Pagina 1 din 16 12345611 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 12 din 181
Like Tree23Likes

Subiect: Cand misca bebe in burtica

Unregistered Oaspete

Implicit Cand misca bebe in burtica

si eu sunt in ce-a de-a 18-a sapt.de sarcina si am o nelamurire,cati centrimetri trebuie sa aiba bebe ca sa il pot simti,eu am 168cm si 60 kg,tot astept sa miste
    si nmic am facut eco acum 3 zile totul era. Merci
    Ultima editare de Unregistered : 22 oct 2008 la 15:43

Unregistered Oaspete

Implicit

Ma numesc Mihaela si sunt insarcinata in 35 de saptamani ...ce sa va zic dupa cum stiti sarcina difera de la o persoana la alta ,la mine prima oara l-am simtit la 6 luni pana atunci bebe misca dar nu-l simtim noi ,despre mancare ce sa va zic am inceput sarcina fara pofta de mancare cu greata si asa a continuat pana acum dar trebuie sa mananci chiar daca o sa vomiti dupa incerca sa descoperi ce poti manca,vei afla cu stupoare ca nu mai ai aceleasi gusturi dar nu te impacienta dureaza doar 9 luni,eu si acum mai vomit ,la inceput am slabit 4 kl dar pana acum am luat cam 9 si totul este bine abia astept sa-mi iau fetita in brate m rog la Dumnezeu sa fie o sarcina usoara ceea ce va doresc si voua va pupam

Unregistered Oaspete

Implicit Bineinteles ca misca

Desigur bebelusul misca in burtica inca din primele saptamani de sarcina doar ca este prea mic si nu il simtim, si are si spatiu mai mult de manevra. Sa va triasca bebelusii din burtica

Unregistered Oaspete

Smile Re: Cand misca bebe in burtica

Helloo..si eu astept sa miste (sunt in sapt 21). Ceva, ceva simt eu ca ma scarpina prin burtica dar nu e atat de evident...nu sunt lovituri..poate e doar intinderea pielii sau intestinele. Astept sa se miste mai ales ca toata lumea ma intreaba. E baiat si am auzit ca baietii sunt mai lenesi.

Ale_xan_dra20 Oaspete

Implicit Re: Cand misca bebe in burtica

Buna....fetelor....si eu am 23 de sapt dar bebe meu misca de la 18....bine,tot asa,,,un fluturas in burtica!DAR....acum,se veeeede....da din "paceoale"....si se vede biiine,biiine...

silence este offline Membru
    Data inscrierii
    mai 2009
    Varsta
    30
    Replici
    33

bebele meu a fost ceva mai precoce! Ca si mine de altfel in burtica mamei mele! Eu am simtit-o prima data la 15 saptamani, destul de tare. Adevarul este ca am facut mult efort la curatenie si cred ca era suparata pe mine. Apoi pauza o saptamana. De la 16 saptamani misca zilnic, chiar avem si un program, si chiar se vede bine cum joaca in burtica. Mentionez ca am 1, 75 inaltime si 62 de kg. Nu am luat nici un kg in sarcina, poate de aceea eu simt si vad mai bine! Cele care nu simt, incercati pe spate, cu mana pe burtica jos, putin apasat...la inceput asa faceam si eu! Va doresc multa sanatate voua si copii sanatosi sa avem toate!

Data inscrierii
    martie 2009
    Varsta
    23
    Replici
    9

fetelor si eu sunt insarcinata in 20 de saptamani dar bebele meu nu misca foarte tare il simt sau cel putin asa cred eu ca el e dar cred ca la 20 de sapt ar trebui sa se simta...si mai am o nelamurire am 1.65 50 kg(am luat 2kg in greutate de cand sunt insarcinata)si vreau sa stiu daca e normal sa nu mi se vada burta,ea a crescut putin pt ca eu inainte nu aveam burta deloc eram plata si acum se cunoaste cat de cat dar cred ca 20 de sapt ar trebui sa fie mare.ce ziceti?

Data inscrierii
    mai 2009
    Varsta
    30
    Replici
    33

Acum am 20 de saptamani. Fetita mea se muta de colo colo. E foarte vioaie cand e treaza, mai ales noaptea cand mami vrea sa doarma! Am invatat sa o linistesc noaptea cu o cutiuta muzicala cu o melodie pentru bebei, pe care o pun langa burtica. Si micutza mea se linisteste imediat. Asa dormim linistite amandoua! Multa sanatate bebeilor vostri si voua!

Data inscrierii
    mai 2009
    Varsta
    30
    Replici
    33

Nu-ti fa griji ca burtica ta e mica, am avut si eu o cunoastinta care la 6 luni nu parea insarcinata. Daca ai fost la eco si doctorul ti-a spus ca totul e ok atunci asa e. am citit si eu ca totul tine de constitutia fiecarei femei. Si cu miscarea bebeului la fel, depinde de la o femeie la alta. Multa sanatate tie si minunii tale!

Unregistered Oaspete

buna,ma numesc florentina si sunt insarcinata in 19 sapt.Vreau sa va intreb daca e normal ca bebelusul sa se miste des,mai am o sapt. pana merg la control dar sunt ingrijorata pt ca se misca foarte des.va multumesc!

Data inscrierii
    mai 2009
    Varsta
    30
    Replici
    33

E foarte normal ca la 19 saptamani sa miste des, si a mea micuta misca de la 16 si la 19 era foarte activa, si acum la 21 si mai si! Sunt tare curioasa daca e fetita bebelu tau, sa ne spui si noua! Multa sanatate tie si minunii tale!

danabadau este offline Membru
    Data inscrierii
    mai 2009
    Varsta
    31
    Replici
    10

Este normal sa miste des mai ales ca ai 19 saptamani. Eu am 35 de saptamani si inca misca destul de des, mai ales noaptea. Eu eram ingrijorata cand nu prea misca. Multa sanatate tie si puiutului tau!

Pagina 1 din 16 12345611 ... UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Cand este timpul pentru un bebe
    De Valeria in forum Clubul mamicilor
    Replici: 26
    Ultima replica: 08 sep 2013, 11:38
  2. Cum rezistati psihic atunci cand bebe se pune pe plans ?
    De lovelife in forum Bebelusi 0-12 luni
    Replici: 16
    Ultima replica: 02 iun 2012, 15:57
  3. Replici: 5
    Ultima replica: 26 apr 2012, 09:13
  4. cand il simtim pe bebe ca misca???
    De mikygheatza in forum Sarcina
    Replici: 4
    Ultima replica: 23 oct 2011, 07:13
  5. copilul meu se misca foarte mult
    De Unregistered in forum Sarcina
    Replici: 1