Rezultate de la 1 la 5 din 5
    Alexutza12 este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2012
    Varsta
    30
    Replici
    194

Implicit Medici ginecologi buni la Medlife

Buna mamici si viitoare mamici!

Vreau sa va cer ajutorul intr-o problema... Eu tocmai am pierdut o sarcina (oprita din evolutie la 8 saptamani si 4 zile, descoperita la 10 sapt si 2 zile, chiuretaj, tot tacamul)... Cu ocazia asta am fost foarte dezamagita de dr meu care, pe langa faptul ca nu mi-a oferit nici un fel de explicatii sau macar o incurajare la momentul respectiv, m-a chemat pt chiuretaj a doua zi (el fiind de garda) ca sa ajung acolo si efectiv sa dau cu capul in usa, intrucat el schimbase intre timp garda cu un coleg si nu s-a gandit sa ma anunte. Intrucat incepusem sa sangerez si mai am si RH negativ, deci injectia cu imunoglobulina anti D se impunea de mare urgenta am optat sa fac chiuretajul cu medicul de garda (care a fost foarte profesionist si intelegator, desi parea si foarte tanar),

Povestea s-a intamplat la Medlife... nu vreau sa dau nume intrucat nu cred ca dr de care povestesc a gresit cu ceva in urmarirea sarcinii..doar ca as prefera pe cineva care sa fie mai dispus sa discute si sa ofere informatii fara a trebui sa le solicit eu pentru ca am citit respectivele probleme pe forum...

As vrea deci sa va intreb daca vreuna dintre voi poate sa-mi recomande un medic ginecolog bun la Medlife (atat din punct de vedere profesional cat si uman)... pentru a merge sa imi refac analizele si sa obtin si o alta parere si eventual sa ma urmareasca intr-o noua sarcina.

Tin la Medlife intrucat firma la care lucrez ofera angajatilor abonamente cu pret redus la Medlife, ceea ce, avand in vedere costul ecografiilor si analizelor este salvator pentru bugetul meu

Va multumesc in avans tuturor celor care pot sa-mi ofere o parere!

alex_bic este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2012
    Varsta
    31
    Replici
    36

Implicit Raspuns: Medici ginecologi buni la Medlife

Eu merg la Medlife la doamna doctor Bohaltea. Am auzit numai de bine de ea inainte, este intr-adevar foarte atenta la detalii (a stat o ora cu mine la ecografie pentru ca bebe nu se intorcea in pozitia in care ii putea observa si masura cele necesare). Nu sta la povesti cu tine, se concentreaza pe esential dar cred ca este un foarte bun profesionist. Sper sa gasesti pe cineva cu care sa te simti confortabil - incearca la cei de la MMF (cum e si doctora mea) - dar atentie, aici ecografiile se platesc separat de abonament chiar daca ai incluse niste eco in abonamentul tau. Multa bafta!

sebandrei este offline Membru
    Data inscrierii
    februarie 2012
    Replici
    48

Eu am nascut in februarie cu Liana Ples. A fost de nota 10. Ceea ce a fost mai ''nasol'' este ca dansa are la Medlife consultatii o data pe saptamana si este foarte aglomerata, tb sa iti faci programare cu 2 luni inainte. Iar, la ecografii nu face decat 4D, expert, cred, si sunt mult mai scumpe. Dar, te poate primii in maternitate, unde bineinteles, nu poate sta prea mult de vorba cu tine. Dar, o suni cu o zi inainte, iti spune la ce ora sa te duci si nu tb sa astepti la usa. Asa, ca eu am facut la Medlife doar ecografiile importante, pt cele de rutina am fost in maternitate.
    Daca mai vrei alte info, te astept.

omonia este offline Membru
    Data inscrierii
    iunie 2010
    Replici
    45

Eu am nascut la Medlife de 2 ori..si ii iubesc..am abonament de la birou dar si daca nu as aea tot acolo as merge..
    Am nascut cu Mirela Popa pe care am indragit-o de la inceput..a. fost totul ok.. Mai sunt si alti medici buni iti recomand pe Caliopia Parfene, Bican,Ghe Gica, Laban Luminita. Sunt medici buni, tineri care stiu sa asculte care sunt atenti la detalii.
    Poti sa vezi o lista cu ei pe site-ul lor www.medlife.ro si dai pe care dintre clinici te intereseaza(care este mai aproape ) si la ginecologi ti se afiseaza o lista cu ei..Eu sunt pacienta lor de 7 ani cam stiu ceva despre fiecare daca alegi pe altcineva..
    Sanatate multa!

omonia este offline Membru
    Data inscrierii
    iunie 2010
    Replici
    45

AAA...si Negoescu Carmen din Titan este ff draguta si atenta. daca te avantajeaza Clinica Titan ca si locatie poti sa incerci o programare la dansa.

Subiecte Similare

1. Replici: 14
    Ultima replica: 02 dec 2013, 14:05
  2. Medici Ginecologi Iasi
    De ElenaAndreia in forum Medici, cabinete si spitale
    Replici: 3
    Ultima replica: 16 mai 2013, 18:23
  3. Medici gineco buni Regina Maria sau Medlife
    De Ingrid_77 in forum Medici, cabinete si spitale
    Replici: 12
    Ultima replica: 02 mai 2013, 08:40
  4. Medici ginecologi buni in craiova.