Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 12 din 25
Like Tree1Likes

Subiect: Nastere la Clinica Genesys Arad

Genesys Arad este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2011
    Replici
    6

Implicit Nastere la Clinica Genesys Arad

Ce trebuie stiut despre conditiile de nastere la Spitalul Clinic Genesys Arad:
    Exista doua preturi de baza: 790 Eu pentru nastere cu medicul de garda sau 990 Eu pentru nastere cu medicul preferential (ales).
    Contractul se poate plati si in rate lunare, cu conditia ca 50% din suma totala sa fie achitata pana in momentul nasterii, restul achitandu-se pana la externarea din spital.

Contractul include:
    - consultatia preanestezica (analize de laborator, consult medic internist si anestezist)
    - asistenta la nastere naturala sau cezariana
    - tipul de anestezie ales
    - medicamentatie si ingrijire completa pentru mama si copil
    - meniuri in sistem de catering
    - set de igiena proprie, imbracaminte pe durata internarii pentru mama si copil
    - cazare in saloane cu 2 paturi tip rooming-in (mama si copilul)
    Saloanele sunt dotate standard cu: monitoare functii vitale, televizor LCD, frigider, aer conditionat, sistem de nurse-calling tip bratara, grup sanitar propriu cu dus cu hidromasaj, uscator de par, etc.

Dispunem de linie permanenta de medici obstetricieni si neonatologi de garda si 2 incubatoare.

Genesys Arad este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2011
    Replici
    6

Implicit Urmarire de sarcina si nastere la Clinica Genesys din Arad cu 99 Eu / luna!

Din luna februarie intampinam viitoarele mamici cu o oferta speciala:
    Un pachet de urmarire a sarcinii, impreuna cu asistenta la nastere, la doar 99 Eu / luna!
    Contractele se incheie pe o perioada de 10 luni de zile si include:
    Program de urmarire a sarcinii (consultatii obstetricale, ecografii, analize de laborator) pe durata celor 9 luni de sarcina si asistenta la nastere naturala sau cezariana.

Pe langa aceasta oferta avem doua preturi de baza pentru nastere: 790 Eu pentru nastere cu medicul de garda sau 990 Eu pentru nastere cu medicul preferential (ales).
    Contractul se poate plati si in rate lunare, cu conditia ca 50% din suma totala sa fie achitata pana in momentul nasterii, restul achitandu-se pana la externarea din spital.

Contractul de asistenta la nastere include:
    - consultatia preanestezica (analize de laborator, consult medic internist si anestezist)
    Saloanele sunt dotate standard cu: monitoare functii vitale, televizor LCD, frigider, aer conditionat, sistem de nurse-calling tip bratara, grup sanitar propriu cu dus cu hidromasaj, uscator de par, etc.

Programul de urmarire a sarcinii se poate descarca la urmatorul link:
    NOU! Pachete de urmarire gravida, Noutati, Genesys, Spital Clinic

ofely Avatar
    ofely este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Varsta
    29
    Replici
    797

crissy este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2011
    Varsta
    29
    Replici
    16

Implicit Re: Nastere la Clinica Genesys Arad

Nastere Arad sau Ungaria?va intreb si pe voi viitoare mamici pentru a afla si pareriile voastre. Eu una sunt foarte confuza... mai ales de cind am aflat ca si la Genesys au aparut diversi " stafilococi" diverse boli, etc...

isa25 Avatar
    isa25 este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2010
    Varsta
    29
    Replici
    3.543

Citat Citat din crissy Vezi post
    Nastere Arad sau Ungaria?va intreb si pe voi viitoare mamici pentru a afla si pareriile voastre. Eu una sunt foarte confuza... mai ales de cind am aflat ca si la Genesys au aparut diversi " stafilococi" diverse boli, etc...

buna crissy ...
    si eu am fost cam nehotarata in legatura cu alegerea de Genesys sau drumul pana la Ungaria ... dar am hotarat pana la urma sa fie aici in oras ( apropo ma bucur ca mai sunt persoane din Arad care intra pe forumul asta , si iti doresc o sarcina usoara )
    rodul iubirii noastre ... te iubim enorm , scumpii mic :*

adrim Avatar
    adrim este offline Membru
    Data inscrierii
    decembrie 2010
    Varsta
    38
    Replici
    1.591

eu sant din timisoara,exista clinici private si aici,chiar am vizitat una in mai cand a nascut cumnata mea si ma hotarasem sa nasc acolo.dar dupa ce am ramas gravida ne-am hotarat sa ne stabilim in germania...am fost luna trecuta in tara,iar dr la care sant mi-a spus sa-l anunt unde voi naste,nu se supara daca nu nasc in tm dar trebuie sa-si programeze concediu si eu sant ultima..deocamdata nu m-am acomodat aici si imi doresc da nasc in tara dar sant constienta ca af fi mai bine aici.pana si aparatura dr germen dintr-un amarat de orasel unde am fost ultima data era cu mult mai performanta decat a dr meu,care e unul dintre cei mai laudati..ca sa nu mai vorbesc de marimea spatiu si salilor de consultatie.si era un singur doctor,cu receptionera care complecteaza formulate si incaseaza banii(sau cardul de asigurat)o multime de sali ,2 bai,si o singura clienta in afara de mine.ea pleca cand eu eram la receptie,iar in tm ne programeaza la 15 min distanta una dupa alta si stam uneori peste o ora sa ajungem la rand...probl nu ar trebuii sa stau pe ganduri...

Data inscrierii
    ianuarie 2011
    Varsta
    29
    Replici
    16

Citat Citat din isa25 Vezi post
    buna crissy ...
    si eu am fost cam nehotarata in legatura cu alegerea de Genesys sau drumul pana la Ungaria ... dar am hotarat pana la urma sa fie aici in oras ( apropo ma bucur ca mai sunt persoane din Arad care intra pe forumul asta , si iti doresc o sarcina usoara )
    Salut,

vad ca mai ai foarte putin pina cind nasti... ma bucur tare mult pentru tine
    Ma gindeam ca poate vrei sa vorbim mai usor ... iata adressa mea de mess Crissy_wazzup. Sper sa ne auzim. Te pup si iti doresc multa sanatate

Data inscrierii
    ianuarie 2011
    Varsta
    29
    Replici
    16

Salut,

Ma gindeam ca poate vrei sa vorbim mai usor ... iata adressa mea de mess Crissy_wazzup. Sper sa ne auzim. Te pup si iti doresc multa sanatate

Data inscrierii
    ianuarie 2011
    Varsta
    29
    Replici
    16

Salut Isa25 ,

Stem Health Unirea este offline Partener MamicaMea.ro
    Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Replici
    9

Pentru toate mamicile din Arad, Stem-Health Unirea va ofera cadouri speciale in "Luna Indragostitilor". Aflati mai multe pe site-ul nostru oficial Stem Health Unirea.
    Banca Centrala de Celule Stem REGINA MARIA!
    http://reginamaria.ro/celulestem

ClejAde Avatar
    ClejAde este offline Membru
    Data inscrierii
    februarie 2011
    Varsta
    26
    Replici
    5.663

si eu tot la genesys am de gand sa nasc si numai cu dr Miclea

ClejAde Avatar
    ClejAde este offline Membru
    Data inscrierii
    februarie 2011
    Varsta
    26
    Replici
    5.663

Citat Citat din Genesys Arad Vezi post
    Ce trebuie stiut despre conditiile de nastere la Spitalul Clinic Genesys Arad:
    Exista doua preturi de baza: 790 Eu pentru nastere cu medicul de garda sau 990 Eu pentru nastere cu medicul preferential (ales).

Contractul include:

Dispunem de linie permanenta de medici obstetricieni si neonatologi de garda si 2 incubatoare.
    Ar trebui sa postati si o listuta cu ce au nevoie mama si copilul dupa nastere,pe langa ce ofera spitalul,asa ar fi informate mamicile mai bine

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Uun ginecolog bun din Arad?
    De ynya in forum Medici, cabinete si spitale
    Replici: 3
    Ultima replica: 28 iun 2014, 13:49
  2. Clinica Eva Brasov si Epidurala
    De mamarutza in forum Medici, cabinete si spitale
    Replici: 36
    Ultima replica: 26 dec 2013, 15:16
  3. Mamici din Arad
    De crissy in forum Clubul burticilor