Pagina 5 din 9 PrimulPrimul 123456789 UltimulUltimul
Rezultate de la 49 la 60 din 99
Like Tree10Likes

Subiect: Mi-a intarziat menstruatia foarte mult si sunt nesigura

mariadaisy este offline Membru
    Data inscrierii
    mai 2011
    Varsta
    25
    Replici
    1

Implicit Re: Mi-a intarziat menstruatia foarte mult si sunt nesigura

Buna. sunt noua pe aici...si am si eu nevoie de cateva pareri...
    Sa incep cu inceputul: eu am cm destul de regulat, la 29,30 de zile, ultima menstruatie a fost pe 30 martie, iar in 25,30 aprilie am avut contacte sexuale neprotejate, dar fara ejaculare in interior (riscant, stiu...) Duminica trecuta am facut un test de sarcina, care a iesit negativ, dar totusi menstruatia intarzie sa apara. Simptome de sarcina, mi se pare ca am, dar e posibil sa lucreze psihicul aici...ce ziceti?sunt sanse sa fiu insarcinata? sa repet testul? multumesc anticipat

andreea8619 este offline Membru
    Data inscrierii
    martie 2011
    Varsta
    28
    Replici
    682

Citat Citat din mariadaisy Vezi post
    Sa incep cu inceputul: eu am cm destul de regulat, la 29,30 de zile, ultima menstruatie a fost pe 30 martie, iar in 25,30 aprilie am avut contacte sexuale neprotejate, dar fara ejaculare in interior (riscant, stiu...) Duminica trecuta am facut un test de sarcina, care a iesit negativ, dar totusi menstruatia intarzie sa apara. Simptome de sarcina, mi se pare ca am, dar e posibil sa lucreze psihicul aici...ce ziceti?sunt sanse sa fiu insarcinata? sa repet testul? multumesc anticipat
    Daca nu ai mai avut menstruatie din martie este a doua luna de intarziere, cred ca ar fi iesit pozitiv pana acum....dar totusi mai incearca unul si apoi o vizita la ginecolog nu strica sa vezi cauza! Multa sanatate
    Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

madline Avatar
    madline este offline Membru
    Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Varsta
    32
    Replici
    914

Citat Citat din maria5648 Vezi post
    buna si eu am facut sex cu partenerul pe data de 6 aprilie (fara prezervativ) nu a ejaculat in mine pe 10 aprlie mi-a venit menstruatia iar acum trebuia sa imi vina si nu mi-a venit, din 6 aprilie nu am mai facut deloc sex cu partenerul si am si un chist ovarian pe partea stanga pe care nu l-am tratat in niciun fel .am facut ieri un tes de sarcina si a iesit negativ crede-ti ca poate fi vorba de vreao sarcina pana la urma? va rog ajutati-ma am 17 ani si sunt disperata.Multumesc
    DAca ti-a venit menstruatia pe 10 aprilie nu vad de ce iti faci probleme!DAca testul ti-a iesit negativ e vorbim cel mai probabil de o dereglare hormonala, mai ales ca tu ai si chisturi, si esti si f tanara!Si alta data pazeste-te!

madline Avatar
    madline este offline Membru
    Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Varsta
    32
    Replici
    914

Citat Citat din mariadaisy Vezi post
    Cu siguranta lucreaza psihicul..daca vrei sa iti iei de ogrija fa o analiza de sange Beta hcg si afli sigur!!!O ecografie acum,nu ar fi prea relevanta.

Silvia3353647 este offline Membru
    Data inscrierii
    iunie 2011
    Varsta
    33
    Replici
    1

Implicit Re: Mi-a intarziat menstruatia 10 zile

Buna tuturor..am nevoie de niste pareri sunt in dubii mari si am nevoie de ajutor..( am avut cateva contacte neprotejate si mi-a intarziat ciclul 10 zile..am facut 2 teste la interval de o zi si mi-au iesit ambele negative( testele le-am facut dupa o saptamana de intarziere a ciclului)..ce credeti ca se intampla cu mne?raman datoare...multumesc tuturor pt atentie

Fulguletz_ Avatar
    Fulguletz_ este offline Membru
    Data inscrierii
    mai 2011
    Varsta
    33
    Replici
    1.295

Question Re: Mi-a intarziat menstruatia 10 zile

Citat Citat din Silvia3353647 Vezi post
    Buna tuturor..am nevoie de niste pareri sunt in dubii mari si am nevoie de ajutor..( am avut cateva contacte neprotejate si mi-a intarziat ciclul 10 zile..am facut 2 teste la interval de o zi si mi-au iesit ambele negative( testele le-am facut dupa o saptamana de intarziere a ciclului)..ce credeti ca se intampla cu mne?raman datoare...multumesc tuturor pt atentie
    Poate din cauza ca esti atat de stresata sa se fi dereglat. Insa o vizita la medicul ginecolog te-ar putea scoate din ceatza !

BINE AI VENIT IN VIATA NOASTRA!
    O noua poveste, un nou inceput : LUCA - DPN 14.03.2014

Gandeste-te la tot ce ai, nu la singurul lucru care-ti lipseste! Ca-ntr-o buna zi, atunci cate te astepti mai putin, cu siguranta vei primi!

marria este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2011
    Varsta
    25
    Replici
    6

Implicit Raspuns Mi-a intarziat menstruatia foarte mult si sunt nesigura

buna tuturor.am nevoie de niste pareri.luna aceasta nu mi-a venit menstruatia.am facut un test si mi-a iesit negativ.trebuia sa-mi vina pe 10 august.normal,imi intarzia cu vro 3-4 zile.luna trecuta iulie mi-a intarziat cu 10 zile.trebuia sa-mi vina pe 1 si mi-a venit pe 10.intre lunile iunie si iulie am fost racita si ma urinam cu sange.este posibil sa fiu insarcinata sau sa fie de la raceala?

Data inscrierii
    august 2011
    Varsta
    25
    Replici
    6

as vrea sa stiu care este parerea dvs....v-as multumii din suflet pt ea

ClejAde Avatar
    ClejAde este offline Membru
    Data inscrierii
    februarie 2011
    Varsta
    26
    Replici
    5.663

dak ai urinat cu sange e ori d l raceala ori d l rinichi dute l un control k nu ii d joaka

Data inscrierii
    august 2011
    Varsta
    25
    Replici
    6

buna..luna aceasta nu mi-a venit menstruatia deloc.mi-am facut un test si mi-a iesit negativ.luna trecuta mi-a intarziut cu zece zile.in general imi intarzie doar cu vro 3-4 zile.cu o luna inainte,pana sa-mi intarzie cu 10 zile am fost racita iar urina nu avea culoarea obijniuta ci era rosie.iar pe hartie erau cheaguri de sange foarte mici.este posibil sa fie de la raceala de atunci sau testul sa-mi fi dat eroare??sunt foarte speriata.astept parerile voastre.multumesc pt intelegere.

marrya este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2011
    Varsta
    25
    Replici
    1

buna.ma numesc maria.luna aceastanu mi-a venit deloc menstruatia.sunt foarte speriata.mi-am facut un test si mi-a iesit negativ.nu am mai avut niciodata probleme d-astea.imi intarzia doar cu vro3-4 zile.de luna trecuta a inceput sa se deregleze cand mi-a intarziat cu 10zile....iar acum deloc.este posibil ca testul sa dea eroare??astept opiniile voastre....v-as multumii din suflet dk mi le-ati putea da

Lenut Avatar
    Lenut este offline Moderator
    Data inscrierii
    decembrie 2010
    Varsta
    27
    Replici
    14.378

Citat Citat din marrya Vezi post
    buna.ma numesc maria.luna aceastanu mi-a venit deloc menstruatia.sunt foarte speriata.mi-am facut un test si mi-a iesit negativ.nu am mai avut niciodata probleme d-astea.imi intarzia doar cu vro3-4 zile.de luna trecuta a inceput sa se deregleze cand mi-a intarziat cu 10zile....iar acum deloc.este posibil ca testul sa dea eroare??astept opiniile voastre....v-as multumii din suflet dk mi le-ati putea da
    daca testul a iesit negativ, poate fi vorba de o dereglare menstruala!!! eu zic ca cel mai bine ar fi sa mergi la dr. doar el te poate lamuri!!!
    multa sanatate!!!

Subiecte Similare

1. Imi plac foarte mult sanii lasati; oare am o problema?
    De Erikvanderty in forum Divertisment
    Replici: 56
    Ultima replica: 13 iul 2014, 10:10
  2. A intarziat menstruatia, test de sarcina negativ
    De cristina77 in forum Sarcina
    Replici: 11
    Ultima replica: 20 sep 2013, 19:39
  3. Mi-a intarziat menstruatia
    De diadia in forum Sarcina
    Replici: 0
    Ultima replica: 26 mai 2012, 14:35
  4. Mi-a intarziat menstruatia 2luni