Pagina 1 din 6 123456 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 12 din 65
Like Tree1Likes

Subiect: Menstruatia peste sarcina

AdelinaAna este offline Membru
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Varsta
    29
    Replici
    6

Question Menstruatia peste sarcina

Buna seara tuturor,

Sa va descriu putin problema mea...in 3 oct. am avut raport sexual neprotejat (in perioada ovulatiei) iar in 21.oct. mi-a venit ciclul normal, in 21 noiembrie mi-a venit ciclul dar era f f f inchis la culoare si m-a tinut 2 zile (pe mine de obicei ma tine intre 5 zile si o saptamana). Tot in noiembrie mi s-a intamplat sa merg la restaurant, sa-mi comand mancarea preferata si sa nu o pot manca pt ca de la mirosul ei am fugit la baie sa vomit si l-am rugat pe sotul meu sa o cheme pe ospatara sa-mi ia farfuria din fata ca mi se face iarasi rau.
    Acum, de vreo 5 zile mai exact, ma dor sani, mi s-au umflat si am dureri de spate ca la menstruatie (doar ca eu am un ciclu f regulat si trebuie sa-mi vina abia in 19 dec.) plus ca am o pofta de mancare iesita din comun...m-am si ingrasat
    Mi-am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative dar ma intreb ca daca iti vine ciclul peste sarcina testele mai au vreo sansa sa iasa pozitive sau e posibil ca ambele teste sa fie eronate .... nu mai inteleg nimic poate ma puteti lamuri careva dintre voi... .....aaa....era sa uit, ma doare si ovarul stang destul de tare, simt ca o presiune care se exercita asupra lui.

O seara cat mai placuta va doresc

Sama Oaspete

Implicit Re: Menstruatia peste sarcina

Este posibil sa fie o sarcina extrauterina, du-te urgent la medic si fa o ecografie

Data inscrierii
    decembrie 2008
    Varsta
    29
    Replici
    6

ok...dar crezi ca s-ar putea vedea ceva la eco

Sama Oaspete

pai da, ca daca esti insarcinata ar insemna ca ai deja 2 luni de sarcina

Data inscrierii
    decembrie 2008
    Varsta
    29
    Replici
    6

Am fost la medic astazi. Am facut si eco abdominal si eco vaginal...se vede ca un saculet micut iar uterul e mai mare decat in mod normal, medicul mi-s spus ca poate fi o sarcina micuta sau ca s-ar putea sa fie ovarul marit si sa-mi vina ciclul mai repede, mi-a facut un test de sarcina si a iesit negativ. Oricum a spus ca nu se poate pronunta 100% dar sa-l sun in cazul in care se intampla ceva (nu vine ciclul)...cu alte cuvinte tot in ceata am ramas si nu-mi ramane decat sa astept pana in 19.
    Va pup dragele mele!

maiiris este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2008
    Replici
    21

Eu stiu de la mama mea de menstruatie peste sarcina. Asa l-a avut pe fratele meu. Seamana cu ce ai descris tu, nu e chiar o menstra normala.
    In acelasi timp, daca ai ramas prin 3 octombrie, si testul si medicul ar trebui sa dovedeasca sarcina. E cam ciudat! la 2 luni se vede si la eco, iar testul trebuie sa iasa! Fa-ti HCG-ul, o analiza de sange care certifica 100% sarcina sau nu.
    Se poate insa sa nu fi ramas prin 3 octombrie. Esti sigura ca erai la ovulatie atunci? Pate ai ramas mai tarziu si de aceea nu se vede inca....

Noroc sa ai!

Data inscrierii
    decembrie 2008
    Varsta
    29
    Replici
    6

Da...ma gandeam si eu ca poate nu am ramas atunci pt ca e cam ciudat...voi astepta pana in 19 sa vad ce se itampla cu CM si daca nu e in regula o sa-mi fac HCG-ul. Iti multumesc pentru sfat! Te pup!

venera20 este offline Membru
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Varsta
    26
    Replici
    3

buna sera fetelor am si eu cam aceasi problema va rog frumos sa ma ajutati sunt putin cam disperata sa fac un bebe.IN urma cu trei luni adica in septembrie am suferit un avort spontan.asa prima luna am avut ciclul normal mia venit la dat care trebuia totul ok .in noiembrie mia venit si ma tinut doar o zi jumate la o saptamana dupa am facut un test de sarcina care a iesit negativ e posibil sa fiu insarcinata? mentionez ca de vro trei zile sunt cam obosita mai mereu si am o foarte mare pofta de mancare de fel nu sunt cam mancacioasa si astazi am simtit niste mirosuri foarte urate mi sa intors stomacul pe dos va rog frumas sa mi rsp ca sa mai ma linistesc va multumesc

Data inscrierii
    octombrie 2008
    Replici
    21

Nu stiu ce sa spun. Trebuie sa fii putin mai exacta. Cand ai avut acel ciclu normal si cand acela anormal.
    Banuiesc ca ai facut un chiuretaj dupa avortul spontan. Daca esti insarcinata, ceea ce se poate, e putin repede dupa "inteventie". Adika ai fi ramas inainte de acel ciclu anormal, si la o luna, doua (aprox) dupa chiuretaj. Se indica o perioada de 3 luni de refacere a organismului inainte de o alta sarcina. Dar nu e un capat de tara.
    Se poate insa sa ai o dereglare dupa acel avort. Un test ai facut?

Data inscrierii
    decembrie 2008
    Varsta
    26
    Replici
    3

buna si mersi ca miai rsp.deci primul ciclu normal lam avut in prima luna dupa avortul spontan adika pe 27 octombrie mentionez ca nu a mai fost nevoie de chiuretaj la acel avort ,iar in 23 noiembrie mia venit acel ciclu anormal care a tinut doar o zi jumate pe 5 decembrie am facut un test seara care a iesit negativ dar de cateva zile ma simpt foarte obosita si am o fff mare pofta de mancare de fel nu manac f mult si a cam inceput sa ma cam deranjeze si mirosurile le simt in stomac

Data inscrierii
    octombrie 2008
    Replici
    21

Cu placere....Am avut si eu intrebari si nelamuriri si stiu ce inseamna sa auzi si alte pareri...
    Insa, e greu sa-ti dai cu presupusul....
    Daca esti insarcinata ai avea cam o luna, ceea ce ar trebui sa dea la testul de sarcina, pentru ca ciclul din 23 noiembrie ar trebui sa fie "peste sarcina", nu?
    Totusi sangerarea anormala poate fii un "ciclu peste sarcina" daca e mai inchisa la culoare si scurta de durata fata de ciclul tau normal. Adika nu e ciclu de fapt, e o scurgere maronie, diferita fata de o menstra.
    Acum: simptomele tale cu greturi, pofte, oboseala sunt semne de sarcina!
    Mai repeta testul sau fa o ecografie desi doar acea analiza de sange HCG - iti certifica sarcina la inceput. HCG -ul se face la orice laborator de analize, nu e greu si nici scump!
    Iti urez succes si sa auzim de BBine!

Data inscrierii
    decembrie 2008
    Varsta
    26
    Replici
    3

ms mult pt raspunsuri si o sa mai fac un test poate nu e cine stie dumnezeu ms mult pup

Pagina 1 din 6 123456 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. A intarziat menstruatia, test de sarcina negativ
    De cristina77 in forum Sarcina
    Replici: 11
    Ultima replica: 20 sep 2013, 19:39
  2. Replici: 1
    Ultima replica: 02 ian 2013, 18:20
  3. E posibil sa fie ciclu peste sarcina?
    De Nicole_1977 in forum Sarcina
    Replici: 3
    Ultima replica: 04 dec 2009, 12:10
  4. cum sa trec peste?!
    De Ale_xan_dra20 in forum Sarcina
    Replici: 4
    Ultima replica: 22 apr 2009, 15:31
  5. E posibil ciclu menstrual peste sarcina?
    De Cici in forum Preconceptia
    Replici: 2
    Ultima replica: 26 oct 2008, 20:43

Etichete pentru acest subiect

Bookmarks

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •