Rezultate de la 1 la 5 din 5
    stoica monica1 Oaspete

Implicit am luat antibiotic si sunt insarcinata

mi-e frica de riscul de a pati fatul meu ceva rau,ptr ca am luat azatril si nu am stiut ca sunt insarcinata.Am aflat doar azi si antibioticul l-am luat acum o
    saptamana. Dati-mi un raspuns va rog, este riscul mare sau ce se va intampla. Astept
    Ultima editare de Unregistered : 22 oct 2008 la 15:46

Unregistered Oaspete

Implicit

Buna ,sfatul mei este sa te duci la un medic ginecolog si sa-i spui totul si el te va sfatui ,te rog frumos asa vei capata informatii si vei decide in continuare ce vei face sanatate multa si ai sa vezi ca totul o sa fie bine o sa ai un bebe sanatos si ai sa-i multumesti lui Dumnezeu ptr asta pupici

Unregistered Oaspete

Implicit buna

Citat Citat din stoica monica1 Vezi post
    mi-e frica de riscul de a pati fatul meu ceva rau,ptr ca am luat azatril si nu am stiut ca sunt insarcinata.Am aflat doar azi si antibioticul l-am luat acum o
    saptamana. Dati-mi un raspuns va rog, este riscul mare sau ce se va intampla. Astept
    buna
    si eu am luat antibiotice in primele saptamani de sarcina ca nu am stiut ca sunt insarcinata.medicul mi a spus ca e oprit in evolutie si ca ar trebui sa fac avort.nu l al ascultat si m am dus la alt doctor care mi a spus ca daca era ceva rau si l afecta pe bebe faceam deja avort spontan sau macar sangeram si mi a mai spus ca garantii 100% nu ti da nimeni nici macar daca nu iei medicamente.m am hotarat sa l pastrez pe bebe.acum am 8 luni de sarcina si a decurs foarte bine pana acum.la inceput am fost mai mici decat trebuia iar acum am recuperat.

Data inscrierii
    iulie 2010
    Varsta
    31
    Replici
    1.063

Implicit Re: am luat antibiotic si sunt insarcinata

Citat Citat din stoica monica1 Vezi post

Monica, cel mai sigur mergi la un medic foarte bun care te poate indruma si monitoriza. Eu aveam cateva zile de cand ramasesem insarcinata si am facut 2 radiografii, plus tratament cu antibiotic pentru o infectie la colon. Bineinteles ca nu stiam de sarcina. Am mers la un medic foarte bun care, in prima faza mi-a explicat riscurile (de la avort spontan la posibile malformatii ale fatului, plus ca sunt probleme care nu se pot vedea nici la ecografie si nici la alte analize), insa mi-a spus ca bebelusul poate fi perfect sanatos. De asemenea, mi-a explicat ca nu poate garanta nimanui 100% ca bebelusul este perfect sanatos. De asemenea, mi-a mai spus si ca, de regula, malformatiile se datoreaza intr-un procent destul de mic acestor situatii. Am decis sa mergem mai departe cu sarcina si acum, la 21 de saptamani bebelusul este bine, din tot ceea ce a urmarit pana in acest moment. Decizia finala iti apartine in primul rand tie, ca mama si voua, ca parinti. Dar, parerea mea este sa nu te pripesti. Te pup si sarcina usoara.

Data inscrierii
    iulie 2010
    Varsta
    31
    Replici
    1.063

Talking Re: am luat antibiotic si sunt insarcinata

Citat Citat din onica_mihaela Vezi post
    Monica, cel mai sigur mergi la un medic foarte bun care te poate indruma si monitoriza. Eu aveam cateva zile de cand ramasesem insarcinata si am facut 2 radiografii, plus tratament cu antibiotic pentru o infectie la colon. Bineinteles ca nu stiam de sarcina. Am mers la un medic foarte bun care, in prima faza mi-a explicat riscurile (de la avort spontan la posibile malformatii ale fatului, plus ca sunt probleme care nu se pot vedea nici la ecografie si nici la alte analize), insa mi-a spus ca bebelusul poate fi perfect sanatos. De asemenea, mi-a explicat ca nu poate garanta nimanui 100% ca bebelusul este perfect sanatos. De asemenea, mi-a mai spus si ca, de regula, malformatiile se datoreaza intr-un procent destul de mic acestor situatii. Am decis sa mergem mai departe cu sarcina si acum, la 21 de saptamani bebelusul este bine, din tot ceea ce a urmarit pana in acest moment. Decizia finala iti apartine in primul rand tie, ca mama si voua, ca parinti. Dar, parerea mea este sa nu te pripesti. Te pup si sarcina usoara.

Hihihihi....de abia acum am citit de cand este postul ... Acum, daca tot am gafat, sper ca macar sa fie de ajutor celor care mai au astfel de dileme (nu de alta, dar si eu am avut si am rascolit tot internetul pentru informatii care sa ma ajute sa iau o decizie)...

Subiecte Similare

1. Sunt sau nu insarcinata?
    De Aura24 in forum Preconceptia
    Replici: 626
    Ultima replica: 20 mar 2014, 00:01
  2. Sunt insarcinata?
    De rowena in forum Sarcina
    Replici: 37
    Ultima replica: 01 mai 2013, 18:06
  3. Replici: 3
    Ultima replica: 16 iul 2012, 10:14
  4. branca ursului si antibiotic