Rezultate de la 1 la 4 din 4
    pysy Avatar
    pysy este offline Membru
    Data inscrierii
    februarie 2012
    Varsta
    29
    Replici
    113

Implicit Dupa cat timp de la o sarcina oprita in evolutie poti ramane insarcinata

Fetelor care ati trecut prin asa ceva dupa cat timp ati ramas insarcinate

AnUtZyIk Avatar
    AnUtZyIk este offline Moderator
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Replici
    6.426

Implicit Raspuns Dupa cat timp de la o sarcina oprita in evolutie poti ramane insarcinata

Pai depinde de cat de complicat a fost! eu am stat o luna cu bebe mort in burtica pt ca nu sa stiut ca a murit decat cand am avut o hemoragie,am avut o infectie severa, am fost la un pas de septicemie iar eu nu am avut voie 6 luni sa raman insarcinata. Medicul la care ai fost nu ti-a spus nimic?

"Nu te-am ţinut în braţe, dar te simt. Nu ai vorbit, dar te aud. Nu te-am cunoscut, dar te iubesc."

maiabela este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2012
    Replici
    18

Implicit Raspuns: Dupa cat timp de la o sarcina oprita in evolutie poti ramane insarcinata

Citat Citat din pysy Vezi post
    Fetelor care ati trecut prin asa ceva dupa cat timp ati ramas insarcinate
    Si mie m-a sfatuit doctorul sa incerc sa nu raman insarcinata 6 luni dupa avortul spontan. Dar nu cred ca o am rabdare atat de mult timp. Oricum dupa ce incepi sa "muncesti" la chestia asta, va mai trece ceva timp. Eu am pierdut sarcina la 7 saptamani, n-am avut complicatii sau infectii, nu a putut nici un medic sa-si dea macar cu parerea de ce s-a intamplat asta. Insa am auzit la alte femei care au trecut prin asta ca li s-a spus ca pot incerca chiar si la o luna. Iar majoritatii li s-a spus ca dupa 3 luni. Nu stiu ce sa mai zic....

flor este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2013
    Replici
    3

Implicit Raspuns: Dupa cat timp de la o sarcina oprita in evolutie poti ramane insarcinata

buna!
    si eu tot prin acest necaz am trecut...
    nu am avut nici o problema (fizica) dupa chiuretaj, iar la aproape 2 saptamani dupa, am facut ecografie si mi-a spus ca e foarte bine cum m-am recuperat. mi s-a spus ca dupa prima menstruatie pot incerca din nou. m-am bucurat foarte mult cand am auzit asta, insa mi-e teama sa nu fie prea repede. faptul ca am citit aici ca sunt femei carora li se spune ca si dupa o luna pot incerca imi da incredere.

Subiecte Similare

1. sarcina oprita in evolutie!!!
    De Alexandra M in forum Sarcina
    Replici: 12
    Ultima replica: 02 oct 2013, 18:10
  2. sarcina oprita in evolutie
    De Gabre in forum Sarcina
    Replici: 7
    Ultima replica: 29 iun 2013, 23:17
  3. sarcina oprita in evolutie
    De maripongracz in forum Preconceptia
    Replici: 525
    Ultima replica: 07 mai 2012, 13:09
  4. Investigatii dupa sarcina oprita din evolutie
    De mau1234 in forum Preconceptia
    Replici: 2
    Ultima replica: 15 apr 2012, 13:55
  5. Poti ramane insarcinata in timpul menstruatiei?
    De Sarcina si nasterea in forum Discutii la articole
    Replici: 0
    Ultima replica: 19 mai 2011, 12:09

Bookmarks

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •