Pagina 1 din 8 123456 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 12 din 85
Like Tree3Likes

Subiect: Doctori buni din Constanta

Georgianaa Oaspete

Implicit Doctori buni din Constanta

Sunt noua in randul gravidutelor, sunt in luna a doua si trebuie sa ma pun sub observatia unui medic, normal... numai ca nu stiu asupra cui sa ma decid. De aceea, intreb, daca sunt pe aici gravidute din Constanta, ce doctor imi recomanda?

Colonie Oaspete

Implicit Re: Doctori buni din Constanta

si eu sunt din Constanta si sunt insarcinata deja in 29 de saptamani .
    Cu medicii de la noi e mai greu ca nu stii care este mai bun, nu auzim decat povesti. Am auzit ca la mangalia au o maternitate bine aranjata dar acolo cu se fac recoltari de celule stem ( in cazul in care te intereseaza). Mai este maternitatea din Medgidia foarte bine reorganizata si modernizata. Acolo este doctorita Balasa care am auzit ca e destul de buna si face si recoltare de celule stem. In ceea ce priveste medicii din oras eu inca ma interesez ( desi sunt inscrisa la un ginecolog) pt ca as vrea sa gasesc pe cineva care sa faca aceasta recoltare. In spitalul judetean au aranjat si vreo cateva saloane ( mai bine spus apartamente cu dormitor si living unde poti sa primesti musafirii si copilul sta cu mama in dormitor, plus baie proprie) Inca nu stiu exact pretul dar sunt in cercetari inca. Eu am trimis un mail la firma de la Cluj care se ocupa de celulele stem ca sa imi spuna cu cine colaboreaza la Constanta dar inca nu am primit reaspuns asa ca zilele astea am sa sun la ei sa ii intreb si daca aflu ceva o sa anunt. In plus am mai pus pe cineva sa se intereseze de ginecologi ffff buni din spitalul judetean

Melisa Oaspete

acum cateva zile a nascut o prietena de-a mea la medgidia....a facut si recoltare de celule stem.....am inteles ca se poate plati si in 3 rate.
    eu voi naste in constanta, am un medic f bun....Cristurean Viorel....eu una sunt multumita pana acum de el...m- a asigurat ca indiferent de ora sau zi , va fi alaturi de mine la nastere.voi naste normal cu epidurala. si pt epidurala am vorbit deja cu dr. anestezist Nicolae, care el cel mai bun din spital.
    dupa ce nasc va dau detalii....nu mai e mult
    cat despre conditiile din spital, nu stiu ce sa zic...parerile sunt impartite, eu am auzit ca sunt ok....bebelusul sta cu tine in camera, iar intr-o camera sunt Maxim 2 mamici.acum depinde de ce asteptari are fiecare.

daca vrei mai multe informatii despre medicii ginecologi din C-ta intra pe linck-ul de mai jos,unde vei gasi o lista cu medici ginecologi pe orase...de asemenea in dreptul fiecarui medic vei gasi si comentarii facute de paciente care au avut de a face cu acesti doctori...asta te va ajuta sa-ti gasesti un medic pe gustul tau...eu asa am dat de Cristurean...

Unregistered Oaspete

am fost la dr savu, si sunt foarte multumita. am facut ecografie vaginala, si a fost destul de neplacut dar nu cine stie ce. am vazut cum se misca bebe acolo, si am si 2 poze. avem 12 saptamani!!!!!!

estera Oaspete

Buna! eu sunt pacienta dr-lui Raica Dan de vreo 5 ani - un medic exceptional, dupa parerea mea! am nascut cu dansul; l-am sunat pe la 3 trei dimineata si a venit in maxim 15 min la spital! este un om deosebit !!care a avut grija de noi si inca are(eu avand ceva probleme)! Si am incredere maxima in el!!acum are un centru medical nou, cum putin ginecologi au in Constanta !!!........ de fapt vroiam sa povestesc ceva despre Dr(?? ) Cristureanu! Nu vreau sa influentez .... doar sa cititi si sa aveti grija de bebe-ii vostrii! anul trecut, cumnata mea insarcinata, la sfaturile nu stiu cui a ajuns pacienta lui Cristureanu pe la 6-8 sapt de sarcina... totul era bine, sarcina decurgea normal pe parafa si semnatura lui! la ultima programare am intrat cu ea, dupa ce am cerut voie super respectuos( raspunsul lui a fost: 'Acum ca ai intrat...' Si i-am spus ca daca deranjez pot sa ies.....raspunsul a fost un 'nu' sters... si am ramas stupefiata + ca echo a durat mai putin de 2 min, o masuratoare rapida a capsorului si membrelor!!) am indemnat-o sa faca o echografie amanuntita(malformatii) pentru ca el mi s-a parut superficial (putin spus).. ... in urma investigatiei, facuta la 6 luni, s-a descoperit ca bebe nu avea stomacel !!!!!!!!!! distrusi au plecat la Bucuresti pt confirmarea diagnostic pus (au mers si acolo la 2 clinici=2echografii) si apoi au fost programati pt avort(luna mai)!!

Magda Oaspete

Citat Citat din Georgianaa Vezi post
    Sunt noua in randul gravidutelor, sunt in luna a doua si trebuie sa ma pun sub observatia unui medic, normal... numai ca nu stiu asupra cui sa ma decid. De aceea, intreb, daca sunt pe aici gravidute din Constanta, ce doctor imi recomanda?
    Doctor bun la spitalul judetean ar fi dl. dr. Dantes. Aveti insa grija ca neonatologia e la pamant (chiar daca le pompezi bani in nestire).In spital e o mizerie de nedescris, iar bebelusii nu primesc laptic decat daca soliciti cu hotatare (si asta daca te prinzi la timp, pana nu s-au deshidratat). E o jale.

Jadesy este offline Membru
    Data inscrierii
    noiembrie 2008
    Varsta
    38
    Replici
    1

Melisa, sa va ajute Dzeu, astepta, vesti de la voi. Nastere usoara !

Unregistered Oaspete

Question Re: Doctori buni din Constanta

buna, eu sunt la dct Belcin, am 27 saptamani si incep sa intru in panica.... se apropie momentul! E prima nastere! Ce stiti de Belcin! Eu aud si bune si rele! La Medgidia am inteles ca sunt conditii bune, dar aparatura noua din spital nu e folosita din nestiinta! E adevarat? Cum se comporta Belcin la nastere? Vine cand o suni? E dornica de bani? Recolteaza celule stem? Face epidurala la cerere? Va rog dc ati avut experiente cu ea sa le impartasiti!
    Ralu, Constnta

MARIANA Oaspete

Sunt din medgidia si trebuia sa nasc cu doctora belcin . Pe naiba !am nascut cu asistenta ei si pe fisa de externare scria , ca am nascut cu doamna doctora belcin anca .asa ca mai bine alegeti alt medic .

MARIANA Oaspete

O cunosc bine si pe doctora balasa ,din medgidia .dadeam o gramada de bani pentru echo . La nastere trebuie sa cotizezi bine asta in caz ca vine .

gyafetita este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2009
    Replici
    1

Cool Re: Doctori buni din Constanta

fetele.......ma speriati!!!!Si eu sunt tot la d-na doctor Belcin la Medgidia si am 31 saptamani....ufff si se apropie cu pasi repezi momentul cel mare....si unde mai pui colac peste pupaza nasc intre Craciun si Revelion.........adik daca in general nu vine la nasteri?ce sanse am eu sa vina in perioada aceastamai este cineva pe aici?

adriana_kiss Oaspete

Post Re: Doctori buni din Constanta

as dori sa stiu si eu de doctorul cucu mircea...cum este?va rog

Pagina 1 din 8 123456 ... UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Doctori de evitat...
    De Mari_ in forum Medici, cabinete si spitale
    Replici: 25
    Ultima replica: 09 dec 2013, 13:06
  2. spitale si doctori
    De lavynutza in forum Medici, cabinete si spitale
    Replici: 11