatatit conditiile,

daca este adevarat ca vin si din ploiesti sa nasca in campina pentru conditii sau pret?

medici...auzisem de Radu Cristina care lucreaza si la Medis dar inca nu am cunoscut-o...

de asemenea auzisem zvonuri ca nu au aparatura sa ingrijeasca un bebe mai mic de 3 kg si ca il trimit la ploiesti sau buc

diferenta nastere normala/ cezariana la preturi...si dak te asista medicul la care ai urmat indiferent de ora sau garda?

pls cine stie ceva sa ma informeze si pe mine.. multumesc

Eu am nascut in octombrie cu dr. Golosneanu la Maternitatea Campina. Conditiile sunt ok, poti sa-ti iei rezerva daca iti doresti, parca 30/noapte. Toaleta la lauze nemodernizata in schimb. In saloane e bine in mare. Unde am stat eu era varuit si mobilat recent dar chiuveta nu prea isi facea treaba. Da, este adevarat ca vine lumea din Ploiesti sa nasca la Campina, eu am ales tot Campina, desi imi era mult mai simplu la Ploiesti. Copilasii sunt aranjati in 2 saloane, te poti interesa de ei oricand, lumea nu e rigida si poti sa tragi si cu ochiul la al tau cateodata daca stii pe unde e asezat. Saloanele mamelor sunt langa cele ale bebelusilor despartite de o usa de termopan. Asistentele care sunt de garda la lauze sunt si la nasteri, dar de obicei anunta cand sunt in alta parte si exista infirmiere care te pot ajuta. Alaptarea la 6,9, 12, 3...doar la 3 noaptea nu se merge.
    Pretul e dupa om. Eu de ex. n-am dat nimic la neonato fiindca nu mi-a zis decat ca e bine. atat. n-am scos bani din buzunar fiindca nu mi s-a parut ca aveam motiv. Se mai da la infirmiere cate 5 lei cand vin la toaleta (te spala), te ajuta sa te urci pe masa, etc. Eu am dat fix cand am vrut si cui am vrut. Celelalte si-au facut treaba ok, chiar daca nu au primit.
    Fetita mea s-a nascut cu 2700g si au ingrijit-o. Ceea ce stiu este in schimb ca nu au aparatura pentru prematuri. Ea a avut putin dar a venit la termen...mai multe detalii chiar nu stiu.
    Eu am plecat sa nasc cand era de garda doctorita, voiam normal dar dupa cateva ore de la declansare (incercare)...nimic...nici pic de contractie. M-a bagat la ceza. Dupa parerea mea se faceau cezariene pe banda rulanta. Adica doctorul de garda isi chema mamicile care aveau dpn-ul in jurul datei si le baga una dupa alta in operatie.
    In salon cu mine a fost o fata la dr. Enache. Ea a ajuns noaptea si l-a chemat pe dr. si stiu ca a venit.
    Per total, ca un mare plus ei au personalul, doamne care isi fac meseria serios...cele mai multe dintre ele. Nu vorbim. urat cu pacientele, nu zbiara, nu le cearta sau mai stiu eu ce. Daca vrei informatii e f. simplu sa intrebi, fiind o maternitate mica ajungi usor la persoana care te intereseaza. Doctorul la care urmezi vine sa te vada in fiecare zi lucratoare si cand e de garda...asta mai depinde si de medic. Cel care e de garda vine doar daca e anuntat sa vina, chemat la complicatii sau mai stiu eu ce. Te tin in mod normal 3, 4 zile internata.
    Ca minusuri, ca peste tot in spitalele de stat de pe la noi: cateodata treaba se face de mantuiala, unele dotari cred ca erau mai batrane decat mama, asistentele suprasolicitate cateodata, nu mai stiau pe unde sa rezolve mai repede.
    Bebelusii primesc mancare daca tu n-ai inca cu bibe, nan1, parca...sper sa nu gresesc. Sunt ingrijiti frumos. La fiecare alaptat te duci cu cate un pampers pt schimbat. La neonato sunt asistente care te ajuta sa te deprinzi cu tehnica alaptarii. Nu toate se straduiesc, mai depinde si de om si de ora...ca la 12 noaptea ce sa le ceri.
    Cam atat! daca mai ai intrebari nu ezita sa scrii.
    madalina27 likes this.

madalina27 Avatar
    madalina27 este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2011
    Replici
    4.509

Citat Citat din mikicoman Vezi post
    Eu am nascut in octombrie cu dr. Golosneanu la Maternitatea Campina. Conditiile sunt ok, poti sa-ti iei rezerva daca iti doresti, parca 30/noapte. Toaleta la lauze nemodernizata in schimb. In saloane e bine in mare. Unde am stat eu era varuit si mobilat recent dar chiuveta nu prea isi facea treaba. Da, este adevarat ca vine lumea din Ploiesti sa nasca la Campina, eu am ales tot Campina, desi imi era mult mai simplu la Ploiesti. Copilasii sunt aranjati in 2 saloane, te poti interesa de ei oricand, lumea nu e rigida si poti sa tragi si cu ochiul la al tau cateodata daca stii pe unde e asezat. Saloanele mamelor sunt langa cele ale bebelusilor despartite de o usa de termopan. Asistentele care sunt de garda la lauze sunt si la nasteri, dar de obicei anunta cand sunt in alta parte si exista infirmiere care te pot ajuta. Alaptarea la 6,9, 12, 3...doar la 3 noaptea nu se merge.
    Pretul e dupa om. Eu de ex. n-am dat nimic la neonato fiindca nu mi-a zis decat ca e bine. atat. n-am scos bani din buzunar fiindca nu mi s-a parut ca aveam motiv. Se mai da la infirmiere cate 5 lei cand vin la toaleta (te spala), te ajuta sa te urci pe masa, etc. Eu am dat fix cand am vrut si cui am vrut. Celelalte si-au facut treaba ok, chiar daca nu au primit.
    Fetita mea s-a nascut cu 2700g si au ingrijit-o. Ceea ce stiu este in schimb ca nu au aparatura pentru prematuri. Ea a avut putin dar a venit la termen...mai multe detalii chiar nu stiu.
    Eu am plecat sa nasc cand era de garda doctorita, voiam normal dar dupa cateva ore de la declansare (incercare)...nimic...nici pic de contractie. M-a bagat la ceza. Dupa parerea mea se faceau cezariene pe banda rulanta. Adica doctorul de garda isi chema mamicile care aveau dpn-ul in jurul datei si le baga una dupa alta in operatie.
    In salon cu mine a fost o fata la dr. Enache. Ea a ajuns noaptea si l-a chemat pe dr. si stiu ca a venit.
    Per total, ca un mare plus ei au personalul, doamne care isi fac meseria serios...cele mai multe dintre ele. Nu vorbim. urat cu pacientele, nu zbiara, nu le cearta sau mai stiu eu ce. Daca vrei informatii e f. simplu sa intrebi, fiind o maternitate mica ajungi usor la persoana care te intereseaza. Doctorul la care urmezi vine sa te vada in fiecare zi lucratoare si cand e de garda...asta mai depinde si de medic. Cel care e de garda vine doar daca e anuntat sa vina, chemat la complicatii sau mai stiu eu ce. Te tin in mod normal 3, 4 zile internata.
    Ca minusuri, ca peste tot in spitalele de stat de pe la noi: cateodata treaba se face de mantuiala, unele dotari cred ca erau mai batrane decat mama, asistentele suprasolicitate cateodata, nu mai stiau pe unde sa rezolve mai repede.
    Bebelusii primesc mancare daca tu n-ai inca cu bibe, nan1, parca...sper sa nu gresesc. Sunt ingrijiti frumos. La fiecare alaptat te duci cu cate un pampers pt schimbat. La neonato sunt asistente care te ajuta sa te deprinzi cu tehnica alaptarii. Nu toate se straduiesc, mai depinde si de om si de ora...ca la 12 noaptea ce sa le ceri.
    Cam atat! daca mai ai intrebari nu ezita sa scrii.
    Mikicoman, in primul rand, sa iti traiasca minunea si sa fie sanatoasa!
    Multumesc mult pentru aceste informatii. Eu stau langa Campina, dar nu sunt de aici si sper, curand, sa fiu si eu insarcinata. Chiar ma intrebam cum sunt conditiile in spital si cum este personalul.
    O singura curiozitate mai am, dar daca nu vrei sa imi spui, nu e nimic....cam care este suma pe care ai dat-o medicului tau si anestezistului sau cat te-a costat in total nasterea?

graviduta39 Avatar
    Data inscrierii
    ianuarie 2012
    Varsta
    42
    Replici
    3.202

MAMICI CARE ATI NASCUT LA PLOIESTI AM O INTREBARE...EPIDURALA SE CUMPARA?

BOGDAN ANDREI 27.06 2012

Subiecte Similare

1. nasterea la sibiu....ce doctori recomandati dragi mamici si viitoare mamici...?
    De Ana.Maria13 in forum Medici, cabinete si spitale
    Replici: 3
    Ultima replica: 03 oct 2012, 10:59
  2. Replici: 62
    Ultima replica: 18 iun 2012, 11:53
  3. buna ziua mamici si viitoare mamici
    De geanina81 in forum Sarcina
    Replici: 3
    Ultima replica: 06 mar 2012, 17:44

Etichete pentru acest subiect

Bookmarks

Reguli postare