Pagina 153 din 3318 PrimulPrimul ... 531031231331431481491501511521531541551561571581631731832032536531153 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1.825 la 1.836 din 39809

Subiect: Mamici mai 2011

mse Avatar
    mse
    mse este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Varsta
    39
    Replici
    3.880

Implicit Re: Mamici mai 2011

da,multam fain ! m-ai mai lamurit putin

eu am inteles ca eco si recoltarea de sange au loc in aceeasi zi ( nu la distanta mai mare ) dar daca dr ta a zis ca e ok , asa o fi...

eco e abdominala?

efi
    efi este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Varsta
    34
    Replici
    2

Wink Re: Mamici mai 2011

Citat Citat din camidani Vezi post
    esti bine venita Efi printre burticute si sa ai o zi frumoasaaaa
    multumesc frumos pt primire si voua va urez o zi excelenta si o sarcina cat se de usoara

camidani Avatar
    camidani este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Replici
    1.461

Citat Citat din aura_bucur87@yahoo.com Vezi post
    Camidani daca-ti iese cu salteaua o sa ma duc sa-mi schimb tot dormitorulnumai sa ma vad mai repede cu burtica.aseara m-am amuzat cu sotul meu si i-am spus ca bebele nostru chiar o sa vina de la D-zeu ca el de vreo luna lucreaza mai mult de noapte si cand e acasa e foarte obosit din 4 nopti doarme una asa ca ce pretentii sa mai am sa vina bebe repedeDar cine stie cum nimerim chiar in momentul potrivit si o sa avem o surpriza.Multa bafta si spor la treaba pe noua saltea.
    Oana ce ai facut cu analizele de ce ne ti in suspans?
    Pupici pe burtici!
    Buna Aura ma bucur ca esti mai linistita...sa stii ca sotul meu nu lucreaza noapte si tot nu prea facem nimic...fetita mea se baga la somn dupa 23 si mai mult sta cu noi in dormitor normal la leptop sau la nu stiu ce seriale cu state si ...asa si pina se baga ea la somn si mai si adoarme dormim si noi bustean chiar de dimineata iam zis la iubi
    'iubi bebe no sa vina fara ajutor"mia zis ca trebuie sa ne punem serios pe treaba...aa am uitata sa-ti zic ca abia azi ne-a dat astia salteau ce bine e de barbati astia ei nu se streseaza ca noi de absolut nimic nu-i asa fetelor sint asa de OPTIMISTI va pupicesc pe toate si pe Oana si pe toate burticile

camidani Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Replici
    1.461

Oana cum stai cu curateniamai ai?ai fost la nenea doctorte pup ...cind intru pe forum ma uit intii la mesaje si nu vad nimic atunci stiu ca nu ai intrat...mai hai pe la noi ca ne e dor de tineeeeeeeee

camidani Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Replici
    1.461

Citat Citat din efi Vezi post
    multumesc frumos pt primire si voua va urez o zi excelenta si o sarcina cat se de usoara
    EFI NU NE MAI SPUI NIMIC DESPRE TINE?Eu nu sint cu burticuta dar astept acel moment cu fff mare nerabdare

nico este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Replici
    2.619

Buna fetelor,bun venit noilor burtici si bine ai revenit Oana!
    Ati fost vorbarete zilele astea... .Eu maine merg la ecografie si probabil fac si analiza de sange pt bitest.Joi se fac 12 sapt.,nu-mi vine sa cred ca a trecut perioada asta.Abia astept sa-l vad maine pe bebe .Simptome...sanii mai plini si aureolele mai inchise ,junghiuri in burtica,pofta de mancare mult mai putina decat pana acum 2 sapt. si uneori insomnii noaptea.La voi ce mai e nou?Pupici

camidani Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Replici
    1.461

uitati-va ce dansatori...superbiiii

camidani Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Replici
    1.461

sa vedeti asta ce comic e pustiul cu trandafiri

nico este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Replici
    2.619

Anutzik,am citit ca vrei sa nasti la spitalul Ilfov?Si eu tot acolo merg la dr. si stiu o tipa care a nascut anul asta acolo si a fost f multumita.Voi vedea...

mse Avatar
    mse
    mse este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Varsta
    39
    Replici
    3.880

ce fac feteleeeee ?

sunteti busy ? bre, nu mai am rabdare pana la eco...parca ma doare si burta, mi-e si putin greata ( ?! ). oare ma doare si mijlocul? vreau sa se faca mai repede joi sa ma linistesc la nervii capului :P

Julieta80 este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Varsta
    34
    Replici
    1.467

Buna fetelor, am atatea sa va povestesc prin ce am trecut zilele astea! Sambata dupa amiaza am avut sangerari, ca si cum mi-ar veni CM, cand am vazut sa mor acolo, am sunat-o repede pe dr mea si tocmai se pregatea sa plece de la cabinet, totusi m-a primit, m-a certat ca de ce am stat atat si n-am venit la nici un control avand in vedere ca mai pierdusem o sarcina, in sfarsit mi-a facut eco, se uita la monitor si nu zicea nimic, intr-un final a zis ca e desprins bebe si am un hematom, am intrebat daca mai traieste, nu mai puteam de frica (era prima eco de cand am ramas insarcinata, deci pana acum nu am stiut absolut nimic de bebe), mi-a zis ca are activitate cardiaca, mi s-a luat o piatra - un bolovan de fapt - de pe inima. Mi-a facut trimitere sa ma internez de urgenta la maternitate (aici in Ploiesti), in timpul asta pe monitor ramasese imaginea cu bebe si l-am vazut pt prima oara, ce mare era! Am ajuns la maternitate, acolo m-a consultat medicul de garda, dar fara eco, mi-a dat tratament cu ampicilina (a suspectat el o infectie), nospa si scobutil si mi-a pastrat doza de arefam pe care o luam si inainte 200 mg (m-a surprins ca nu a marit doza) si abia luni m-a mai vazut medicul (era alta doctorita si cu un medic mai tanar) mi-a facut eco vaginala, de data asta am intrebat imediat daca traieste si au ras amandoi, mi l-au aratat pe monitor cum se misca, de fapt inghitea si mi-a zis ca e mai mare, dupa calcule aveam 11 sapt si 4 zile, dupa masuratori 12 sapt si 2 zile - inseamna ca se hraneste bine, nu? Dupa 2 ore mi-a facut si eco abdominala, cica e prea mare bebe si asa il masoara mai bine. Mi-a zis ca nu se vede nici o desprindere si doar o urma de hematom. De data asta mi l-a aratat mai mult, i-am auzit si inimioara, dar mi-am dat seama imediat ca pe bebe il deranjeaza eco, la inceput statea cumintel si respira, apoi s-a intors cu spatele, pe urma a mai miscat dr imaginea si l-am vazut iar din fata, a ridicat o manuta la cap (se vedeau si degetelele) si pe urma a inceput sa se miste tare de tot. Sa stiti fetele ca nu se simte bebe la 12 sapt, este prea mic si se misca doar acolo inauntru, nu ajunge la peretii uterului ca sa se simta si in afara, al meu se zbatea efectiv dar eu nu simteam nimic in burtica. Si eu simt de multe ori cum se zbate ceva inauntru dar nu e bebe, or fi crampe, or fi muschii...
    Azi mi-au dat drumul acasa, bine ca am scapat de acolo ca erau numai fete cu sangerari nasoale si chiuretaje, de ma lua cu rau cand le auzeam. Mi-a dat concediu medical 2 sapt, sa merg dupa aceea la control si tratament cu arefam doza dubla, 200 mg dimineata si 200 mg seara, nospa 2-3/zi daca ma doare burtica si elevit.
    Sangerarile mi-au trecut de a doua zi, dar si acum din cand in cand se mai vede ceva maroniu, putin de tot, burtica ma mai doare din cand in cand dar nu rau, acum stau in pat iar cand ma dau jos obosesc f repede.
    Carolina si Mse, voi ati avut sangerari? Cum sunteti acum, ce tratament faceti? Stati in pat, va mai doare burtica? In cate sapt sunteti? Scuze daca ati mai scris dar inca nu am apucat sa citesc tot, recuperez acum.
    Joi eram programata la eco, trebuia sa fac bitestul dar daca am facut atatea eco nu mai are rost, si asa nu prea eram eu hotarata cu bitestul asta, cred ca il fac pe ala triplu cand o fi vremea.

danna Avatar
    danna este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Varsta
    34
    Replici
    2.177

Citat Citat din mse Vezi post
    da,multam fain ! m-ai mai lamurit putin

eu am inteles ca eco si recoltarea de sange au loc in aceeasi zi ( nu la distanta mai mare ) dar daca dr ta a zis ca e ok , asa o fi...

eco e abdominala?

nu e neaparat sa fie in ac zi dar sa fie aropiate cat de cat. eco a fost abdominala, nu cred ca se mai face intravaginala la "varsta" asta! sa nu-l deranjeze pe bebe!
    si sati linistita ca joi va fi bine la dr. Mergi in aceeasi zi cu Carolina, parca nu?

Subiecte Similare

1. Mamici de noiembrie 2011
    De lovelife in forum Sarcina
    Replici: 21770
    Ultima replica: 30 nov 2011, 21:00
  2. Mamici iunie 2011
    De lovelife in forum Sarcina
    Replici: 36531
    Ultima replica: 07 iul 2011, 15:40
  3. Mamici august 2011
    De lovelife in forum Clubul burticilor
    Replici: 25