Pagina 1 din 50 123456112131 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 12 din 589
Like Tree66Likes

Subiect: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

dani Oaspete

Implicit simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

De cateva zile ma simt ingrozitor,mai precis sunt irascibila, ma enervez din orice prostie, si mai mult de 2 zile am o senzatie usoara de greata mai ales dimineatza. Menstruatia trebuie sa-mi vina undeva in data de 12 dupa socotelile mele si nu stiu ce sa fac. Plus de asta mi-au aparut pe sani niste vergeturi mai pronuntate si mai vizibile decat cele care le aveam inainte si in jurul mameloanelor mia-u aparut ca niste bubite albe. Sa-mi fac oare sperante de sau sa mai astept sa vedem pana dupa 15 ale lunii.Voi ce ma sfatuiti? a! si am uitat sa va spun ca ma simt obosita si imi vine sa leneves mai toata ziua, nu am chef de nimic.

Oana Oaspete

Implicit

daca e sa fie sarcina aceasta se implanteaza in jurul datei la care tre sa iti vina menstra. pana atunci micul embrion pluteste in cavitatea uterina cautand locul ideal pt implantare => nu are ce sa iti provoace asa de devreme simptome de sarcina atata timp cat organismul nu interactioneaza cu embrionul. ai rabdare.

anutza Oaspete

Implicit

am si eu o intrebare...acuma 3 sapt am facut sex neprotejat cu iubitul meu ji mi-a intarziat menstruatia 5 zile nu am simptome de sarcina dar sunt f stresata ...e posibil sa fiu insarcinata ? daca nu de ce nu mi-a venit menstruatia cu toate ca in decembrie am luat niste pastile si sa dereglat dar luna trecuta mi-a venit normal si acuma mi-a intarziat 5 zile rasp va rog

eleni Oaspete

Implicit

simptomele nu au cum sa apara de acum e prea devreme poti sa faci un test de sarcina la 7 zile de intarziere daca nu apare pana atunci

maiiris este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2008
    Replici
    21

Implicit starile ti le poti induce si singura....

salut,

draga mea, eu iti doresc din tot sufletul sa fii, dar din proprie experienta, iti spun ca aceste stari ti le poti si provoca. Eu asa am patit pana acum 2 zile, cand, cu 5 zile intarziere, mi-a venit ciclul. Aveam greturi, eram irascibila, sanii.... in fine, nu eram gravida. Mi-am facut sperante, dar mai incercam. Pt. mine era greu si, este continuare, sa am rabdare..... dar nu pot sa-ti dau decat acelasi sfat. Ai rabdare, si vei vedea! Sa speram!

lovelife este offline Admin MamicaMea.ro
    Data inscrierii
    septembrie 2008
    Replici
    1.114

Implicit

Dorinta puternica, si gandul la simptomele de sarcina, te pot determina chiar sa ai unele din simptomele de sarcina, acelasi lucru se intampla si cu studentii la medicina, cand studiaza o boala , incep sa aiba acele simptome, parca toata grupa insaptamana respectiva au aceeasi boala, termina lectia trec la alta afectiune si toti au simptomele acelei afectiuni. Cam la fel este si cu simptomele de sarcina

Unregistered Oaspete

Question Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

buna fetelor,

va scriu in speranta ca ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat. eu sunt in a doua luna fara conceptionale in speranta ca vine si la mine barza. momentan sunt la 7 zile de la ovulatie si cu 6 zile inainte de menstruatie. de ieri am inceput sa am niste scurgeri destul de abundente si niste dureri in zona ovarelor. credeti ca in aceste conditii sarcina este exclusa? nu e putin prea devreme pt simptomele de menstruatie? sincer am incercat sa mai gasesc si alte simptome de sarcina dar se pare ca acestea sunt destul de similare celor de menstruatie si nu as vrea sa le confund si sa ma amagesc. eu sunt si mai plinuta asa ca nu pot sa-mi dau seama f bine daca mi-au mai crescut sanii sau nu sau daca s-a schimbat ceva fiziologic vorbind. doar sunt putin balonata si obosita dar nici macar asta nu e ceva neobisnuit. e prea devreme pt un test de sarcina, nu?

lovelife este offline Admin MamicaMea.ro
    Data inscrierii
    septembrie 2008
    Replici
    1.114

Implicit Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

Mai ai rabdare, inca e prea devreme pentru a sti clar

ada
    ada este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Varsta
    34
    Replici
    1

salutare tuturor,
    asta e prima luna de incercare .. acum sunt in a 17- a zi a ciclului menstrual, si am o scurgere dar e maronie .. ca si cum ar trebui sa-mi vine menstruatia , dar totusi as avea vreo 10 zile pana cand ar trebui sa- mi vina. Nu e cam devreme?? Mai ales ca ciclul meu a fost intotdeauna regulat. A mai patit cineva asa??

Floricica este offline Membru
    Data inscrierii
    februarie 2009
    Varsta
    32
    Replici
    8

salutare,
    nu stiu daca este imaginatia mea sau chiar sunt insarcinata si de aceea astept raspunsurile voastre.Menstruatia ar trebui sa-mi apara pe 06 feb, dar nu e regulata.De o saptamana am diferite pofte ,senzatii usoare de voma mai toata ziua si o ciudata sensibilitate la mirosurile putrnice, sanii mi s-au marit considerabil si ma dor, iar burtica mi s-a intarit si este usor rotunjita in partea de jos.Pana acum mi-am facut doua teste de sacina si ... amandoua negative.Credeti ca este doar imsginatia mea?

Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Varsta
    33
    Replici
    8

Scumpa mea si eu sunt in aceeasi situatie ca tine... doar ca mie mi`a crescut destul de tare burtica si am arsuri.... eu luna aceasta am sa ma duc la o ecografie sa stiu sigur... caci si eu am facut 2 teste si amandoua negative.

Floricica este offline Membru
    Data inscrierii
    februarie 2009
    Varsta
    32
    Replici
    8

buna Princess Zabib,
    multumesc frumos pt mesaj .Ai facut eco? Eu mai astept sa treca inca o saptamana si apoi imi mai fac un test.Stiu ca daca este foarte mic nu se vede nici la eco.Tot mai sper sa fiu insarcinata iar daca nu sunt cel putin sa-mi ramana sanii asa dar fara dureri.Te pup si multa bafta.

Pagina 1 din 50 123456112131 ... UltimulUltimul

LinkBacks (?)

Subiecte Similare

1. Voi ce simptome sarcina ati avut?
    De lovelife in forum Preconceptia
    Replici: 5
    Ultima replica: 02 dec 2011, 01:06
  2. Sarcina, simptome relative
    De roxyroxy in forum Preconceptia
    Replici: 25
    Ultima replica: 13 oct 2011, 16:34
  3. Semne si simptome de sarcina
    De Sarcina si nasterea in forum Discutii la articole
    Replici: 10
    Ultima replica: 08 iun 2011, 14:07
  4. Simptome de sarcina ... oare?
    De bebeshtrumf in forum Preconceptia
    Replici: 1
    Ultima replica: 01 sep 2009, 12:51
  5. oare sa fie sarcina sau doar imaginatie mea?
    De any20 in forum Preconceptia
    Replici: 2
    Ultima replica: 20 iun 2009, 11:03

Etichete pentru acest subiect

Bookmarks

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •