Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 13 la 24 din 40
    Irissy Oaspete

Implicit Re: Ecografie la clinica MedLife in Bucuresti

am trecut si eu pe la Medlife, si inainte si dupa ce am ramas insarcinata.
    initial, cand am aflat ca sunt insarcinata, am vrut sa nasc la stat, insa pe urma am auzit de maternitatea CMU Regina Maria, ödescoperitaö de sotul meu si am fost in vizita acolo. eu am ramas de-a dreptul impresionata de conditiile de acolo si chiar le recomand tuturor celor care isi permit si care se gandesc sa nasca bebeii la privat, sa mearga macar in vizita acolo! poate gasiti niste poze pe net... nici nu v-ar veni sa credeti.
    aaa... de ce postez asta aici. pentru ca atunci cand am fost eu la Regina Maria, am aflat ca dr. Luis Mendez, care inainta lucra la Medlife, lucreaza acum la CMU... stiu ca la ultima mea vizita la medlife, multe mamici se plangeau de plecarea lui.

nastere usoara, burtici mari si mici!

Unregistered Oaspete

Majoritatea cadrelor care pleaca de la Medlife la CMU Regina Maria o fac din cauza salariului - La CMU Regina Maria sunt platite mult mai bine.

Unregistered Oaspete

Buna fetelor
    Am vazut ca sunteti toate foarte interesate de sanatate si ca puneti mare accent pe acest aspect , tocmai d aceea vroiam sa va spun deste carduri d sanatate d la medlife ,eu una mi am facut un astfel d abonament si sunt f multumita , chiar dak nu ma duc f f des la doctor , makr cu acest abonament dak patesc cv v-oi avea cele mai bune ingrijiri medicale
    Haidetzi sa ma sp dsp ce este vorbim , sunt 3 tipuri d abonamente : classic( pret 189 euro pe an ) bisness(299) si executive ( 498) in functie d complexitatea pb dvs medicale , cel pe care vi l recom este bisness , e super ok d.p.d.v al raportului calitate plet .+ ptr femeile insarcinate sunt ideale , economisiti f multi bani , la bisness stiu k sunt f multe analize care se fac in acea periada
    ganditiva ca aceste ab , va ofera pos sa va ducetzi ori d cate ori vreti la medfile , fara a mai da nici un ban in plus , chiar dak avetzi nev d dermatolog, ofl, cardiolog etc etc

daca v ar interesa un astfel d ab putetzi baga in lista d mess id ul asta : dtza22@ yahoo.com e o tipa care ar putea sa va ajute dak doritzi un astfel d abonament coopereaza cu medfile .... in fn sper k v am fost d folos cu cv , multa bafta

karma81 este offline Membru
    Data inscrierii
    mai 2010
    Replici
    1

Buna mamici!Sunt insarcinata in 10 saptamani si doresc parerile voastre despre clinica Medlife din calea Grivitei.Doctorul meu nu este de prea mult timp angajat acolo si mi-a propus sa nasc la aceasta clinica? Cine a mai nascut la clinica din calea Grivitei va rog sa-mi spune-ti si mie,daca merita,conditiile sunt cum spun doctorii si daca a-ti avut probleme?Este destul timp sa-mi impartasiti parerile si experienta voastra. DPN este 11-12-2010.Va pup dulce!

omonia este offline Membru
    Data inscrierii
    iunie 2010
    Replici
    45

Eu am nascut la Medlife acum 1 an si cateva luni..
    la ce doctor esti acolo?
    Conditiile au fost foarte bune..personalul ok..am plecat ff multumita si au meritat fiecare banut.. M-am prezentat dimineata la 9..la 9.30 eram deja pregatita de operatie..Am optat pt anestezia rahi..Dupa 10 minute mi-au scos fetita si au mai avut treaba cu mine de cusut etc..DEci atata grija pe parcursul operatiei..te simti bine? simti ceva?..etc..
    Am fost mutata la terapie..unde au niste paturi grozave cu telecomanda, un personal minunat..apoi a doua zi am fost mutata in rezerva..daca vrei sa tii bebe cu tine il poti tine, daca nu sta in camera de bebei...aveam un tel cu nr pt asistenta de lauze si unul pt copil..cap coada foarte ok..daca iti permiti io zic ca merita..

ronna81 este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Varsta
    33
    Replici
    16

Buna fetelor. Eu am facut 4D-ul la Medlife la dr Claudiu Vele. Am ramas total dezamagita de acest dr. In primul rand nu comunica cu tine in niciun fel, daca il intrebi ceva se uita urat la tine de parca n-ar fi datoria lui sa-ti spuna ce vede, daca totul este in regula. O fi clinica renumita dar unii medici de acolo iti lasa un gust amar.

mynameisalina este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Varsta
    31
    Replici
    8

as vrea si eu sa fac niste ecografii de sarcina dar nush unde sa ma duc, mie mi-a recomandat cineva hyperdia, a zis ca e ok, voi ce ati alege intre aceastea doua

Data inscrierii
    iunie 2010
    Replici
    45

eu recomand la medlife pe dr chitescu..sau pe radulescu botica..sunt foarte buni..sau daca preferi pe cineva din top 2-Profesorul Pelinescu..eu am facut la chitescu si am fost ff multumita-este o buna profesionista.

anca1973 este offline Membru
    Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Replici
    16

buna
    daca ai abonament poti face oricate analize vrei si orice tip?
    multi pupicei

Data inscrierii
    iunie 2010
    Replici
    45

eu am abonament la ei de la birou..si imi pot face tot felul de analize, consultatii.
    Sunt mai multe tipuri de abopnamente, clasic,executive sau bussines parca..cu cat e mai smecher abonamentul cu atat ai mai multe incluse si gratuite..parca au undeva pe site-ul lot tipurile de abonamente.
    Asta este avantajul cu abonament sau cu asigurare...ca daca platesti fiecare analiza si etc e mai scump...eu la prima sarcina am platit tot iar la a doua am avut abonament..
    Eu am fost multumita..acuma na nicaieri nu e perfect tot mai sunt si lucruri care scartie dar per total am fost multumita.

Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Replici
    188

eu am facut toate analizele si ecografiile la Medlife Unirii si Grivitei, doctorita mea este Luiza Dincaref, iar la ecografii am fost la Paula Stoian si la Maria Bari, pentru ca nu am gasit loc la Pelinescu sau Radulescu pe care mi i-a recomandat doamna dr Dincaref. Am fost multumita de ecografii, dar nu pot sa spun ca nu se putea si mai bine. Faceau masuratorile si cam asta, daca ii intrebai tu ceva bine daca nu, iara bine.

Data inscrierii
    iunie 2010
    Replici
    45

Daca ai abonament la Medlife..iti poti face nelimitat cate analize vrei in functie de tipul de abonament..Eu am abonament clasic si imi intra multe consultatii gratuite, analize, si diverse alte investigatii.
    Stiu ca au si business sau ceva de genul unde intra mai multe tipuri de analize si investigatii..
    au si ceva asigurari pentru persoane fizice..daca nu ai aboanament de la firma.

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Replici: 16
    Ultima replica: 12 mar 2014, 09:18
  2. Dr. Danut Iosup - ecografie trimestru 2
    De MONICAZB in forum Medici, cabinete si spitale
    Replici: 19
    Ultima replica: 29 oct 2013, 10:47
  3. Ecografie la Medas?
    De alexandraargesanu in forum Medici, cabinete si spitale
    Replici: 0
    Ultima replica: 21 iun 2011, 14:18