Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 12 din 15
Like Tree5Likes

Subiect: Vreau sa raman insarcinata dar cum?

Aurio Oaspete

Implicit Vreau sa raman insarcinata dar cum?

buna. am o relatie de 4 ani si de cateva luni incercam de a ne intemeia o familie.menstruatia imi vine regulat.ce metote sunt de a ramane? chiar imi doresc un copil...

Flaviana Oaspete

Implicit Re: Vreau sa raman insarcinata dar cum?

Raspunsul este destul de simplu - raporturi sexuale in perioada fertila. urmareste aceasta perioada -de obicei la jumatatea ciclului menstrual - si in acele 2-3 zile faceti dragoste. O pozitie buna de penetrare -pe la spate- nu stiu denumire mai "stiintifica". Stai putin linistita, culcata, dupa aceea. Nu fugi imdeiatla baie sa te speli pentru a nu se scurge tot lichidul seminal. Exersati si inainte de aceste zile pentru ca si partenerul sa fie pregatit. Si fara stresul de a procrea neaparat ci si pentru placerea voastra.

Varja Oaspete

Buna !!! aceiasi problema o am si eu de 6 ani ma chinui sa raman si eu isarcinata dar nimik imi doresc ffff mult un bebe dar acum merg la un doctor ginekolog aici in Italia unde locuiesc si am inceput deja sa fac niste analize sunt cam multe sincera sa fiu dar incet incet am sa le fac pe toate .Sfatul meu pt tine e sa mergi la un doctor ginekolog si sai explici situatia ta , u siguranta te poate ajuta o sa trebuasca sa faci nste analize tu si partenerul tau,mult norok

Buburuze Oaspete

in primul rand mergi la un doktor ginekolog, sa nu te sperie faptul ca diagnosticul este de infertilitate primara. Trebuie sa urmezi un set de analize, o consultatie, o ekografie si multa incredere in medik. Poate ai avut o infectie urinara,un avort, o infectie la nivelul ovarelor care nu a fost tratata corespunzator si asta duce catre infertilitate. Dar acum exista solutii si cel mai important sa mergi la medik si sa discuti cu el. Dupa ce tu ai facut toate analizele cred ca medikul ii v-a cere si lui o spermograma. Nu te speria de doctori, sfatul meu este sa gasesti unul in care sa poti avea incredere. Mult succes

Lumiroz Oaspete

Fi optimista ! Fiecare vine cu cate o parere dar ce trebuie sa faci tu este sa fi convinsa ca vei reusi in ciuda parerilor venite chiar si din din partea doctorilor. Am nascut la 36 de ani ! Fetita mea este sanatoasa. Are 15 ani. Mi sa spus in fel si chip! Mai ales ca sunt incapatanata dar am reusit! Secretul? In fiecare zi rosteam un Tatal nostru si ma rugam pt.viitorul meu copil. Nu sunt habotnica! Nu ma duc des,aproape deloc la biserica, dar o rugaciune spusa din tot sufletul nu este greu de realizat.
    Succes ! Sa auzim de bine!

Antz Oaspete

Problema pe care nu v-ati pus-o niciuna este daca nu cumva si EL are probleme! Fiindca de multe ori si partenerul trebuie sa urmeze tratament, cea mai des intalnita situatie fiind insuficienta numerica a spermatozoizilor.
    Banca Ursului, care se gaseste si sub forma de capsule, nu numai tinctura, este apa de ploaie daca este privita ca unic ingredient al tratamentului. Tratamentul homeopat/naturist pentru sterilitate se compune din mai multe tincturi diferite si capsule (tratament intern) si ovule ginecologice (tratament extern).

Ulma Oaspete

Buna! Am mai vorbit cu persoane din tara care au aceeasi dorinta - sa faca un bebelus. Doamnele din vest-ul tarii sa duc in Ungaria si am inteles ca li se spune ca au o aciditate mare si de asta nu pot sa ramana insarcinate.

Ceea ce pot sa va spun este ca li se recomanda grija la alimentatie si produse cu cu un PH bun. Ex: cat mai multe legume, brocoli. Am un material in limba engleza care vorbeste despre alimentatia alcalina. DAca il doriti puteti sa imi scrieti.
    Mult succes!!!

Sheila Oaspete

buna! si eu as vrea sa raman insarcinata dar nu stiu cum as putea ramane in conditia mea-adica nu am mai avut un ciclu de vreo 4 ani si dupa o gramada de vizite la doctori stiu ca am ovare polichistice din care la stangul am chisturi foarte mari si dupa analizele hormonale facute am aflat ca am testosteronul mai mare de 4 ori decat normal. chiar nu stiu ce sa fac ca sa imi revin si sa fac un bebe. daca ma poate ajuta careva cu vreo idee... va multumesc

Unregistered Oaspete

Citat Citat din Aurio Vezi post
    buna. am o relatie de 4 ani si de cateva luni incercam de a ne intemeia o familie.menstruatia imi vine regulat.ce metote sunt de a ramane? chiar imi doresc un copil...
    Eu am auzit de la o prietenä cä, ea avind RH negativ, nu räminea nicicum insärcinatä si drept urmare a donat singe de citeva ori si la scut timp a rämas. Bäietelul are aproape 4 ani. Succes!

patry este offline Membru
    Data inscrierii
    iunie 2009
    Varsta
    30
    Replici
    2

buna.eu cred ca mai bine ai merge la un control ginecologic sa vezi ce-ti zice,si inainte de a-ti dori un copil cel mai sanatos ar fi sa-ti faci toate analizele si tu dar si partenerul tau.niciodata nu.i prea tarziu

cupidon este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2012
    Varsta
    32
    Replici
    1

Implicit Raspuns: Vreau sa raman insarcinata dar cum?

Buna fetelor, sunt un barbat viril dragutz modest romantic simpatic ... Daca barbatii vostri nu pot sa va lase insarcinate si va doriti un barbat adevarat care sa va lase insarcinate , Va pot ajuta eu. Nu glumesc si nici nu urmaresc nimic, sincer imi doresc sa am cat mai multi copii,(pt. ca eu consider ca acesta este scopul acestei vieti)
    Am analizele facute la zi si pot sa le fac in orice moment , sunt sanatos perfect .
    Nr meu de tel este: 0723728904
    AbmZ8l223400-02.jpg
    IutjWq585351-02.jpg
    AbmZ8l223400-02.jpg
    AogtVA827679-02.jpg
    6dhN92422754-02.jpg
    qSRZvj545722-02.jpg
    Tami likes this.

Lalira Avatar
    Lalira este offline Super Moderator
    Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Replici
    18.536

Implicit Raspuns: Vreau sa raman insarcinata dar cum?

Copidon, n-ai gresit forumul ?
    andrelina likes this.
    Born stupid ? Try again.

Daniel 03.07.2006

Daca va treziti cu topicul, in care activati, inchis si ultimul mesaj scris e al meu, contactati un moderator sa deschida topicul !!!

Eu am probleme tehnice si se inchid topicurile singure.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. va rog ajutati-ma!!! Vreau sa raman insarcinata
    De oana88 in forum Preconceptia
    Replici: 15
    Ultima replica: 16 apr 2014, 10:30
  2. pot sa raman insarcinata daca
    De iulia12 in forum Preconceptia
    Replici: 2
    Ultima replica: 29 nov 2013, 08:15
  3. Nu reusesc sa raman insarcinata :(
    De Crisuliici in forum Preconceptia