Rezultate de la 1 la 7 din 7

Subiect: Ma dor oasele

Onica Oaspete

Implicit Ma dor oasele

mama ei de vremeeeee... toate oasele dor. si dor. si dor.

si eu a intreb de la ce? stiu ca sunt meteodependenta, insa nici in halul asta! nici 60 de ani nu am, deci nema reumatism - for now. deci de la ce? de la frig? de la lipsa de calciu? de la ce?!?

si ce sa fac? sa iau algocalmine, antinevralgice? m-a disperat, efectiv, am seri in care abia adorm

Iulika Oaspete

Implicit Re: Ma dor oasele

Si eu patesc noaptea cu umerii, ma dor asa de tare ca gem in somn Ziua nu am nimic.

Viviana Oaspete

De la umezeala , chiar si reumatism, nu trebuie sa ai 60 de ani ca sa suferi de reumatism, depinde si zona in care stai , aerul , poate astenia de primavara . Pe mine ma doare spatele , salele , dar incerc sa ma incalzesc acolo bine, port maieuri de bumbac chiar si ziua , iar noaptea trebuie sa fii bine invelita ca sa nu iti fie frig. Cred ca asta va rezolva, in sensul ca daca iti va fi cald , vor disparea usor usor si durerile. Mai poti face frectii sau masaje cu gel sau creme antireumatice pe zonele dureroase ...

Iubitzica Oaspete

cand eram mai mica, pe la 14-15 ani aveam reumatism la genunchi si coate dar stiu ca mergeam la mare, si ma dadeam cu namol din ala special. am mers doar de vreo 2-3 ori pe an si mi'am trecut
    acu nu stiu, daca era de la namolul terapeutic sau de la varsta, dar poti incerca. stai mult la soare, acum cand vine vara si sigur va fi mult mai bine

Claudia9 Oaspete

nu trebuie sa ai 60 de ani sa ai reumatism
    si fiindca esti tanara ar trebui sa te feresti de umzeala

Raissa Oaspete

la racoare nu stau, sunt infofolita tot timpul.

analize am facut - lipsa de calciu si lipsa de fier. iau pastile. nu-si fac efectul. desi sunt grasa ca o perna... tot pe minus cu fierul sunt.

ce Doamne iarta-ma sa fac sa nu ma mai doara ale toate?!? de mancat mananc, de pastilit ma pastilesc...

Klara Oaspete

pai daca esti "grasa ca o perna" e normal sa te doara oasele.
    eu luasem mult in greutate cu al doilea copil si ma plangeam medicului dupa ce am nascut ca ma dor oasele,rinichii etc.mi-a zis ca excesul de greutate e de vina,dar ca sa dorm linistita mi-a facut tot felul de analize si mi-au iesit bine.
    asa ca ... fara dulciuri si fara prea multe grasimi.
    eu de cand am slabit 7 kg ma simt foarte bine.
    nu ma mai dor oasele si rinichii ca inainte cand ma plangeam in fiecare dimineata si seara de dureri.

Subiecte Similare

1. ma dor oasele bazinului ingrozitor,e normal?
    De mickaela in forum Sarcina
    Replici: 3
    Ultima replica: 10 mai 2009, 00:21

Bookmarks

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •