Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 13 la 24 din 26
Like Tree1Likes

Subiect: cat de mare aveti burtica

alinaac_2000 este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2009
    Varsta
    31
    Replici
    4

Implicit Re: cat de mare aveti burtica

Buna sa fie inima la toate burticile si bobicile! Eu sunt in sapt 32 1/2 si sa stiti ca ma bucur ca in ultimele 2 sapt am cam stagnat cu kg. Pana acuma am mers intr-un ritm destul de alert, dar putin s-au potolit acum cresterile. angel 4u_to imi pare f rau pt tine. Eu merg la ECO lunar, si totusi mi se pare ca este o perioada destul de lunga pana can urmeaza sa merg iarasi sa stiu cum e bobica. Poate ar trebui sa mergi in alt oras ca sa te linistesti macar sa-ti faca Eco sau 4D sau ceva ca sa ai si tu liniste sufleteasca. Pana in prezent am pus cam 14 kg jumate si am 1,72. Ce au sesizat mm persoane , nu ca arat grasa ci ca imi retin organismul apa si am putin bratele umflate, iar gleznele daca fac prea mult efort nici nu se mai vad bine. Noi avem peste burtica cam 103 cm :P) is mi se pare ca suntem cam maricele. Oricum va pup pe toate si astept sa mai citesc voi cum sunteti! Multa sanatate!

serb loredana Oaspete

Smile Re: cat de mare aveti burtica

Citat Citat din maria Vezi post
    Buna
    eu tocmai am incheiat 34 e saptamini si am o burtica de 98cm.Mie mi se pare ca e mare dar toate cunostintele imi zic ca e mica,dar nu imi fac probleme pt ca dr a zis ca e ok.Am pus pina acuma 9 kg pe mine.Voi cum stati?
    va pup
    si eu fac 36 sapt miercuri si am burtica 109 cm iar kg luate in sarcina doar 10 pana acum dar mai este timp va pupic

Data inscrierii
    ianuarie 2010
    Varsta
    32
    Replici
    1

Si eu am tot 5 luni, am 174 cm si 61 kg (am luat doar 3 kg) iar pe bebe il simt chiar si in zona epigastrului (chiar sub coaste)!
    Cred ca fiecare sarcina e diferita si nu trebuie sa iti faci griji ca burtica ar fi prea mica, daca il simti ca se misca e semn bun, inseamna ca totul functioneaza normal!
    TI-ai facut teste genetice, eco morfo-fetala?

TinkerBell este offline Membru
    Data inscrierii
    aprilie 2010
    Varsta
    26
    Replici
    3

Buna ziua va spune un copil care va avea un copil si am nevoie d mare ajutor pentru panica mea... cam cat d mare ar trebui sa fie burtica la 14 saptamani pentru ca a mea .... nu prea e. Mentionez ca am 1.75 si 60 d kg. Va mulumesc mult!!!

r_ocsy este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2009
    Varsta
    33
    Replici
    28

A mea nu e foarte mare nici acum la 35 de saptamani ; depinde de organism . La 14 saptamani nici nu se vedea :-) .

aida_dolce este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2010
    Replici
    24

ce bine ca v-am gasit.vad ca nu sunt singura stresata ca are burta mik.atata timp cat medicul zice ca e in regula,asa trebuie.Doamne ajuta

dreea este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2010
    Varsta
    31
    Replici
    29

) eu am o burtica imensa (asa spune lumea) la 7 luni jum m-am ingrasat 10 kg dar numai pe burtica sotul face glume pe seama mea ca imediat imi cumpara ham ca la copii mici sa nu pic in nas :d
    tudor claudia likes this.

oana-oana este offline Membru
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Varsta
    45
    Replici
    1.825

Draga,Dreea,daca este exact cum spune lumea ca ,,ai o burtica imensa'',este foarte bine.Inseamna ca bebitul tau creste bine si repede.Asta trebie sa te bucure cel mai mult.Ca ai luat 10 kg,parerea mea este ,ca nu este mult deloc.O sa le dai jos dupa ce o sa nasti,cu putina ambitie si cu .....................mai mult sport.Manaca tot ce-ti place si foarte multe fructe.Eu iti doresc sarcina usoara ,multa sanatate si un bebit sanatos si frumos.Pupicei si mai tine-ne la curent.

Data inscrierii
    august 2010
    Varsta
    31
    Replici
    29

Citat Citat din oana-oana Vezi post
    Draga,Dreea,daca este exact cum spune lumea ca ,,ai o burtica imensa'',este foarte bine.Inseamna ca bebitul tau creste bine si repede.Asta trebie sa te bucure cel mai mult.Ca ai luat 10 kg,parerea mea este ,ca nu este mult deloc.O sa le dai jos dupa ce o sa nasti,cu putina ambitie si cu .....................mai mult sport.Manaca tot ce-ti place si foarte multe fructe.Eu iti doresc sarcina usoara ,multa sanatate si un bebit sanatos si frumos.Pupicei si mai tine-ne la curent.
    multumesc frumos, nu ma plang ca am luat 10 kg pt ca nici macar nu se vad sunt ca un "somalez" numa burta e de mine apare burta si la 5 min eu oricum sunt fff mandra de ea si de bebeu meu care la 7 luni avea deja 2,1 kg va pup si doresc la toate femeile o sarcina asa de usoara ca a mea

oana-oana este offline Membru
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Varsta
    45
    Replici
    1.825

BRAVO,DREEA.Ma bucur pt tine ca esti asa de bine si ca esti foarte fericita(deoarece se vede foarte clar din ce scrii cat de fericita esti!!!!!!!!!!).Sa-ti ajute DUMNEZEU sa fii toata viata ta asa.Si inca o data BRAVO SI SANATATE MULTA TIE SI LUI BEBE

Data inscrierii
    august 2010
    Varsta
    31
    Replici
    29

multumesc frumos oana, multa sanatate si voua si sa fiti fericiti ca numai o viata avem si trebuie sa ne bucuram de tot ce inseamna ea!!!!

ana_90 este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2010
    Varsta
    24
    Replici
    3

buna eu am 4 luni jumate si toata lumea imi zice k burtik e km mare.. dar mie mi se pare mik..ceea ce e bine e k bebele meu se misk si asta e cea mai frum senzatie a unei gravide.va pup si nastere usoara la toate si bebei frumosi si sanatosi!

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. ...ce parere aveti?
    De adishor in forum Sarcina
    Replici: 6
    Ultima replica: 21 ian 2012, 11:24
  2. Statul pe burtica
    De Dana in forum Bebelusi 0-12 luni
    Replici: 2
    Ultima replica: 21 oct 2011, 21:17
  3. o burtica singura
    De shaboo in forum Clubul mamicilor