Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 12 din 16
    rally_raluka este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Replici
    14

Question Este posibil sa fiu insarcinata?

Buna tuturor. In primul rand vreau sa va spun ca imi doresc foarte tare un bebe mic numai ca el se lasa asteptat de un an de zile.
    Am o intarziere de menstruatie de 4 zile. Menstruatia trebuia sa imi apara pe data de 29-30 septembrie. Mentionez ca am cm de 34 zile,reglat de 4 luni,de cand am inceput sa admnistrez branca ursului. Pe 30 septembrie am facut un test de sarcina cu prima urina de dimineata si a iesit negativ,dezamagire bineinteles. Acum as vrea sa stiu daca este posibil ca testul sa fii fost facut prea devreme...cand as putea sa mai fac unul? Este posibil sa fie vorba de sarcina,avand in vedere de intarzierea cm? Simptome nu am nici de sarcina si nici premenstruale. Mucusul cervical este aproape transparent,fluid.Ce parere aveti ? Credeti-ma ca stau ca pe ace,am senzatii tot timpul ca mi-a venit menstra. Mi-e si frica sa mai sper ...Va multumesc.

camidani Avatar
    camidani este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Replici
    1.461

Implicit Re: Este posibil sa fiu insarcinata?

Citat Citat din rally_raluka Vezi post
    Buna tuturor. In primul rand vreau sa va spun ca imi doresc foarte tare un bebe mic numai ca el se lasa asteptat de un an de zile.
    Am o intarziere de menstruatie de 4 zile. Menstruatia trebuia sa imi apara pe data de 29-30 septembrie. Mentionez ca am cm de 34 zile,reglat de 4 luni,de cand am inceput sa admnistrez branca ursului. Pe 30 septembrie am facut un test de sarcina cu prima urina de dimineata si a iesit negativ,dezamagire bineinteles. Acum as vrea sa stiu daca este posibil ca testul sa fii fost facut prea devreme...cand as putea sa mai fac unul? Este posibil sa fie vorba de sarcina,avand in vedere de intarzierea cm? Simptome nu am nici de sarcina si nici premenstruale. Mucusul cervical este aproape transparent,fluid.Ce parere aveti ? Credeti-ma ca stau ca pe ace,am senzatii tot timpul ca mi-a venit menstra. Mi-e si frica sa mai sper ...Va multumesc.
    buna rally este bine sa-ti mai faci un test 7 zile dupa CM iti tinem pumnii sunt fete la care dupa 5 saptamniini de sarcina le-a aratat testul pozitiv...alte simtome ai?

camidani Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Replici
    1.461

Citat Citat din camidani Vezi post
    buna rally este bine sa-ti mai faci un test 7 zile dupa CM iti tinem pumnii sunt fete la care dupa 5 saptamniini de sarcina le-a aratat testul pozitiv...alte simtome ai?
    credema rally si eu cind mi-a intirziat CM cind mergeam la baie mergeam cu frica sa nu cumva sa imi vina CM nu esti singura cu aceste temeri si mie pina la urma mia venit la tine sa nu vina pina peste 9 luni

Data inscrierii
    octombrie 2010
    Replici
    14

Multumesc pt raspuns cami.Alte simptome nu am,doar ceva pofte de mancare,tot timpul as manca ceva,dar nu vreau sa cred ca asta ar insemna ceva,pt ca de foarte multe ori mi-am provocat singura anumite simptome tot crezand ca sunt insarcinata.Ma bucur f tare sa aflu ca sunt cazuri care dupa 5 sapt s-a pozitivat testul

Data inscrierii
    octombrie 2010
    Replici
    14

offf ,imi pare rau sa aud ca ti-a venit. Sa te auda Bunul D-zeu,sa imi vina abia dupa 9 luni .Am sa te tin la curent .

camidani Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Replici
    1.461

Rally_raluka ti-a venit CM-ul

Data inscrierii
    octombrie 2010
    Replici
    14

Buna cami. Nu,nu mi-a venit cm ,din fericire. Si sper sa nu mai vina 9 luni de acum inainte. Am sa mai astept pana luni,si atunci am sa imi mai fac inca un test.sper di suflet sa vad si eu pt prima data acele 2 liniute rosii superbe.

oana-oana este offline Membru
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Varsta
    45
    Replici
    1.825

Buna fetelor!!!
    Draga Rally Raluka,noi iti suntem alaturi si te asteptam cu ,,doua liniute''.Suntem multe femei ca tine,in asteptare.Sa ne tinem pumni un la alta!!!!
    Sigur totul o sa fie exact cum iti doresti!
    Va pupicesc pe toate.

myhax Avatar
    myhax este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Replici
    43

buna fetele!!!.....si eu imi doresc tare mult un bebisor,dar am niste nelamuriri , am o intarziere de 10 zile,am facut 2 teste la care a 2 liniuta a iesit mai palida ca prima si am fost la cinecolog cam in a 3 a zi si mi a zis ca nu se vede nimic,acum eu nu mai stiu ce sa zic sunt sau nu insarcinata?

camidani Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Replici
    1.461

Buna cami. Nu,nu mi-a venit cm ,din fericire. Si sper sa nu mai vina 9 luni de acum inainte. Am sa mai astept pana luni,si atunci am sa imi mai fac inca un test.sper di suflet sa vad si eu pt prima data acele 2 liniute rosii superbe.
    sa dea Dumnezeu sa ai acolo in burticuta un belelas sanatos si dragalas ...asteptam vesti de la tineeee si tinem pumniiii

camidani Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Replici
    1.461

Citat Citat din myhax Vezi post
    buna fetele!!!.....si eu imi doresc tare mult un bebisor,dar am niste nelamuriri , am o intarziere de 10 zile,am facut 2 teste la care a 2 liniuta a iesit mai palida ca prima si am fost la cinecolog cam in a 3 a zi si mi a zis ca nu se vede nimic,acum eu nu mai stiu ce sa zic sunt sau nu insarcinata?
    SIGUR SI LA TINE ESTE UN BEBELUS ACOLO IN BURTICUTA...au mai fost fete aici cu asa ceva ca liniuta a iesit palidaaa (a doua) ar fi mai sigur daca ti-ai face o analiza la singe acolo sigur iti arata ca e bebe e prea devreme pt ecograf posibil sa nu se vada inca

camidani Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Replici
    1.461

Citat Citat din myhax Vezi post
    mihax fati analiza sa te lamuresti...dar eu zic sigur ca e bebe prezent

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. LH/ovulatie imediat dupa menstruatie. Este posibil?
    De Anna0284 in forum Preconceptia
    Replici: 23
    Ultima replica: 25 ian 2014, 21:34
  2. Elena Basescu este insarcinata
    De lovelife in forum Filme, emisiuni, barfe din lumea mondena
    Replici: 2
    Ultima replica: 01 mar 2013, 17:34
  3. Replici: 3
    Ultima replica: 07 mar 2012, 22:36
  4. Este posibil?
    De TtGeo in forum Preconceptia
    Replici: 1