Pagina 1 din 17 12345611 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 12 din 194
Like Tree43Likes

Subiect: Stimulare ovariana cu clostilbegyt/ovamit

Lenut Avatar
    Lenut este offline Moderator
    Data inscrierii
    decembrie 2010
    Varsta
    26
    Replici
    14.373

Rugaciune Stimulare ovariana cu clostilbegyt/ovamit

ati apelat la stimulare ovariana pentru a avea un ?? daca ati reusit sau inca nu aici va puteti spune parerile, povestile, gandurile si emotiile.

Lenut Avatar
    Data inscrierii
    decembrie 2010
    Varsta
    26
    Replici
    14.373

Implicit re: Stimulare ovariana cu clostilbegyt/ovamit

am sa incep eu prin a-mi spune povestea si apoi va astept pe voi, alte aspirante luptatoare la titlul de mamica, sa ne impartasiti trairile voastre!!
    nu am sa ma lungesc prea mult ca nu vreau sa plictisesc:
    povestea mea incepe asa: era casatoriti de cateva luni si ne gandeam la un bebe, ne-am hotarat sa incepem munca in acest sens si spre surprinderea noastra ne-a iesit din prima!!in ziua de Sf Valentin am facut testul si am trait pt prima data marea emotie de a vedea pe testul de sarcina 2 liniute!! din pacate acea mare bucurie nu a durat mult, la 2 sapt dupa am suferit un avort spontan, urmat de un chiuretaj dureros (atat fizic, cat mai ales psihic)... si apoi clasica poveste de dupa o astfel de interventie: 3 luni de protectie, no pana dupa prima menstruatie care ar trebui sa apara in decurs de 40 de zile si apoi liber din nou pt bebe, doar ca la mine nu a mers asa treaba... primul Cm a venit la 31 de zile, iar urmatoarele 2 s-au lasat asteptate mult si bine si nu au venit decat stimulate de Duphaston... ce legatura au toate astea cu stimularea ovariana ei bine ajung si acolo cu povestea: eu, la ovulatie aveam niste simptome (dureri de ovare, de burta si mucus fertil...), simptome pe care in prima luna de la chiuretaj le-am avut iar in urmatoarele pauza... si tot din cauza asta nu am avut nici Cm... si mergand la dr, el mi-a zis ca daca tot imi doresc un bebe sa stimulam un pic ovarele... si mi-a prescris Clostilbegyt o pastila pe zi din z5 timp de 5 zile plus ovule Ovestin, fara supraveghere eco si evident teste de ovulatie... din pacate toate testele au iesit negativ si sper din tot sufletul ca sa nu ma fi ales cu vreun chist de la pastile... acum astept sa vada daca-mi vine Cm si sa merg la dr din nou sa vada care e treaba!!!
    sper ca nu v-am plictisit si va astept si pe voi sa ne impartasiti povestile si experientele prin care ati trecut.
    elenushka likes this.

Dianabebe este offline Membru
    Data inscrierii
    iunie 2012
    Varsta
    34
    Replici
    4

Implicit Raspuns: Stimulare ovariana cu clostilbegyt/ovamit

Lenut, povestea ta imi e atat de familiara... Am incercat si eu stimularea ovariana cu Clostilbegyt, dar fara rezultate, caci singurul ovar al meu functional, nu a vrut sa isi dea silinta. M-am tratat insa naturist, cu rezultate exceptionale! Ne chinuiam de 5 ani sa facem bebe, nu stiu daca intelege cineva cum e sa intri in depresie in fiecare luna cand iti vine cm. Nu mai credeam in nimic, dar am incercat un tratament pe baza de laptisor de matca pur Primed 10. Medicul de la ei a zis sa fac tratament timp de 6 luni, dar dupa a 4a luna eram deja insarcinata. Acum sunt in luna a 6a si sunt cea mai fericita viitoare mamica, caci nici nu mai indrazneam sa visez ca voi avea bebele meu. Va recomand din suflet, inainte de stimulari si alte tratamente greu de suportat pentru organism, caci au o gramada de consecinte, incercati remediul asta naturist si veti vedea efectele mai repede ca mine, caci eu aveam mari probleme...
    Lenut and Mareaa like this.

Lenut Avatar
    Data inscrierii
    decembrie 2010
    Varsta
    26
    Replici
    14.373

Citat Citat din Dianabebe Vezi post
    Lenut, povestea ta imi e atat de familiara... Am incercat si eu stimularea ovariana cu Clostilbegyt, dar fara rezultate, caci singurul ovar al meu functional, nu a vrut sa isi dea silinta. M-am tratat insa naturist, cu rezultate exceptionale! Ne chinuiam de 5 ani sa facem bebe, nu stiu daca intelege cineva cum e sa intri in depresie in fiecare luna cand iti vine cm. Nu mai credeam in nimic, dar am incercat un tratament pe baza de laptisor de matca pur Primed 10. Medicul de la ei a zis sa fac tratament timp de 6 luni, dar dupa a 4a luna eram deja insarcinata. Acum sunt in luna a 6a si sunt cea mai fericita viitoare mamica, caci nici nu mai indrazneam sa visez ca voi avea bebele meu. Va recomand din suflet, inainte de stimulari si alte tratamente greu de suportat pentru organism, caci au o gramada de consecinte, incercati remediul asta naturist si veti vedea efectele mai repede ca mine, caci eu aveam mari probleme...
    diana, felicitari pt bebe!!! sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos tun!!!
    ei bine, eu am reluat stimularea ovariana in luna noiembrie, tot fara supraveghere eco, dar am avut simptome clare de ovulatie, am muncit cu drag si spor si spre marea mea surprindere in 27.11 am avut un test cu 2 liniute... acum am 30 sapt si 5 z, asteptam un baietel scump si drag si suntem cei mai fericiti!!!

Dianabebe este offline Membru
    Data inscrierii
    iunie 2012
    Varsta
    34
    Replici
    4

Bravo, Lenut! Clar suntem binecuvantate! Dar uite ca se verifica zicala, nimic nu pica de sus, trebuie sa muncesti pentru orice. Slava Domnului ca exista rezultate. Sa fii sanatoasa, sa duci sarcina cu bine la termen! Salutari din partea fetitei mele catre baietelul tau!

Mamici aspirante, aveti incredere, se poate!
    Lenut likes this.

Lenut Avatar
    Data inscrierii
    decembrie 2010
    Varsta
    26
    Replici
    14.373

Citat Citat din Dianabebe Vezi post
    Bravo, Lenut! Clar suntem binecuvantate! Dar uite ca se verifica zicala, nimic nu pica de sus, trebuie sa muncesti pentru orice. Slava Domnului ca exista rezultate. Sa fii sanatoasa, sa duci sarcina cu bine la termen! Salutari din partea fetitei mele catre baietelul tau!

Mamici aspirante, aveti incredere, se poate!
    multumim frumos!!!

antonia1202 Avatar
    antonia1202 este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2011
    Replici
    358

Buna fetele,
    Si mie mi-a iesit din prima stimularea ovariana desi sincer nu ma asteptam+monitorizare ecografica ziua 10,14(injectia de declansare a ovulatiei desi era un folicul de 16,9, micut zicea dr)...testele de sarcina ieseau negative,avusesem sangerare 1 zi, care m-a determinat sa-mi cumpar absorbante, dr mi-a zis clar sa nu reincep sa iau pastilele pana nu fac un beta hcg si surpriza!!!...era bebe.
    Fix in luna in care trebuia sa nasc daca nu pierdeam prima sarcina
    Lenut and Tami like this.

deli este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2012
    Varsta
    33
    Replici
    12

Buna fetelor.
    si noi incercam de aproape 3 ani sa devenim parinti - fara rezultat, bebe se lasa asteptat. sunt in prima luna de tratament cu clostylbegit si arefam - 5 zile Closty si 10 zile Arefam . sper din suflet sa se lase cu bebe asa cum vi s-a intamplat si unora dintre voi chiar din prima... Sa ne ajute Dumnezeu tuturor celor care asteptam sa devenim si noi mamici.
    sper sa revin pe forum cu vesti bune cat mai curand
    Lenut and antonia1202 like this.

moniza este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2012
    Replici
    24

Buna seara! La fel ca si voi am facut 2 luni de stimulare ovariana cu clomifen+pregnyl.Prima luna nu am ramas insarcinata spre dezamagirea mea groaznica iar acum a 2 a luna trag sperante ca o sa se intample.Incerc sa am un copil de 5 ani,aproximativ.In acest timp pana aflu rezultatul iau si utrogestan+femibion(vitamine).sunt in a 10 a zi dupa ovulatie si simt usoare intepaturi in uter si o forma de durere ca la menstruatie.mai am nevoie de-o minune
    deli likes this.

Tami Avatar
    Tami este on-line acum Minunile exista!
    Data inscrierii
    august 2011
    Replici
    30.812

Citat Citat din moniza Vezi post
    Buna seara! La fel ca si voi am facut 2 luni de stimulare ovariana cu clomifen+pregnyl.Prima luna nu am ramas insarcinata spre dezamagirea mea groaznica iar acum a 2 a luna trag sperante ca o sa se intample.Incerc sa am un copil de 5 ani,aproximativ.In acest timp pana aflu rezultatul iau si utrogestan+femibion(vitamine).sunt in a 10 a zi dupa ovulatie si simt usoare intepaturi in uter si o forma de durere ca la menstruatie.mai am nevoie de-o minune
    Bafta Moniza! Suntem mai multe fete care vrem bebei la aspirante, te asteptam si acolo daca vrei Multa bafta, sa fie cu noroc luna asta!

adnc Avatar
    adnc este offline Moderator
    Data inscrierii
    august 2011
    Replici
    11.852

buna fetelor! si eu sunt in prima luna de stimulare si astept nerabdatoare sa vad daca isi face efectul tratamentul.. am luat din zilele 5 pana in ziua 9 clomifen si injectia cu ovitrelle in ziua 14 si acum duphaston din ziua 16 pana in ziua 25.. Doamne ajuta sa fie bine la toate!
    elenushka and deli like this.
    Minunile exista! Multumesc buni!

moniza este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2012
    Replici
    24

Bebe Raspuns: Stimulare ovariana cu clostilbegyt/ovamit

Citat Citat din Tami Vezi post
    Bafta Moniza! Suntem mai multe fete care vrem bebei la aspirante, te asteptam si acolo daca vrei Multa bafta, sa fie cu noroc luna asta!
    Multumesc!sa fie!bafta si voua...aspirantelor!
    Tami likes this.

Pagina 1 din 17 12345611 ... UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Metode naturale de stimulare a nasterii
    De Lalira in forum Nasterea
    Replici: 41
    Ultima replica: 03 oct 2013, 19:05

Bookmarks

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente