Rezultate de la 1 la 2 din 2
Like Tree1Likes
  • 1 Post By lovelife

Subiect: Scutece Pampers

lovelife este offline Admin MamicaMea.ro
    Data inscrierii
    septembrie 2008
    Replici
    1.114

Implicit Scutece Pampers

Am observat ca majoritatea mamicilor cumpara pentru bebelusi scutece Pampers, si asa de mult sa impamantit ideea de "pampersi" incat majoritate mamicilor si taticilor nu mai spun scutece ci pampersi chiar daca este vorba de scutece produse de alta firma.

Astazi am observat ca emag.ro a inceput sa vanda inclusiv scutece pampers pe langa restul de accesorii pentru bebelusi cum ar fi carucioare pentru bebelusi, scaune auto, mobilier pentru camera bebelusului, centre de activitati, jucarii, balansoare si leagane.

Am comparat cu ce stiam din punct de vedere al preturilor scutecelor si cred ca este un pret foarte bun, de exemplu "Pampers nou nascuti, marimea 1 43 buc" este 37 lei (pachetul de pampersi ce trebuie sa il pregatesti in bagajul de maternitate).

Sau scutece Pampers marimea 3 pentru bebelusi de 4-9 KG si 6-12 luni, un pachet mare de 186 buc costa 150 lei

Pentru bebelusii mai mari (asa cum folosim noi acum pentru fetita noastra), Pampersi marimea 5 un mega pachet de 132 de scutece costa tot 150 lei

Nu imi dau seama daca astea sunt preturi de lansare sau daca sunt preturile permanente.

La preturi similare cumparam noi de la selgros, parca un pic mai ieftin chiar, dar nu imi aduc aminte exact cat am dat eu ultima oara pe un bax cu scutece.

Am impresia ca la emag nu te costa transportul acum si stiu sigur ca primesti coletul in max 24 ore, eu am comandat doar electronice de la ei pana acum, si chiar poate fi comod daca primesti scutecele pentru bebelus acasa gratis, mai ales ca nu prea au chef sa pleci in supermarket cu bebe dupa tine sa cumperi pempersi.

Eu personal inca mai am in cap ideea ca cei de la emag.ro vand electronice si electrocasnice, chiar daca acum poti gasi cam tot ce ai nevoie, inclusiv carti, carti, echipamente camping, articole de bricolaj si chiar asigurari.

lovelife este offline Admin MamicaMea.ro
    Data inscrierii
    septembrie 2008
    Replici
    1.114

Implicit Re: Scutece Pampers

Am uitat sa va dau si comunicatul celor de la emag pe care l-am primit prin email astazi legat de acest subiect

Programul eMAG Baby Care oferă un pachet complet de informații utile,ce ajută părinții să obțină scutecele potrivite pentru copilul lor și va include pe viitor tot mai multe soluții de īngrijire pentru copii, de la cărucioare pānă la mobilier și jucării.

Cel mai important pentru mămici este faptul că pot cumpăra bunuri de strictă necesitate pentru cei mici, fără a trebui să se deplaseze, evitānd astfel tot ce presupune achiziționarea de pe rafturile magazinelor clasice: cutii grele, timp petrecut pe drum, necesitatea de a lăsa copilul īn grija unei alte persoane īn răstimpul petrecut la cumpărături.

Echipa eMAG Baby Care a dezvoltat și o serie de servicii personalizate pentru fiecare client. Pachetele ajung īn 24 de ore īn orice localitate, ofertele de preț sunt competitive, sistemul de comandă este extrem de simplu iar plata se poate face chiar și la livrare.

“eMAG Baby Care a fost lansat din dorința de a ajuta părinții să obțină scutecele potrivite pentru copilul lor, īn cel mai scurt timp posibil, la un preț foarte bun și fără a se mai deplasa la magazin”, a declarant Lucia Ciucă, Director de Marketing eMAG. “Am ales să oferim și un pachet complet de informații utile, pentru că avem o comunitate foarte puternică și foarte activă pe eMAG, iar mulți dintre clienții noștri sunt la rāndul lor părinți”, a mai adăugat Lucia Ciucă.
    omuletul likes this.

Subiecte Similare

1. Cum sa renuntam la pampers?
    De Angela in forum Copii 1-3 ani
    Replici: 73
    Ultima replica: 04 sep 2014, 20:54
  2. Pampers VS. scutece lavabile :bebe:
    De Albinuzza89 in forum Discutii pro si contra
    Replici: 99
    Ultima replica: 13 apr 2014, 00:51
  3. Cum scapam de pampers?
    De Luc in forum Copii nostri