Rezultate de la 1 la 5 din 5
    Blaga Alina este offline Membru
    Data inscrierii
    iunie 2013
    Varsta
    21
    Replici
    7

Implicit Tratament infectie urinara in sarcina

sunt o viitoare mamica disperataa...knd avem 15 sapt am fost internata in spital cu infectie urinara..si mia dat k tratamen fortum si in ultima zi de spitalizare mia bagat gentamicina .doctorita mia spus k nu imi afecteaza fatul dar azi am citit pe internet despre gentaminicina administrata in timpul sarcini si scria k ii afectezza auzul ...voi ce sfaturi imi dati k eu nu mai stiu ce sa cred sunt disperata nici in doctori nu mai am incredere (

camika Avatar
    camika este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2012
    Varsta
    34
    Replici
    8.823

Implicit Raspuns: Tratament infectie urinara in sarcina

Citat Citat din Blaga Alina Vezi post
    sunt o viitoare mamica disperataa...knd avem 15 sapt am fost internata in spital cu infectie urinara..si mia dat k tratamen fortum si in ultima zi de spitalizare mia bagat gentamicina .doctorita mia spus k nu imi afecteaza fatul dar azi am citit pe internet despre gentaminicina administrata in timpul sarcini si scria k ii afectezza auzul ...voi ce sfaturi imi dati k eu nu mai stiu ce sa cred sunt disperata nici in doctori nu mai am incredere (
    Cu Dumnezeu inainte! Ce mai poti face?...........Dr. trebuia sa iti spune ce iti da si tu sa accepti..... Probabil ca o zi cat ti-a dat e safe pt bebe, si dr. o fi stiind prin practica medicala. Ai incredere ca va fi bine si nu te mai stresa. Auzul la bebe nu s epoate testa din intrauterin.

andreea _90 este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2013
    Varsta
    24
    Replici
    2

buna mamici,ma numesc Andreea sunt noua pe forum as vrea sa ma ajutati cu niste raspunsuri daca doriti,,eu ma chinui de 1 an si ceva sa raman insarcinata,pana acum nimic saptamana trecuta am fost la medic si am aflat ca am o infectie ,mia dat un tratament cu orgametril canesten crema ovule polygynax si arefam oare ma poate ajuta acest tratament sa raman insarcinatasi vroiam sa intreb stie cineva cum trebuie sa iau orgametril??mia zis doar sal iau dar nu si cum am citit prospectul simi zice a 16 zi dupa ciclul menstrual pana in a 25 zi,dar nu scrie cum trebuie sa socotesc ,daca e din ziua cand imi vine sau cand mi se termina??va multumesc

andreea _90 este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2013
    Varsta
    24
    Replici
    2

Imi e frica sa raman insarcinata si infectia sa ramana,nu mia zis de la ce si cum,,doar mia facut controlul si atat ,mia zis ca ovulele trebuie sale iau 3 luni in prospect scrie ca nu mai mult de 12 zile cat e tratamentl,nustiu ce sa fac

elenushka Avatar
    elenushka este on-line acum Moderator
    Data inscrierii
    august 2011
    Varsta
    36
    Replici
    29.482

Citat Citat din andreea _90 Vezi post
    Imi e frica sa raman insarcinata si infectia sa ramana,nu mia zis de la ce si cum,,doar mia facut controlul si atat ,mia zis ca ovulele trebuie sale iau 3 luni in prospect scrie ca nu mai mult de 12 zile cat e tratamentl,nustiu ce sa fac
    Andreea eu zic sa o suni si sa o intrebi cum sa iei aceste pastile.
    Infectia de ce fel este ? pe ce s-a bazat cand ti-a dat acest tratament ? doar consult ginecologic sau ai facut si ceva examene, analize ?
    Canestenul se da in general pentru candida.
    Arefamul se da pentru lipsa de progesteron, ajuta la mentinerea unei sarcini.
    Despre restul medicamentelor nu stiu sa-ti spun nimic.

Make a pregnancy ticker

Tratament - 1x natalvit la 2 zile, 2 magne B6 pe zi, 1 x 200 mg utrogestan pe zi, 2 x sorbiferpe zi, nospa la nevoie, 1 x cetebe pe zi, euthyrox
    Mutatiile trombofilice - MTHFR A1298C heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, PAI1 POLIMORFISM 675 4G/5G heterozigot

Subiecte Similare

1. Replici: 2
    Ultima replica: 22 iul 2013, 15:08
  2. Replici: 9
    Ultima replica: 22 dec 2012, 19:10
  3. infectie urinara
    De deea_24 in forum Sanatate si tratamente
    Replici: 3
    Ultima replica: 02 mai 2012, 11:45
  4. infectie cu streptococ tip B
    De Lumi in forum Nasterea
    Replici: 0