Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 12 din 31
    lovelife este offline Admin MamicaMea.ro
    Data inscrierii
    septembrie 2008
    Replici
    1.114

Implicit Care sunt simptomele de sarcina?

Prezenta unei sarcini este anuntata de mai multe semne si simptome de sarcina precum intarzierea, menstruatie, dureri de cap, greturile de dimineata, sangerari sau scurgeri vaginale, stare de oboseala, somnolenta si moleseala, sensibilitate a sanilor, dureri de spate, pofte alimentare si multe altele

Unregistered Oaspete

Implicit

mi-am facut testul, a iesit pozitiv, am fost foarte speriati si eu si sotul meu din cauza curei cu amix200 si cand am mers la medic ...surpriza... nu eram
    insarcinata!

Ne dorim foarte mult un bebe, dar a fost o lectie dura ptr noi si de aceea va spun si voua ca ptr orice temere sau nelamurire mergeti la medic

Unregistered Oaspete

Implicit

buna, sunt anda , am si eu o nelamurire, acum 2 sapt jum am avut ciclu, de 2 zile am greturi dimineta dar cateva ore dupa ce ma trezesc, si am dureri in partea de jos si ma doare in partea din spate mai jos de rinichi simt ca mis grele coapsele , la sini nu am simtit nimic, dar nu am pofta de mancare parca mi-e greata sa maninc orice , nu imi vine sa maninc nimic si parca mi-e foame dar cand ma gandesc la mancare numi vine sa mai maninc. Mi-as dori sa fiu astepterea asta ma termina. luna trecuta am avut aceleas simptome si dureri la burta si voma, am fost la doctor mi-a zis ca am puroi in gat si de aceea am vomat, cand am luat prima injectie am patat , si 4 zile la rand am pata dupa aia mi-a venit ciclu.am fost si at gravida , si oare le-am pierdut.

multumesc.
    Ultima editare de lovelife : 19 nov 2011 la 13:14

Diana Oaspete

Implicit Simptome de sarcina dupa 2 zile

ceau sunt diana si am 3o de ani.Acum 5 zile am avut prima oara sex neprotejat pt ca imi doresc sa raman gravida.Chiar de a 2-a zi au inceput sa ma doara ovarele,apoi in urmatoarele zile a inceput o stare de somnolenta,greata dar asa pe la mijlocul zilei si culmea nu constipatie ci diaree.Ovarele ma dor si acum ,nu tot timpul ci in puseuri si de o zi le simt ca si cum as fi in prima zi de ciclu.am si dureri de cap dar care trec repede. se poate sa apara asa repede simptome chiar dupa prima zi? Chiar as putea fi insarcinata?

maiiris este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2008
    Replici
    21

Question doctorul imi poate confirma o sarcina de 2 sapt la eco?

salutare!

am si io o intrebare! daca ma duc la doctor imi poate spune daca sunt insarcinata? daca as fi, sarcina ar fi cred de 2 saptamani. la testul de dimineata a iesit negativ, dar CM a intarziat 4 zile, adika sunt in a 32 zi. iar temperatura bazala ieri era de 37, azi de 37,4. aseara mi-a fost un pic greata...... nu stiu.... dar nu mai am rabdare!

Andrada Oaspete

Implicit Sunt sanse sa fii insarcinata

Ai ceva simptome de sarcina, e probabil sa fii insarcinata, dar mai ai rabdare pana sa te duci la medic, acum testul nu este foarte concludent. In timpul asta de asteptare fa si tu ceva util pentru suflet, fa cateva rugaciuni pentru familia voastra, roaga-te sa va ierte Doamne Doamne pentru toate pacatele tale si ale sotului, si asa o sa ai o sarcina mai frumoasa.

Unregistered Oaspete

Implicit Re: Care sunt simptomele de sarcina?

andrada eu din cate stiu temperatura bazala la sarcina este mai mare de 37 asa ca ...trebuie sa te felicit

deeea este offline Membru
    Data inscrierii
    mai 2009
    Varsta
    23
    Replici
    2

sunt si durerile de sani simptome de sarcina?

Unregistered Oaspete

da,sunt si durerile de san,dar alaturi de inca alte cateva simptome....

deeea este offline Membru
    Data inscrierii
    mai 2009
    Varsta
    23
    Replici
    2

de restul stiam dar de asta nu.Intre timp mi-am facut un test si am aflat ca sunt insarcinata...am doar 18 ani dar ma bucur si iubutul meu sot la fel...doar ca imi este frica de reactia celor din jurul meu.Imi puteti spune si mie daca este urgent sa merg cat mai repede posibil la ginecolog,sau mai pot astepta?...multumesc

nano32 este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2009
    Varsta
    37
    Replici
    14

buna!am si eu o nelamurire!am luat anticonceprionale o luna da si una nu(luna asta)7aprilie-3iulie este1cm si al doilea3iulie-1august(mentin ca diferenta intre cm o am intre26si30zile)nr mediu dintre ultimele2cm!am facut sex sper sf ultimei zile de la cm si in perioada ovulatiei care o am intre7si19zile!credeti ca as avea sanse sa ramin atit de repede insarcinata dupa anticonceptionale?va rog din suflet sa ma lamuriti,inca nu mia venit urmatoarea menstra,dar am dureri mari de spate si in partea stinga jos la burtica,rotunjoare usoara in partea de sus la burtica!sau sa astept urmatoru cm si dupa ar fi indicat un test de singe sa vad mai sigur?va multumesc din suflet pt urmatorul sfat!mai am un baietel de la prima sarcina,dar nu am avut absolut deloc pb,pina la prima stare de voma la6luni,el e mare iar la mine ar fi un miracol dupa12ani un bebe!am33de ani anu asta si tare mias dori urmatorul bebe[

nano32 este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2009
    Varsta
    37
    Replici
    14

va precizez ca anticonceptionale iau de10ani,din vina unui kist!acu in fiecare an fac cite un control la ginec:anu asta mia zis ca de sint gata sa fiu mamica dinnou sa la anticon. si sigur voi ramine graviduta!oare sa cred?sau sa astept luna spet?ce ma sfatuiti?va ms frumos pt eventualul sprijin!!!!

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. pt fetele din bucuresti care sunt la prima sarcina
    De mikygheatza in forum Sarcina
    Replici: 6
    Ultima replica: 27 nov 2011, 13:17
  2. Simptomele placentei previa
    De Sarcina si nasterea in forum Discutii la articole
    Replici: 0
    Ultima replica: 04 mai 2010, 02:00
  3. Care sunt semnele ovulatiei?
    Ultima replica: 30 iul 2009, 09:21
  4. Care sunt avantajele alaptarii la san?
    Ultima replica: 30 iul 2009, 07:52
  5. Care sunt semnele de ovulatie
    De lovelife in forum Preconceptia
    Replici: 1
    Ultima replica: 14 nov 2008, 17:17

Etichete pentru acest subiect

Bookmarks

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici