Pagina 63 din 3062 PrimulPrimul ... 1333435358596061626364656667687383931131635631063 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 745 la 756 din 36733
Like Tree62589Likes

Subiect: Mamici de iulie 2012

Selena Avatar
    Selena este offline Membru
    Data inscrierii
    noiembrie 2011
    Varsta
    38
    Replici
    510

Unhappy Raspuns Mamici de iulie 2012

Nu stiu fetelor, azi dimineata m-am trezit la 4,30 cu o greata imensa...in ultimul moment am ajuns la baie sa dau la rate si le-am dat amareala din belsug cred ca de la fiere. Tura nr. 4.

Imi pare rau ca va doare capul, pe mine m-a durut doar intr-o zi. Si sincer, pana acum cand am citit pe net ca pe gravide le poate durea capul, eu nici n-am stiut ca te poate durea de la sarcina. Cu ceilalti trei copii nu m-a durut nimic.

N-am nici un chef de nimic. Am cazut in butoiul cu melancolie. Vin sarbatorile si tocmai acum salariile intarzie, primele vin abia saptamana viitore, banii cadou pt copii se lasa asteptati...asigurarea la una din masini a expirat, la cealalta i-a expirat verificarea...la doctor inca n-am ajuns...vitamine n-am luat...imi vine sa plang de ciuda.
    anamariabarbu and ady_deea like this.

ady_deea Avatar
    ady_deea este offline Membru
    Data inscrierii
    noiembrie 2011
    Replici
    5.155

Implicit Raspuns Mamici de iulie 2012

Luna decembrie este foarte grea. Si frumoasa dar si grea. Trebuie sa ramai optimista caci ai un bebe in burtica. Se rezolva astea intr-un fel sau altul. Capul sus si iesi din butoiul ala, caci o sa vina ianuarie, o luna si mai grea ). Hai, ca o sa fie bine, se rezolva incet incet toate. Te sa iti treaca supararea.

elyn_pops Avatar
    elyn_pops este offline Membru
    Data inscrierii
    iunie 2011
    Varsta
    32
    Replici
    556

Si eu sunt super sensibila , de obicei in preajma sarbatorilor dar zice bine Deea hai Selena iesi din butoias ca nu face bine la bebe si nici la ceilalti sa te vada trista si melancolica ... piun pariu ca nu e prima data cand intarzie salariile si primele si ti a scazit asigurarea la masina , cum ai iesit de fiecare data bine cu siguranta vei iesi si acum. Sus capul.Noi suntem aici si te sustinem.
    Pupici pe burtici si o zi minunata.

Data inscrierii
    septembrie 2011
    Varsta
    29
    Replici
    1.452

selena lasa grijiile.si bucurate de bebe mic din burtica .daca ne-am pune pe lista toate cele neterminate am innebuni cu totii.daca nici noi nu suntem tari ce sa mai zicem de barbatoi.daca si noi picam se duce naibi.asa e la mine cel putin.stii cum e .
    Miry85 likes this.

Data inscrierii
    septembrie 2011
    Varsta
    29
    Replici
    1.452

deea eu am primit raspuns ca sotul vrea fata pt motivul ca sunt mai cuminti =)) sa creada el ca daca o sa semene cu mine.vai de curul lui.cat l-am mai mancat pe tata de bani si cat m-am mai gudurat pe langa el sa-mi faca poftele ) fiind si singurul copil din familie iti inchipui ca l-am santajat sentimental.chiar si acum o mai fac.cand nu am chef sa duc masina in service sau nu am masina il las fara masina ) si nu zice nimic saracul.intr-un fel daca ar fi fata si ar semana cu mine nu stiu daca ar fi atasata de mine.mai mult de tacsu.asa sunt eu.tata pt mine e mama mea , desi si mama e ok dar na....tata a fost primul care a aflat ca mi-a venit ciclul primul care a aflat ca fumez primul care a aflat ca nu mai sunt virgina , primul care mi-a dat cheile masinii la 17 ani sa conduc prin cartier si primul care a avut incredere ca pot sa conduc fara sa fie cineva cu mine in masina.mi-a dat masina lui la care tine enorma si mi-a zis ca nu conteaza daca o lovesc (mamei mele nu i-a dat-o niciodata). vai cat m-am intins.pe scurt eu nu sunt apropiata de mama.ci de tata.exemplu : mama se trezise sa ma intrebe cand m-am casatorit anul asta daca mai sunt virgina) fetele sunt apropiate de tati , cel putin asa sunt eu.
    Miry85 and ady_deea like this.

Selena Avatar
    Selena este offline Membru
    Data inscrierii
    noiembrie 2011
    Varsta
    38
    Replici
    510

Va multumesc fetelor pt incurajare. Acum daca ma gandesc bine, o sa treaca si astea cumva.

V-am spus ca am o cumnata care are 13 saptamani de sarcina. Azi a fost la un eco intravaginal si i s-a spus ca este baiat....pana acum n-a avut greturi doar a durut-o capul. Zice ca la mine o sa fie fata ca am si greturi, dar nu cred...asta ar insemna ca toate mamicile de iulie de pe forum vor face fete.
    anamariabarbu likes this.

Data inscrierii
    septembrie 2011
    Varsta
    29
    Replici
    1.452

sunt multe mituri legate de sexul copilului.daca are bataile inimii mai crescute sau scazute , daca vomiti , daca ai sanii unul mai mare unul mai mic.daca sunt mai inchisi.povesti.si la 13 saptamani nu e sigur ce ca putuliza se transforma inca.
    Miry85 and Selena like this.

Miry85 Avatar
    Miry85 este offline Membru
    Data inscrierii
    noiembrie 2011
    Varsta
    29
    Replici
    475

Citat Citat din ady_deea Vezi post
    Referitor la ce va doriti, baiat sau fata, l-am intrebat pe sotul meu de ce isi doreste baiat si nu fata.
    Eu gandindu-ma k barbatii doresc baieti de obicei pentru a le duce numele mai departe, pentru ca s-ar simtit mai apropiati de ei etc., el imi raspunde asa:

- Daca va fi fata, va fi cea mai rasfatata de pe planeta, ii voi cumpara tot ce vrea ea, voi face tot ce vrea ea, cand se va uita la mine cu ochii ei de "fata", nu ii voi refuza abosult nimic. Nu o voi putea certa niciodata, ceea ce nu ar fi bine. "O fata nici cu o floare nu se atinge"
    Daca va fi baiat, imi voi permite sa il iau de urechi daca nu ne mai intelegem, caci e baiat. )

Asta a fost explicatia lui, la care eu am ramas fara cuvinte, caci nu m-as fi gandit la ea. Adevarul este ca partea cu educatia copilul este foarte grea si delicata.

))), cat de adevarat ! eu vad pe al meu cum se raporteaza la fetita, e flebetea lui...Uneori ma enerveaza k nu ia masuri cand e rautza...si cand totusi,incearca...ma bufneste rasul...vad ca toata se topeste dupa ea. De multe ori ii zic k o sa-l invarta dupa deget cand va fi mai mare
    ady_deea likes this.

Miry85 Avatar
    Miry85 este offline Membru
    Data inscrierii
    noiembrie 2011
    Varsta
    29
    Replici
    475

Citat Citat din Selena Vezi post
    Nu stiu fetelor, azi dimineata m-am trezit la 4,30 cu o greata imensa...in ultimul moment am ajuns la baie sa dau la rate si le-am dat amareala din belsug cred ca de la fiere. Tura nr. 4.

Imi pare rau ca va doare capul, pe mine m-a durut doar intr-o zi. Si sincer, pana acum cand am citit pe net ca pe gravide le poate durea capul, eu nici n-am stiut ca te poate durea de la sarcina. Cu ceilalti trei copii nu m-a durut nimic.

N-am nici un chef de nimic. Am cazut in butoiul cu melancolie. Vin sarbatorile si tocmai acum salariile intarzie, primele vin abia saptamana viitore, banii cadou pt copii se lasa asteptati...asigurarea la una din masini a expirat, la cealalta i-a expirat verificarea...la doctor inca n-am ajuns...vitamine n-am luat...imi vine sa plang de ciuda.
    ... Toate trec Selena...dupa nori,apare si soarele... In curand o sa vina Mosul si la copii, spune-le numa' k e iarna grea, zapada mare anu' asta, ...si-o sa ajunga el, dar mai tarziu putin. Mi-e cunoscuta povestea, cand eram la ai mei, ma aflam de multe ori in ipostaza asta, dar de fiecare data ma gandeam ca sunt muuuulti ce stau mai prost la capitolul asta. Imi veneau in minte imagini cu copii din Africa, cu burtile umflate de orez si numai scheletul de ei.
    Deci, fii optimista! Toate au o rezolvare...la momentul potrivit. Voi sa fiti sanatosi!! Nici eu n-am luat vitamine, mananca multe fructe! Pupici

adinaar Avatar
    adinaar este offline Membru
    Data inscrierii
    noiembrie 2011
    Varsta
    32
    Replici
    144

Fetelor stiti vre un remediu pt durerile de capk eu simt k mor..daca ma intind e si mai rau..vre un leac babesc ceva?

elyn_pops Avatar
    elyn_pops este offline Membru
    Data inscrierii
    iunie 2011
    Varsta
    32
    Replici
    556

Citat Citat din adinaar Vezi post
    Fetelor stiti vre un remediu pt durerile de capk eu simt k mor..daca ma intind e si mai rau..vre un leac babesc ceva?
    singura pastila din cate stiu de la medicul meu e paracetamol simplu. Sper sa iti treaca curand. Stiu cat de chinuitoare sunt durerile de cap.....
    pupici

Data inscrierii
    septembrie 2011
    Varsta
    29
    Replici
    1.452

offf adina.incearca sa bei un ceai.si ia un paracetamol.doctorul meu mi-a zis ca daca nu mai pot de durere pot lua antinevralgic dar nu am luat niciodata.am luat ceai no-spa si paracetamol atat.si pe mine ma chinuise ieri o durere de cap de nu mai stia al meu ce sa-mi faca.a sfarsit adormind masandu-mi tamplele.de abia sper dimineata am scapat de ea.incearca sa dormi.pupicei

Subiecte Similare

1. Buburuze junioare de Iulie 2012
    De Lalira in forum Copii 1-3 ani
    Replici: 785
    Ultima replica: 05 aug 2014, 00:19
  2. Mamici de iulie 2014
    De masha1978 in forum Sarcina
    Replici: 4020
    Ultima replica: 02 aug 2014, 17:18
  3. Mamici de iulie 2013
    De Lenut in forum Sarcina
    Replici: 28264