Pagina 1 din 4 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 12 din 40
    Marinnela Oaspete

Implicit Ecografie la clinica MedLife in Bucuresti

Buna fetelor..

Pe perioada sarcinii am fost sa fac ecografii la Medlife.. Am fost multumita? Mai are cineva impresii despre ecografiile de la Medlife?
    Ultima editare de lovelife : 11 nov 2011 la 15:37

Bebitzica Oaspete

Implicit Re: Ecografie la clinica MedLife in Bucuresti

Cred ca si eu o sa trebuiasca sa nasc acolo in preajma anului nou. Mi sa spus ca bebeul meu e prea mare .. si datorita ca am miopie, ca bebe nu e pozitie tocmai buna pt nastere naturala, mi s-a recomandat cezariana.
    Dar mi sa spus ca deja nu mai sunt locuri cand am dorit sa imi fac programre, asa ca pana atunci cum se naste bebica

Violeta Oaspete

Eu am avut o surpiza cand m-am intors din concediu, am plecat in concediu 2 si ne-am intors 3 spre surprinderea mea si acum sunt o viitoare mamica insarcinata in 8 sapt. si as vrea sa ma interesez din timp.
    in concedi am facut cunostina cu o pereche din Galati, ei aveau un baietel acasa de un 1 si ea a nascut nu in Galati ci in Bucuresti cica la Institut. Aveti idee care este acest Institut sau poate mi-ati sugera o clinica buna din Bucuresti unde as putea sa nasc ca in Braila parca nu as vrea.

Franta Oaspete

tocmai am venit de la o ecografie 4D cu doppler si morfologie fetala. Am ramas cam dezamagita... nimeni nu mi-a zis de lichid amniotic in exces pana acum si nici nu cred ca este asa. ... cred ca voi repeta eco in alta parte si apoi poate acolo la medlife voi si naste pe bebe

vmada este offline Membru
    Data inscrierii
    noiembrie 2008
    Varsta
    30
    Replici
    6

Buna burtici, sunt noua pe acest forum si imi pare bn sa va cunosc.Si eu merg ink de la inceput la medlife ptr analize, control, ecografii, si sunt hotarata tot aici sa si nasc.
    DPN-ul meu e 8-11 ianuarie 2009, va pup pe toate.

Data inscrierii
    noiembrie 2008
    Varsta
    30
    Replici
    6

Buna.A facut cineva eco 4d cu Carmen Cheles de la medlife grivita?Astept si eu pareri despre dansa.

Data inscrierii
    noiembrie 2008
    Varsta
    30
    Replici
    6

Buna cu cine ai facut ecografia?Si pe mn m-a dezamagit unul din dr de la medlife Unirii este vorba de dr Varlas Valentin, mi-a lasat un gust amar, m-a bufnit plansul cd am iesit din cabinet ptr k asteptam din partea lui sa-mi si explice ce se vede pe monitor, insa el era fffff plictisit si somnoros, nu mi-a spus decat sexul copilului si k e sanatoasa din toate punctele de vedere, in rest nu am comunicat nimic ptr k ofta intr-una de plictiseala, la final mi-a dat si un filmulet cu 50 sec.Nu as mai face eco la el nici dc ar fi ultimul dr!!!Tot ce conteaza este k bebeii nostrii sunt sanatosi si nu merita sa dam importanta oamenilor plictisiti de viata.Sarcina usoara incontinuare.

lylyk este offline Membru
    Data inscrierii
    noiembrie 2008
    Varsta
    36
    Replici
    2

Citat Citat din vmada Vezi post
    Buna.A facut cineva eco 4d cu Carmen Cheles de la medlife grivita?Astept si eu pareri despre dansa.
    Buna. Eu sunt noua acum pe aici. Referitor la inrebarea ta, si eu am facut eco la dr. Cheles si am fost f multumita. Este un dr super. Mi-a explicat tot. Eu am facut dublu test acolo. Rezultatul nu a fost tocmai cel asteptat. Risc de Sd 1/50. Acum am facut triplu test la Genetic lab. In 3 zile astept rezultatul. Sper k va fi bine. Eco morfofetala vreau sa fac tot la dr. Cheles. Bafta in continuare si sa auzim de bine.

Data inscrierii
    noiembrie 2008
    Varsta
    30
    Replici
    6

Citat Citat din lylyk Vezi post
    Buna. Eu sunt noua acum pe aici. Referitor la inrebarea ta, si eu am facut eco la dr. Cheles si am fost f multumita. Este un dr super. Mi-a explicat tot. Eu am facut dublu test acolo. Rezultatul nu a fost tocmai cel asteptat. Risc de Sd 1/50. Acum am facut triplu test la Genetic lab. In 3 zile astept rezultatul. Sper k va fi bine. Eco morfofetala vreau sa fac tot la dr. Cheles. Bafta in continuare si sa auzim de bine.
    Raspunsul tau sincer m-a mai linistit putin.Am dat cautare pe google despre aceasta dr si n-am citit lucruri tocmai bune despre dansa.Peste o saptamana sunt programata la ea la eco, ma gd sa renunt, dar nu mai gasesc loc la alt dr, sa speram k va fi ok!Pupik si sarcina usoara iti doresc.

o mamica Oaspete

Exclamation Ecografie la clinica MedLife in Bucuresti

Toate ar fi bune si frumoase la Medlife daca asistentele atunci cand lucreaza in turele de noapte pe sectia de pediatrie (Medlife Grivitei) nu ar sta la calculator pe site-urile de matrimoniale sau messenger discutand diverse in timpul programului atunci lucrurile ar fi mult mai bune din punct de vedere profesional.

elena77 este offline Membru
    Data inscrierii
    februarie 2009
    Varsta
    37
    Replici
    2

Citat Citat din o mamica Vezi post
    Toate ar fi bune si frumoase la Medlife daca asistentele atunci cand lucreaza in turele de noapte pe sectia de pediatrie (Medlife Grivitei) nu ar sta la calculator pe site-urile de matrimoniale sau messenger discutand diverse in timpul programului atunci lucrurile ar fi mult mai bune din punct de vedere profesional.

Te rog, spune-mi si mie cum e sa nasti la Med Life Grivita. Doctorul meu e acolo si imi da de inteles ca e mai bine sa nasc intr-o maternitate particulara. Merita banii? Chiar o fi mai bine decat la un spital de stat? Ma gandesc ca vrea doar sa-si scoata comisioanele de la particular. Dupa cum vedeti sunt f. nehotarata ...

Unregistered Oaspete

Citat Citat din elena77 Vezi post
    Te rog, spune-mi si mie cum e sa nasti la Med Life Grivita. Doctorul meu e acolo si imi da de inteles ca e mai bine sa nasc intr-o maternitate particulara. Merita banii? Chiar o fi mai bine decat la un spital de stat? Ma gandesc ca vrea doar sa-si scoata comisioanele de la particular. Dupa cum vedeti sunt f. nehotarata ...
    buna ,si doctorul meu este tot la Med life-Decebal Hudita si mi-a spus ca pot naste la Cantacuzino ,iar conditiile de acolo sunt bune si costa si mai putin,vorbim cu Dr tau si vezi in ce spital mai este si intereseaza-te.

Pagina 1 din 4 1234 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Replici: 16
    Ultima replica: 12 mar 2014, 10:18
  2. Dr. Danut Iosup - ecografie trimestru 2
    De MONICAZB in forum Medici, cabinete si spitale
    Replici: 19
    Ultima replica: 29 oct 2013, 11:47
  3. Ecografie la Medas?
    De alexandraargesanu in forum Medici, cabinete si spitale
    Replici: 0
    Ultima replica: 21 iun 2011, 15:18