Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234567 UltimulUltimul
Rezultate de la 13 la 24 din 77
Like Tree12Likes

Subiect: Maternitatea particulara Isis Constanta

Iulia... este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2011
    Replici
    1

Implicit Re: Maternitatea particulara Isis Constanta

Maternitatea Isis nu este ceea ce se doreste a fii sau ceea ce se descrie.Am nascut acum cateva luni la Isis un baietel sanatos(multumesc lui Dumnezeu) prin cezariana cu DR.Zaher.Trebuie sa mentionez ca nu sunt din Constanta,am mers special sa nasc acolo in urma bunei reclame pe care o are.M-amlovit de un neprofesionalism iesit din comun,probabil pretul mai mic decat al altor maternitati private justifica lipsa personalului si multe minusuri pe care aceasta maternitate le are.Am ajuns acolo la ora 11 fiind programata la ora 14 pt cezariana,eu si sotul meu am fost condusi intr-o camera unde ni s-au dat niste hartii de completat fara ca cineva sa ne spuna despre ce este vorba.La ora 13.30 am fost condusa de o asistenta (foarteeeee antipatica) in sala de operatie unde o alta asistenta m-a intrebat ce tip de anestezie doresc,bineinteles ca doamna DR Anestezist nu s-a deranjat sa poarte o discutie prealabila despre anestezie si a trebuit sa ma incred in ceea ce m-a sfatuit o asistenta.A urmat operatia.Dupa operatie am stat 3 zile internata fara ca doctorul care m-a operat sa vina o singura data sa ma vada.Toate vizitele medicilor au fost superficiale si nici una dintre doamnele doctor care m-au vazut nu si-a dat seamaca operatia mea se infecteaza.Am primit calmante cu portia, o data la 3 ore cum nici macar in spitalele de stat nu se procedeaza,cand spuneam ca ma doare mi se raspundea ca este normal si ca trebuie sa suport.Toate asistentele sunt foarte tinere si fara experienta si ca dovada mi-au spart toate venele pentru ca nu stiau cum sa prinda una.Daca ai nevoie de ceva trebuie sa suni singura asistenta de serviciu care cel mai des are telefonul descarcat si nu poti da de ea asa ca va trebui sa suporti in continuare durerile.Nu m-a invatat nimeni cum sa fac baie copilului cum sa-l imbrac sau tot ce am citit eu ca voi fi invatata in aceasta maternitate.Am ajuns acasa si m-am chinuit o luna de zile cu operatia,mergand in fiecare zi la curatat si pansat,ajungand chiar sa fiu deschisa din nou datorita mantuielii doctorului Zaher.Cam asta este maternitatea Isis.Iar pentru fetele care sunt interesate de nasterea in apa,si la acest capitol este o dezamagire,dar asta este un alt subiect.

Data inscrierii
    octombrie 2010
    Varsta
    27
    Replici
    1.499

Citat Citat din Iulia... Vezi post
    Maternitatea Isis nu este ceea ce se doreste a fii sau ceea ce se descrie.Am nascut acum cateva luni la Isis un baietel sanatos(multumesc lui Dumnezeu) prin cezariana cu DR.Zaher.Trebuie sa mentionez ca nu sunt din Constanta,am mers special sa nasc acolo in urma bunei reclame pe care o are.M-amlovit de un neprofesionalism iesit din comun,probabil pretul mai mic decat al altor maternitati private justifica lipsa personalului si multe minusuri pe care aceasta maternitate le are.Am ajuns acolo la ora 11 fiind programata la ora 14 pt cezariana,eu si sotul meu am fost condusi intr-o camera unde ni s-au dat niste hartii de completat fara ca cineva sa ne spuna despre ce este vorba.La ora 13.30 am fost condusa de o asistenta (foarteeeee antipatica) in sala de operatie unde o alta asistenta m-a intrebat ce tip de anestezie doresc,bineinteles ca doamna DR Anestezist nu s-a deranjat sa poarte o discutie prealabila despre anestezie si a trebuit sa ma incred in ceea ce m-a sfatuit o asistenta.A urmat operatia.Dupa operatie am stat 3 zile internata fara ca doctorul care m-a operat sa vina o singura data sa ma vada.Toate vizitele medicilor au fost superficiale si nici una dintre doamnele doctor care m-au vazut nu si-a dat seamaca operatia mea se infecteaza.Am primit calmante cu portia, o data la 3 ore cum nici macar in spitalele de stat nu se procedeaza,cand spuneam ca ma doare mi se raspundea ca este normal si ca trebuie sa suport.Toate asistentele sunt foarte tinere si fara experienta si ca dovada mi-au spart toate venele pentru ca nu stiau cum sa prinda una.Daca ai nevoie de ceva trebuie sa suni singura asistenta de serviciu care cel mai des are telefonul descarcat si nu poti da de ea asa ca va trebui sa suporti in continuare durerile.Nu m-a invatat nimeni cum sa fac baie copilului cum sa-l imbrac sau tot ce am citit eu ca voi fi invatata in aceasta maternitate.Am ajuns acasa si m-am chinuit o luna de zile cu operatia,mergand in fiecare zi la curatat si pansat,ajungand chiar sa fiu deschisa din nou datorita mantuielii doctorului Zaher.Cam asta este maternitatea Isis.Iar pentru fetele care sunt interesate de nasterea in apa,si la acest capitol este o dezamagire,dar asta este un alt subiect.

conteaza foarte mult ce medic te va opera,eu am nascut cu medicul meu care mi-a uramarit sarcina si n-am avut probleme,ma vizitat,in fiecare zi si personalul a fost prea amabil...nush,eu am nascut in luna martie...totul afost impecabil...m-au ajutat foarte mult..dar vezi tu...fiecare cu norocul sau...!!m-am recuperat repede si n-am avut probleme cu operatia!!
    Lilypie Second Birthday tickers

ruxandra.b este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2011
    Varsta
    36
    Replici
    1

Citat Citat din Roxana0929 Vezi post
    Mai e vreo mamica care naste anul asta la Isis
    Eu am nascut acum cateva zile aici si conditiile sunt impecabile. Incepand de la Dr. Zaher pana la personalul administrativ.
    Am nascut subacvatic, dar fiind prima nastere nu pot sa-ti spun daca exista vreo diferenta desi se spune ca este mult mai usor atat pentru mama cat si pentru copil.
    Din punctul meu de vedere, recomand cu toata increderea.
    Ultima editare de lovelife : 06 oct 2011 la 01:32
    nicol and cara33 like this.

Killjoy este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2011
    Replici
    2

Implicit Raspuns Maternitatea particulara Isis Constanta

Pentru cei care nu sunt asigurati la Casa Nationala de Asigurari de Sanatate tot 1000 euro este?

Data inscrierii
    septembrie 2011
    Varsta
    32
    Replici
    1

Implicit Raspuns Re: Maternitatea particulara Isis Constanta

sotia mea a nascut acolo pe 09 septembrie.mare parte din ce ai povestit tu ni s-a intamplat si noua mai putin slava domnului partea cu operatia care la sotia mea nu s-a infectat. mai completez ca la sfarsit am solicitat factura, si nu mi s-a dat nimic decat un bonulet amarat pe care cu insistente l-au stampilat. am solicitat si screening, nici acum nu am primit rezultatul. cand am fost cu sotia in Galati sa i se scoata atele i s-a spus ca a fost norocoasa cu cusatura fata de altele care s-au operat acolo. abia acum imi dau seama in ce pericol au fost expusi si sotia si copilul. maternitatea Isis ar trebui numita Macelaria Isis. nu vreau sa descurajez pe nimeni dar celor care va apropiati de nastere si cautati pe net o clinica sa va feriti. eu in orice caz o sa mai revin cu informatii despre Isis unde voi avea ocazia. am facut poze, filmulete si am inregistrat si asistente care se plangeau de stresul la care sunt supuse. in aceasta clinica singurul vinovat e patronul

ramona32 Avatar
    ramona32 este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2011
    Varsta
    34
    Replici
    59

Buna ziua si bun gasit tuturor. Ma numesc Ramona si sunt mamica a 2 copilasi minunati adusi pe lume cu ajutorul domnului dr Zaher.Am citit mesajele de mai sus , recunosc ca sunt un pic sceptica avand in vedere faptul ca baietelul a fost nascut la Isis iar calitatea serviciilor din punctul meu de vedere a fost ireprosabila. Mai mult decat atat, fiind o pacienta multumita de aceasta clinica am indrumat alte gravidute sa-si aduca copii pe lume acolo, nu am auzit nici un repros de la nimeni.

Voi expune acum impesiile mele legate de maternitatea Isis si asa cum spunea cineva mai sus, da, e bine ca inainte sa faceti o alegere sa cercetati, sa mergeti si sa vedeti cu ochii vostrii nu sa va multumiti cu ceea ce cititi pe un forum. Clinica Isis primeste viitoarele paciente pentru a o vizita. Mergeti la receptie si solicitati fetelor de acolo acest lucru. Puteti vedea camerele, puteti vorbi cu asistentele despre conditiile din maternitate, cu fetele de la receptie despre pachetele de nastere sau alte detalii.

Sarcina mi-a fost urmarita de domnul Dr Zaher, am nascut la Isis in apa, a fost cea mai frumoasa experienta din viata mea.Am avut alaturi oameni minunati asistente, anestezist(am facut epidurala), psiholog care m-a ajutat sa trec cu bine peste travaliu, m-a invatat cum sa-i controlez respiratia , sa-mi inteleg corpul in acele momente in care simtem ca nu mai sunt stapana pe el.

Spunea cineva mai sus in mesaj ca nu a fost intrebata ce tip de anestezie doreste, din cate stiu eu la internare pacientele care nasc prin cezariana completeaza chestionarul de anestezie. O intrebare este referitoare la tipul de anestezie preferat, asta pe langa multe alte informatii legate de greutate, afectiuni ale paciente. Acel chestionar este citit de medicul anestezist. Doamna Dr Dinca (medic anestezist) insista ca pacienta sa completeze acel chestinar.

Personalul Isis este tanar, e adevarat,dar fiecare isi cunoaste bine treaba acolo. Asistentele acelea tinere petrec ore langa mamica invatand-o sa alapteze, pe unele dintre ele chiar se chinuiesc sa le convinga sa-si alapteze copilul. Este un Spital care sprijina alaptarea, nasterea naturala. Eu am fost sustinuta, invatata,sa-mi alaptez copilul, sa-l imbaiez, sa-i fac igiena.Puneam intrebari.....multe intrebari, de fiecare data mi-au raspuns cu rabdare si incantare. Spun incantare pentru ca au observat faptul ca sunt interesata sa aflu cat mai multe, sa invat tot ce trebuie sa stiu inainte de a pleca acasa. Si dupa ce am ajuns acasa cu bebelusul , ori de cate ori am avut nevoie de suport , sfaturi am fost ajutata, consiliata de catre medicul neonatolog care a asistat la nasterea copilului meu.

Acum la 2 ani dupa nastere merg in continuare cu baietelul la Isis pentru controalele lunare . Medicul nenonatolog (pediatru) a urmarit evolutia noastra, vaccinurile tot acolo le-am facut. Imi pare rau pentru pacientii nemultumiti , insa eu cand ajung la Isis ma simt ca acasa.
    Conditiile mi se par excelente acolo, nu mi-a lipsit absolut nimic nici mie , nici copilului, desi bagajul meu de acasa a fost destul de micut.Imi amintesc ca dupa nastere una din asistentele neonato a insistat sa-mi ia copilul ca sa ma pot odihni (nu dormisem 2 nopti).

Doresc sa fac o precizare: in pachetul de 1000 de euro nu se plateste nimic suplimentar cum se scria mai sus. Include intre 3 pana la 7 zile de spitalizare(daca sunt indicatii medicale), anestezie(indiferent de tipul ei), insotitor(o persoana din familia pacientei care sa stea zi/noapte)pe toata perioada de spitalizare. Eu am primit camera cu 2 paturi, deci insotitorul nu se inghesuie pe un fotoliu stramt asa cum stiu ca se procedeaza prin alte parti.
    Multa sanatate voua si copilasilor vostrii.
    Ultima editare de lovelife : 06 oct 2011 la 01:31
    nicol and cara33 like this.

nicol Avatar
    nicol este offline Membru
    Data inscrierii
    decembrie 2010
    Varsta
    31
    Replici
    1.938

Citat Citat din Iulia... Vezi post
    buna!
    felicitari pt baietel si multa sanatate.
    ma vad nevoita sa ma bag in discutie. si eu am nascut la Isis in martie tot prin cezariana. pe tot parcusul sarcinii m-a supravegheat dna dr Solopenko, cu care am si nascut si de care am fost foarte multumita. in hartiile pe care le-am completat trebuia sa trec toate problemele de sanatate pe care le-am avut. daca nu am inteles ceva am intrebat si mi s-a raspuns. asistentele au fost foarte amabile mereu cu zambetul pe buze. cat despre anestezie, da, pe mine m-au intrebat ce tip de anestezie vreau, dar pana la urma med anestezist decide care e mai buna pt fiecare pacient in parte. cat am stat in postoperator veneau asistentele din ora in ora. in camera in care am stat cu sotul si copilul era un telefon de unde sunam la receptie, mi s-a raspuns de fiecare data, fie ca ceream un bibe cu lapte pt bebe, un calmant pt dureri sau pur si simplu chemam o asist, au venit de fiecare data. zilnic venea un medic ( medicul de garda) sa ma vada, dimineata si seara, plus medicul pediatru la copil. am stat acolo trei zile si med care m-a operat a venit de doua ori. de fiecare data vroiau sa vada operatia si ma intrebau cum ma simt. calmante imi faceau dimi si seara si daca sunam la receptie sa cer veneau imediat si imi faceau. eu aveam la mine un carnetel si imi notam orice nelamurire pe care o aveam despre cum sa ingrijesc pe bebe. medicul neonatolog pediatru m-a lamurit de fiecare data.
    imi pare rau pt ce ti s-a intamplat, insa sunt si foarte surprinsa. cat despre nasterea in apa, nasa mea a nascut asa tot la Isis si totul a fost bine.
    Lilypie Second Birthday tickers

ramona32 Avatar
    Data inscrierii
    octombrie 2011
    Varsta
    34
    Replici
    59

aaaa am uitat sa mentionez ca eu am primit bon fiscal si factura si nu am stat sa ma rog de nimeni, nici macar nu am solicitat asta.
    nicol likes this.

ramona32 Avatar
    Data inscrierii
    octombrie 2011
    Varsta
    34
    Replici
    59

Citat Citat din nicol Vezi post
    buna!felicitari pt baietel si multa sanatate.ma vad nevoita sa ma bag in discutie. si eu am nascut la Isis in martie tot prin cezariana. pe tot parcusul sarcinii m-a supravegheat dna dr Solopenko, cu care am si nascut si de care am fost foarte multumita. in hartiile pe care le-am completat trebuia sa trec toate problemele de sanatate pe care le-am avut. daca nu am inteles ceva am intrebat si mi s-a raspuns. asistentele au fost foarte amabile mereu cu zambetul pe buze. cat despre anestezie, da, pe mine m-au intrebat ce tip de anestezie vreau, dar pana la urma med anestezist decide care e mai buna pt fiecare pacient in parte. cat am stat in postoperator veneau asistentele din ora in ora. in camera in care am stat cu sotul si copilul era un telefon de unde sunam la receptie, mi s-a raspuns de fiecare data, fie ca ceream un bibe cu lapte pt bebe, un calmant pt dureri sau pur si simplu chemam o asist, au venit de fiecare data. zilnic venea un medic ( medicul de garda) sa ma vada, dimineata si seara, plus medicul pediatru la copil. am stat acolo trei zile si med care m-a operat a venit de doua ori. de fiecare data vroiau sa vada operatia si ma intrebau cum ma simt. calmante imi faceau dimi si seara si daca sunam la receptie sa cer veneau imediat si imi faceau. eu aveam la mine un carnetel si imi notam orice nelamurire pe care o aveam despre cum sa ingrijesc pe bebe. medicul neonatolog pediatru m-a lamurit de fiecare data.imi pare rau pt ce ti s-a intamplat, insa sunt si foarte surprinsa. cat despre nasterea in apa, nasa mea a nascut asa tot la Isis si totul a fost bine.
    Da Nicol, ai dreptate in camera este un telefon de la care poti suna si in cateva minute ai problema rezolvata.Iar legat de calmante...sa fim seriosi nu sunt dropsuri pe care sa le inghitim cu pumnul sunt niste medicamente. poate ca in Spitalul mare asistentele indoapa pacientele cu calmante ca sa nu le mai auda vaitandu-se, insa la Isis totul este sub control. Nicol ai mai fost la Isis? Stii ca acum este si sectie de pediatrie(non-stop) cu internari daca este cazul...Slava Domnului era si timpul. Anul trecut am fost internata in Spitalul mare cu baielelul si a fost un cosmar. Daca ai probleme cu bebe, la orice ora gasesti un medic pediatru la Isis .
    nicol likes this.

Klarra este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2011
    Varsta
    34
    Replici
    1

Buna ziua dragi mamici. Sunt Clara si ma bucur sa gasesc un subiect despre maternitatea la care am decis sa nasc. Sunt pacienta domnului Dr Cristurean si la sfarsutul lunii ianuarie voi naste un baietel, Mi-as dori foarte mult sa nasc in apa, am citit cateva informatii pe site-ul maternitatii, am intrat si pe forumul maternitatii Isis, dar mi-as dori sa vorbesc cu mamici care au nascut acolo in apa. Domnul Dr Cristurean asista nasteri in apa? Eu am vorbit cu dansul si mi-a zis ca nu va fi nici un fel de problema. Am vizitat si clinica acum o luna de zile, am ramas placut impresionata, arata foarte bine, iar personalul mi s-a parut extraordinar. Am gasit o atmosfera calda .Atat eu cat si sotul meu suntem increzatori.Astept raspuns si mi-ar placea tare mult sa aflu daca pe acest forum mai sunt mamici care urmeaa sa nasca la Isis.
    Acum am o mare dilema, eu nu sunt din Constanta. Locuiesc in Tulcea , dar mi-as dori ca sotul meu sa stea cu mine pe perioada spitalizarii. Nu avem rude in Constanta.Se plateste suplimentar daca ramane si pe timpul noptii?

ral82 Avatar
    ral82 este offline Membru
    Data inscrierii
    iulie 2011
    Varsta
    32
    Replici
    1.110

Citat Citat din Klarra Vezi post
    Buna ziua dragi mamici. Sunt Clara si ma bucur sa gasesc un subiect despre maternitatea la care am decis sa nasc. Sunt pacienta domnului Dr Cristurean si la sfarsutul lunii ianuarie voi naste un baietel, Mi-as dori foarte mult sa nasc in apa, am citit cateva informatii pe site-ul maternitatii, am intrat si pe forumul maternitatii Isis, dar mi-as dori sa vorbesc cu mamici care au nascut acolo in apa. Domnul Dr Cristurean asista nasteri in apa? Eu am vorbit cu dansul si mi-a zis ca nu va fi nici un fel de problema. Am vizitat si clinica acum o luna de zile, am ramas placut impresionata, arata foarte bine, iar personalul mi s-a parut extraordinar. Am gasit o atmosfera calda .Atat eu cat si sotul meu suntem increzatori.Astept raspuns si mi-ar placea tare mult sa aflu daca pe acest forum mai sunt mamici care urmeaa sa nasca la Isis.
    Acum am o mare dilema, eu nu sunt din Constanta. Locuiesc in Tulcea , dar mi-as dori ca sotul meu sa stea cu mine pe perioada spitalizarii. Nu avem rude in Constanta.Se plateste suplimentar daca ramane si pe timpul noptii?
    Da, se plateste suplimentar. Eu nu voi naste acolo, dar stiu de la o prietena care a nascut anul trecut acolo ca se plateste in jur de 150 lei suplimentar pe noapte pt insotitor, dar ii asigura si lui pat si mancare.

ramona32 Avatar
    Data inscrierii
    octombrie 2011
    Varsta
    34
    Replici
    59

Bun venit Clara Iti doresc sarcina usoara si un bebelus sanatos. Domnul Dr Cristurean asista nasteri in apa, sunt o multime de mamici care au nascut cu dansul. Daca alegi pachetul de 800 de euro, insotitorul plateste suplimentar si sunt incluse 3 zile de spitalizare.Daca alegi pachetul de 1000 de euro nu platesti nimic suplimentar pentru insotitor, este inclus in pachet.Primesti camera cu 2 paturi iar taticul va putea sta cu voi in permanenta.Sunt de asemeni incluse cele 3 zile de spitalizare, iar daca sunt indicatii medicale(probleme cu mama sau bebelusul) puteti ramane internati pana la 7 zile fara sa achitati nimic in plus. Eu am ales pachetul de 1000 de euro, mi s-a parut mai convenabil.Am avut inclusa si anestezia epidurala, insotitor si am stat internata 4 zile.

Subiecte Similare

1. Maternitatea Isis Constanta , NASTERE VAGINALA DUPA OPERATIE CEZARIANA(NBAC)
    De ramona32 in forum Medici, cabinete si spitale
    Replici: 77
    Ultima replica: 09 mar 2013, 18:54
  2. Maternitatea EuroMaterna din Constanta
    De Alexandrakpk in forum Medici, cabinete si spitale
    Replici: 6
    Ultima replica: 20 apr 2012, 14:22
  3. cresa particulara constanta
    De stenali in forum Copii 1-3 ani
    Replici: 1
    Ultima replica: 13 mar 2012, 16:48
  4. Replici: 2
    Ultima replica: 19 feb 2012, 20:49
  5. A nascut cineva cu Dr. Pelin de la Isis Constanta?
    De Killjoy in forum Medici, cabinete si spitale
    Replici: 2
    Ultima replica: 05 oct 2011, 22:41

Etichete pentru acest subiect

Bookmarks

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •