Pagina 30 din 3318 PrimulPrimul ... 10202526272829303132333435405060801305301030 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 349 la 360 din 39809

Subiect: Mamici mai 2011

sorinna este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Varsta
    27
    Replici
    21

Implicit Re: Mamici mai 2011

asa este, te inteleg perfect, o zi trece ca o luna................dar trebuie sa avem rabdare, optimism si o stare generala de bine....oana, cred ca ai putea sa ti faci testul pe 2-3 octombie, am vaut a ai scris undeva ca treb sa astepti pena pe 6 oct....Faza e urmatoarea : nasa mea si-a facut testul muult prea devreme, dar otusi se vedea un firicel...la linia pt pozitiv, si dupa 2 zile se vedea mai clar....acuma nu e o regula.As incerca in locul tau incepand din 2 oct, pana in 6 daca treb.,sunt niste teste cu 5 lei, eu dintr-alea am folosit...se fac in orice mom al zilei! asa ca : haide odata luna OCTOMBRIE!! mai 7 zile!!!! te pup

chiar daca ecograful ti-a spus o data, cel mai exact se va vedea la a 2-a eco, pe la 4 luni.....nu conteaza, 12 mai, 24 mai, conteaza ca o sa fi mamica, de mai cumnata mea de exemplu, a aflat la primul eco ca va naste pe 16 feb, iar acum,la al 2lea eco ,a spus ca pe 6 feb.....,cum spuneam,rabdare ca vor trece si lunile astea: imediat craciunul, pastele si gata! :P

va salut!

AnUtZyIk Avatar
    AnUtZyIk este offline Moderator
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Replici
    6.426

Citat Citat din oana-oana Vezi post
    Sa te auda Dumnezeu!!!!!!!Perioada fertila ,la mine,a inceput pe 15 sept,ovulatia trebuia sa fie pe 19,20,21(daca a fost!!!).Eu cred ca este prea devreme pt testi si sa-mi dau seama daca ,,s-a prins ceva''.Nu crezi,tu ce zici?
    Este intradevar ffff greu sa astepti,pt mine acum ,o zi inseamna o satamana,crede-ma
    Astept raspunsul meu.
    Pupicei.
    Nu "daca a fost" a fost sigur! Daca ai ratat una din zile iti iei box Testele de sarcina trebuiesc facute cel mai devreme in ziua cand trebuia sa-ti vina

"Nu te-am ţinut în braţe, dar te simt. Nu ai vorbit, dar te aud. Nu te-am cunoscut, dar te iubesc."

layla_h este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Varsta
    34
    Replici
    55

Citat Citat din sorinna Vezi post
    am probleme cu somnul fetele, mai are careva? abia reusesc sa adorm, ma-nvart de 100 de ori pana imi agsesc pozitie, dar pe burta nu pot dormi din cauza sanilor ca ma dor...careva are aceeasi problema?
    va salut si spor in toate!

Ehee heee heee deci nu sunt singura care se chinuie sa adoarma.Eu am un program destul de obositor zilnic,ma trezesc la 5 si alerg la servici toata ziua si vin acasa dupa amiaza.Inainte sa raman insarcinata dormeam 1-2 ore cand ajungeam acasa ,acum DELOC .Seara adorm greu,ma foiesc,nu-mi gasesc pozitia ,inainte dormeam numai pe burta ,acum NU mai pot ca ma dor sanii ,sa dorm pe partea stanga NU e recomandat ,cu fata in sus NU pot dormi,asa ca ramane pe partea dreapta si...parca intepenesc ....

Eu stiam ca femeile insarcinate dorm mult si au zilnic stare de somnolenta ,dar se pare ca la mine e total invers !!!!!

Inca nu am greturi ,nu am vomitat ,nu ma deranjeaza mirosurile,nu obosesc,nu sunt sensibila,sunt ffffff normala pana acum . Daca nu-mi confirma medicul sarcina,puteam sa zic ,ca sunt eronate cele 4 teste de sarcina ,dar asa......

Oana-oana,eu facut testul de sarcina dupa 2 zile de intarziere si abia s-a vazut liniuta (dupa vreo 10 min ).La o prietena s-a vazut a doua liniuta dupa 7 zile de la contactul sexual.Bafta !

oana-oana este offline Membru
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Varsta
    45
    Replici
    1.825

Draga Sorinna,acum am terminat de vizionat filmultatul ala.Eu vreau sa-ti multumesc din suflet,in numele tuturor mamicilor,viitoarelor mamici(ti-au multumit si ele)care au vazut sau o sa-l vada.Este ffffff interesant si de fffff mare folos.
    MULTUMIM DIN SUFLET SI SA-TI DEA DUMNEZEU SATATE SI SARCINA USOARA(chiar daca emotiile mi-au fost la maxim)

Data inscrierii
    iulie 2010
    Varsta
    45
    Replici
    1.825

Doamne fetelor,va multumesc din suflet.Acum intradevar simt cat imi sunte-ti de aproape si ma sustineti.
    Oare am ajuns cu nervi la pamant?Abia am termiat de vazut filmuletul si am fost fffff emotionata........acum cand am citit ce mi-ati scris,credeti-ma,m-am emotionat fff tare.
    Va multumesc din sufllet!!!!
    Sorina,iubita,de unde mama maibi sa iau eu testul ala de 5lei(am glumit),nu sunt in rom.Prefer sa mai astept pana dupa 6-7 oct.Nu vreau sa fiu dezamagita,mai bine sa mai astept.Te pupicesc dulce si pe burtica ta
    Draga layla h,nu conteaza cum dormi,important este sa te odihnesti si sa te simti tu bine.Incearca sa te odihnesti cat poti de mult.Si ca simptome,nu toate viitoarele mamici sunt la fel.
    Iti multumesc mult si tie.
    Danna te asteptam deseara si sa ai grija de tine.
    Carolina, NU UITA FRUCTELE!!!!!!!!Stii ce am citit eu acum cateva zile?Fructul kiwi.......doua feli de kiwi,completeaza necesarul de vitamine din corp/zi.Iti place?Daca,da,mananca si mai mult ca nu strica.
    Si acum cu tine,iubita Anutza......imi place ca ,niciodata nu-ti pierzi simtul umorului.Sa stii ca noi avem mare nevoie de tine aici,ne aduci soarele si ,,pe strada noastra''.Eeeeeee,fetita,noi doi am facut exact ce trebuia,dar mai depinde si de jucausi cu codita.
    Va pup inca o data pe toate si va iubesc mai mult!!!!!!
    Pupicei pe burtici.

sorinna este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Varsta
    27
    Replici
    21

dupa parerea mea documentarul e mai bun decat orice film si cu 10 mii de oscaruri!!!!!!!! cred ca toate am plans....emotionant....scuze, oana, am uitat ca nu stai in romania fa-l cand crezi tu de cuviinta.... (am facut 2 teste cu 5 lei ,si unu cu 10 lei, ca poate e mai performant ) incurajam incurajam orice suflet care vrea, se pregateste si isi doreste un bebeu, sa nu uitam ca esti atat de calda si mereu cu sfaturi bune pt toate , crede-ma ca meriti !

app de kiwi, contine mai multa vitamina c decat lamaia, dar si patrunjelul, mai multa vit c decat lamaia, asa ca decat sa mancam lamai, mai bine un kiwi, are dreptate oana.Lamaia o lasa pt ceai

va salut! ,

am mai gasit un link , nu la fel de spectaculos ca si documentarul, dar are poza bebeului in fiecare sapt.(mamicile de aprilie l-au descoperit, eu zic sa il preluam,nu cred ca se supara) 5 Weeks Pregnant - 3D Pregnancy Calendar

carolina Avatar
    carolina este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Varsta
    30
    Replici
    352

Citat Citat din oana-oana Vezi post
    Doamne fetelor,va multumesc din suflet.Acum intradevar simt cat imi sunte-ti de aproape si ma sustineti.
    Oare am ajuns cu nervi la pamant?Abia am termiat de vazut filmuletul si am fost fffff emotionata........acum cand am citit ce mi-ati scris,credeti-ma,m-am emotionat fff tare.
    Va multumesc din sufllet!!!!
    Sorina,iubita,de unde mama maibi sa iau eu testul ala de 5lei(am glumit),nu sunt in rom.Prefer sa mai astept pana dupa 6-7 oct.Nu vreau sa fiu dezamagita,mai bine sa mai astept.Te pupicesc dulce si pe burtica ta
    Draga layla h,nu conteaza cum dormi,important este sa te odihnesti si sa te simti tu bine.Incearca sa te odihnesti cat poti de mult.Si ca simptome,nu toate viitoarele mamici sunt la fel.
    Iti multumesc mult si tie.
    Danna te asteptam deseara si sa ai grija de tine.
    Carolina, NU UITA FRUCTELE!!!!!!!!Stii ce am citit eu acum cateva zile?Fructul kiwi.......doua feli de kiwi,completeaza necesarul de vitamine din corp/zi.Iti place?Daca,da,mananca si mai mult ca nu strica.
    Si acum cu tine,iubita Anutza......imi place ca ,niciodata nu-ti pierzi simtul umorului.Sa stii ca noi avem mare nevoie de tine aici,ne aduci soarele si ,,pe strada noastra''.Eeeeeee,fetita,noi doi am facut exact ce trebuia,dar mai depinde si de jucausi cu codita.
    Va pup inca o data pe toate si va iubesc mai mult!!!!!!
    Pupicei pe burtici.
    Daa....imi place mult dar uitasem de el,o sa pap.Mananc mai mult struguri si mere, ma balonez si ma enerveaza.Totusi pap in continuare pt ca imi plac fff mult fructele .

Data inscrierii
    iulie 2010
    Varsta
    45
    Replici
    1.825

Sorina,vreau sa nu te superi pe mine de chestia de 5 lei.Am glumit si vreau sa o iei ca atare,....da,iubita?Nu conteaza ca ai uitat ca nu sunt in tara,lucrul asta nu ma deranjeaza apsolut deloc,crede-ma
    Asa,bravo......sa mananci kiwi.
    Pupicei inca o data.
    Am mai zis eu ca o sa va albesc azi cu pupicei!!!!!

Data inscrierii
    iulie 2010
    Varsta
    45
    Replici
    1.825

Parerea mea este ca,daca mancati cate o fructa kiwi in fiecare zi este PERFECT.Acest fruct nu dauneaza la apsolut nimic,nici nu imbaloneaza.
    Stiu ca fructul asta se gaseste in toata lumea.Nu?
    Si iarasi chestia cu albitul........PUPICEI DUPCI.

Data inscrierii
    septembrie 2010
    Varsta
    34
    Replici
    55

Fetele,la cate saptamani de sarcina se poate vedea sexul bebelusului ?

Pe voi v-a cantarit sau masurat la burtica medicul ?

Data inscrierii
    iulie 2010
    Varsta
    45
    Replici
    1.825

Citat Citat din sorinna Vezi post
    Vizionare IN PANTEC - (Documentar de la conceptie pana la nastere) - Documentare online gratis fara intreruperi traduse | Vezi filme online gratis Filme noi online,filme online gratis traduse in romana fara intrerupere

e un documentar , de acum ceva ani, de pe Nat.Geo.Ch., l-am vazut atunci,dar nu eram prea atenta. e interesant, dc nu l-ati vazut sa stiti ca e superb!
    Draga,Layla h,vizioneaza si tu filmuletul care l-a postat Sorinna si o sa vezi cat de interesant este si avem multe de invatat,chiar raspuns la intrebarea ta.(este putin cam marisor ,dar merita vizionat,crede-ma!!!)
    Pupicei si-ti asteptam parerea ta.
    Te astepta.

Data inscrierii
    septembrie 2010
    Varsta
    34
    Replici
    55

Eu nu le pot vedea
    Apare o pagina alba si se blocheaza