Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 12 din 15
Like Tree9Likes

Subiect: nasuc infundat

Denisuka76 este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2013
    Varsta
    38
    Replici
    5

Implicit nasuc infundat

mamicilor cu experienta va cer ajutorul pentru un pitic mic de 1 an si 4 luni care are nasucul infundat.
    am fost la dr si printre altele ne-a dat niste plasturi de pus pe hainute. eu n-am vrut da a zis ca-s unii noi nu aia verzi cu menta. i-am luat da nu stiu daca sa-i folosesc...stiti ceva despre ei? comfort kids le zice
    multumesc

nectaria Avatar
    nectaria este offline Super Moderator
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Varsta
    25
    Replici
    12.825

Implicit Raspuns: nasuc infundat

Citat Citat din Denisuka76 Vezi post
    mamicilor cu experienta va cer ajutorul pentru un pitic mic de 1 an si 4 luni care are nasucul infundat.
    am fost la dr si printre altele ne-a dat niste plasturi de pus pe hainute. eu n-am vrut da a zis ca-s unii noi nu aia verzi cu menta. i-am luat da nu stiu daca sa-i folosesc...stiti ceva despre ei? comfort kids le zice
    multumesc
    Multa sanatat piticului, noi am folosit cu succes plasturii aia verzi cu miros de menta cand piticul mu avea 1 ani si vreo3 luni si acum la 2 ani si 3 luni ii folosim, il ajuta mai ales noaptea, dar noi am avut bebicina respiro libero
    Denisuka76 likes this.

Jade Avatar
    Jade este on-line acum Moderator
    Data inscrierii
    aprilie 2013
    Varsta
    35
    Replici
    1.564

Cand e mucoasa a mea ( al treilea episod deja) ii pun in nasuc apa de mare ( sunt ceva doze unice si cu varful mic pt bebei) ii scot mucii si in rest tratam cu indiferenta. A trecut de fiecare data fara medicatie.
    nectaria and Denisuka76 like this.
    CafeMom Tickers

Data inscrierii
    septembrie 2013
    Varsta
    38
    Replici
    5

va multumesc mult pentru raspunsuri. o sa folosim si noi plasturii recomandati atunci....pupici
    nectaria likes this.

Jade Avatar
    Data inscrierii
    aprilie 2013
    Varsta
    35
    Replici
    1.564

Acum am vazut pe youtube ce-i batista bebelusului, pai tragi cu aspiratorul din nasul copilului?? Mi-ar fi frica ca ma trezesc cu ochii in recipient ) Eu trag cu gura numai, deci mult mai mica forta de aspiratie. Nu zic pare eficient dar mi-ar fi frica sa folosesc asa ceva.
    gabitzabubulina likes this.
    CafeMom Tickers

Data inscrierii
    septembrie 2013
    Varsta
    38
    Replici
    5

jade, eu folosesc aspiratorul de cand era foarte mic, mai elas cand este racit tare. e important sa-i scoti cat mai bine mucisorii ca altfel ii inghite si se infecteaza in plamani. Noi n-am patit nimic, doar ca zgomotul de la aspirator il sperie)). am avut si aspirator electric dar nu a fost bun deloc.
    incearca si la tine cu aspiratorlu si o sa vezi ca nu e mare lucru))

bafta

dana s. Avatar
    dana s. este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Varsta
    29
    Replici
    5.161

Folositi fara frica batista bebelusului!! nu va iesi nici un ochi hai ca ai fost tare )) ideea e ca daca nu scoti acest lichid din nasucul copilului exista riscul se migreze dupa urechiuse si de aici dam in alta problema,otita! sanatate multa

Jade Avatar
    Data inscrierii
    aprilie 2013
    Varsta
    35
    Replici
    1.564

Ma vroiam amuzanta la istoria cu ochii. E clar ca ne se lasa copilasii mucosi, m-a surprins numai ca ceea ce numesc francezii batista bebeusului e foarte diferit de aspiratorul ala.
    Asta e varianta franceza a batistei :

DE incercat ce folositi voi nu pot ca nu-i in vanzare unde sunt eu, dar recunosc ca are aerul de 10 ori mai eficace decat dispozitivul meu.
    Pe de alta parte daca dupa ce ii pui apa de mare in nara ai grija sa-i acoperi cealalta nara si sa-i inchizi gura copilul are toate sansele sa expire singur secretiile. E impresionant, aproape la fel de impresionant ca aspiratorul )
    CafeMom Tickers

Jade Avatar
    Data inscrierii
    aprilie 2013
    Varsta
    35
    Replici
    1.564

A si cred ca daca-si inghite secretiile, si da se intampla, pentru ca nu iese apa de mare mereu pe cealalta nara, asa ca-mi imaginez ca le inghite, atunci de duc in stomac si ies cu kk, nicigand se se duca-n plamani. Macar eu asa sper...
    CafeMom Tickers

dana s. Avatar
    dana s. este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Varsta
    29
    Replici
    5.161

Citat Citat din Jade Vezi post
    Ma vroiam amuzanta la istoria cu ochii. E clar ca ne se lasa copilasii mucosi, m-a surprins numai ca ceea ce numesc francezii batista bebeusului e foarte diferit de aspiratorul ala.
    Asta e varianta franceza a batistei :

DE incercat ce folositi voi nu pot ca nu-i in vanzare unde sunt eu, dar recunosc ca are aerul de 10 ori mai eficace decat dispozitivul meu.
    Pe de alta parte daca dupa ce ii pui apa de mare in nara ai grija sa-i acoperi cealalta nara si sa-i inchizi gura copilul are toate sansele sa expire singur secretiile. E impresionant, aproape la fel de impresionant ca aspiratorul )
    Mi-am dat seama ca era o gluma )) cam aceeasi sistem are si batista bebelusului din ro insa varful care este bagat in gura mai are un dispozitiv care se conecteaza la aspirator..apoi in functie de puterea aspiratorului reglezi viteza.. sa nu fie la maxim daca ai un aspirator genul meu 1600 W!
    Si nici eu nu am mai auzit sa se duca in plamani mucii...de otita sigur se poate face de la secretiile din nasuc!sanatate multa
    Jade likes this.

Data inscrierii
    septembrie 2013
    Varsta
    38
    Replici
    5

din pacate jade se duc in plamani(( , deoarece le inghite pe frainge nu pe esofag(((

smashtenis este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2013
    Varsta
    31
    Replici
    8

apa de mare cam de 4.5 ori pe zi si Nasic. este foarte bun!

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Canal lacrimal infundat, copil 1 an
    De onicanadreea in forum Copii 1-3 ani
    Replici: 1
    Ultima replica: 27 dec 2013, 15:56

Bookmarks

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile