Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 25 la 36 din 40
Like Tree18Likes

Subiect: Nasterea la Giulesti....help

harieta este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2013
    Replici
    9

Implicit Raspuns: Nasterea la Giulesti....help

Mai mai documentat si m-am decuis sa aleg cezariana in defavoarea nsterii cu forcepsului, chiar daca recuperarea mea va fi mai grea. Cat despre largirea colului manual inainte de nastere mor de frica, doare, dureaza mult, ce-ti mai face? Asta am auzit ca se face doar in ROmania , am prietene care au nascut afara si ele nu au beneficiat " de asa ceva.

florina83 Avatar
    florina83 este offline Membru
    Data inscrierii
    februarie 2013
    Varsta
    31
    Replici
    4.223

Citat Citat din bianca sandu Vezi post
    Nu ai voie cu tampoane in spital,mai ales daca nasti natural si-ti face epiziotomie ,sa nu te iriti de la ele,de aceea se cere vata cu fasa sterila deasupra,si crede-ma a sangeririle sunt abundente,,nu te mai gandi la durere,gandeste-te la marea intalnire cu bebe e ceva unic,de nedescris
    Asa e!! E minunat sa fi mama!!!
    Eu am nascut tare greu, dar am uitat
    bianca sandu likes this.
    Lilypie Second Birthday tickers

harieta este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2013
    Replici
    9

Imi zice si mie cineva exact ce presupune pregatirea colului pentru nastere, este dureroasa, dureaza mult, se face si daca optezi pentru cezariana? Multumesc.

florina83 Avatar
    florina83 este offline Membru
    Data inscrierii
    februarie 2013
    Varsta
    31
    Replici
    4.223

[QUOTE=harieta;1040053]Imi zice si mie cineva exact ce presupune pregatirea colului pentru nastere, este dureroasa, dureaza mult, se face si daca optezi pentru cezariana? Multumesc.[/QUOTEl

La cezariana nu iti face, nu are nici o legatura colul cu cezariana.
    Daca o sa cauti pe google, gasesti t multe info despre "pregatirea colului"
    Lilypie Second Birthday tickers

MihaelaMela este offline Membru
    Data inscrierii
    mai 2014
    Varsta
    31
    Replici
    40

Bianca, multumesc ptr ca ne-ai impartasit (in detaliu) experienta ta, nu toata lumea face chestia asta. Si eu urmeaza sa nasc pe 5 octombrie la Giulesti cu dna dr Andreea Enache dar tocmai ce am aflat ca si dansa ar fi insarcinata, din nou (nu i-am vazut burtica cand am fost la control..in fine) si s-ar putea sa nasc tot cu dl dr Enache Traian. Tie ti-a facut epiziotomie? am o frica de taietura aia de nu mai pot...
    De epidurala ce zici? tu parca nu ai facut, nu?

Data inscrierii
    aprilie 2013
    Varsta
    27
    Replici
    1.284

Citat Citat din MihaelaMela Vezi post
    Bianca, multumesc ptr ca ne-ai impartasit (in detaliu) experienta ta, nu toata lumea face chestia asta. Si eu urmeaza sa nasc pe 5 octombrie la Giulesti cu dna dr Andreea Enache dar tocmai ce am aflat ca si dansa ar fi insarcinata, din nou (nu i-am vazut burtica cand am fost la control..in fine) si s-ar putea sa nasc tot cu dl dr Enache Traian. Tie ti-a facut epiziotomie? am o frica de taietura aia de nu mai pot...
    De epidurala ce zici? tu parca nu ai facut, nu?
    Da mi-a facut,nici nu am simtit cand,iar la cusut mi-a facut anestezie locala cu xilina,nu am simtit nimic,si din cate am inteles de la asistente el coase cel mai bine,la mine nu se mai vede nimic epidurala nu am facut ,parerile sunt impartite,dar cred ca e ok si cu epidurala nu mai simti asa de tare durerile, pt o nastere cat mai usoara este important sa faci cat mai multa miscare,pe mine m-a ajutat tare mult daca mai ai intrebari,oricand cu placere!! Sarcina usoara si la termen!!!!
    MihaelaMela likes this.

Data inscrierii
    mai 2014
    Varsta
    31
    Replici
    40

Iti multumesc din suflet! Nu-mi vine sa cred ca am gasit acest site, acest forum plin de oameni sufletisti care te ajuta, te invata, iti raspund pertinent la toate intrabarile si nu te iau "la misto" (scuze cu vocabularul), dar asa este!
    Sper sa fie bine, ca nu prea fac miscare datorita locului de munca, stau toata ziua pe scaun nu am ce face...dar am sa incerc in weekend sa merg mai mult pe jos, ai dreptate cu miscarea si mama mi-a spus ca ma ajuta...
    Inca odata MULTUMESC! si cu siguranta am sa apelez la tine daca am vre-o nelamurire.
    bianca sandu likes this.

Data inscrierii
    aprilie 2013
    Varsta
    27
    Replici
    1.284

Iti multumesc din suflet! Nu-mi vine sa cred ca am gasit acest site, acest forum plin de oameni sufletisti care te ajuta, te invata, iti raspund pertinent la toate intrabarile si nu te iau "la misto" (scuze cu vocabularul), dar asa este!
    Sper sa fie bine, ca nu prea fac miscare datorita locului de munca, stau toata ziua pe scaun nu am ce face...dar am sa incerc in weekend sa merg mai mult pe jos, ai dreptate cu miscarea si mama mi-a spus ca ma ajuta...
    Inca odata MULTUMESC! si cu siguranta am sa apelez la tine daca am vre-o nelamurire.
    Nu ai pt ce ,si pe mine m-a ajutat foarte mult forumul,e foarte frumos sa-ti impartasesti trairile in timp real
    MihaelaMela likes this.

Data inscrierii
    mai 2014
    Varsta
    31
    Replici
    40

Nu ai pt ce ,si pe mine m-a ajutat foarte mult forumul,e foarte frumos sa-ti impartasesti trairile in timp real
    Gata, am fost si la dna dr. si i-am vazut burtica. Dansa naste in august si a ramas ca ma urmareste dl dr Enache Traian si cu dansul voi naste. Sper sa fie bine pana la capat, mi-a spus ca trebuie sa nu mai car si sa nu mai fac efort de niciun fel ca am placenta jos foarte aproape de col, dar colul este inchis deci asta este bine.
    Nu am auzit de rau de dl dr, si mai ales ca si tu ai nascut cu el si mi-ai spus ca este bine din punctul asta de vedere sunt linistita.
    bianca sandu likes this.

Data inscrierii
    aprilie 2013
    Varsta
    27
    Replici
    1.284

Gata, am fost si la dna dr. si i-am vazut burtica. Dansa naste in august si a ramas ca ma urmareste dl dr Enache Traian si cu dansul voi naste. Sper sa fie bine pana la capat, mi-a spus ca trebuie sa nu mai car si sa nu mai fac efort de niciun fel ca am placenta jos foarte aproape de col, dar colul este inchis deci asta este bine.
    Nu am auzit de rau de dl dr, si mai ales ca si tu ai nascut cu el si mi-ai spus ca este bine din punctul asta de vedere sunt linistita.
    Pai sa-l asculti, sa-l tii pe bebe la caldurica pana la termen eu m-am inteles bine cu el din prima,au mai nascut si alte prietene de ale mele cu el, si sa stii ca eu m-am simtit bine si in maternitate nu am fost contransa de spaga,adica si cand nu a, dat s-au purtat frumos cu mine asistentele

Data inscrierii
    mai 2014
    Varsta
    31
    Replici
    40

Pai sa-l asculti, sa-l tii pe bebe la caldurica pana la termen eu m-am inteles bine cu el din prima,au mai nascut si alte prietene de ale mele cu el, si sa stii ca eu m-am simtit bine si in maternitate nu am fost contransa de spaga,adica si cand nu a, dat s-au purtat frumos cu mine asistentele
    Da draguta, mi se pare normal asa, dai cat ai. Nu este obligatoriu sa dai aiurea, oamenii isi fac treaba, fie ca le dai, fie ca nu le dai! Ce poate sa-ti faca daca nu le dai? Nimic! Ei sunt constienti ca sunt la serviciu si trebuie sa-si faca treaba.
    Iti spun sincer cum voi proceda, cum te porti asa ma port! Dar nu-mi fac probleme, sa fie bine si atat!
    bianca sandu likes this.

simona1982 este offline Membru
    Data inscrierii
    iunie 2014
    Varsta
    32
    Replici
    28

Te lasa cu telefonul in sala de nasteri si cand nasti unde iti lasi obiectele de valoare
    gen banii ap foto?

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Ce stiti despre dr LAURA LEONTE de la maternitatea Giulesti din Bucuresti?
    De Noisette in forum Medici, cabinete si spitale
    Replici: 1
    Ultima replica: 03 mar 2013, 21:37
  2. Despre maternitatea Giulesti
    De Janini in forum Medici, cabinete si spitale
    Replici: 12
    Ultima replica: 28 iul 2012, 13:39
  3. cat costa o nastere la giulesti?
    De alecsandra in forum Nasterea
    Replici: 1
    Ultima replica: 10 iul 2012, 19:55
  4. Replici: 0