Pagina 27 din 215 PrimulPrimul ... 717222324252627282930313237475777127 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 313 la 324 din 2571
Like Tree421Likes

Subiect: trombofilia in perioada sarcinii

Georgika este offline Cont inchis
    Data inscrierii
    august 2011
    Varsta
    29
    Replici
    2.140

Implicit Raspuns: trombofilia in perioada sarcinii

Citat Citat din Florentina Dia Vezi post
    Buna,
    Numele meu este Florentina si sunt am trombofilie. Am citit tot ce ati scris pe aici si ma bucura enorm sa stiu ca se poate avea un bebelusi chiar daca avem tronbofilie....si mai ales ca se poate alapta.
    Eu am aflat ca am trmbofilie dupa ce am pierdut o sarcina la 6 saptamani in decembrie.Inilat ca sutial mi-a dat tratament cu aspenter, asta pana in mai cand am ramas iar gravida si din pacare am facut avort menstrual...si de atunci iau 1 aspenter/zi,1 femibion/zi si 1 injectie cu clexane de 0.2/ zi. Azi am aflat ca sunt iar insarcinata si speer din tot sufletul ca ascest copilasi sa aibe puterea sa lupte impreuna cu mine si sa se nasca. Maine o sa ma duc la doctor sa vedem ce imi zici, deoarece am niste dureri de brtica care nu imi plac.
    Ma bucur ca v-am gasit si sper sa ne ajutam una pe alta cu sfaturi. Sarcina si nastere usoara tuturor
    Buna Florentina si bine ai venit printre noi! Toate am trecut prin experiente neplacuta a pierderii unei sarcini sau mai multe asa ca suntem alaturi de tine! Fa-ti tratamentul in continuare, mai ales clexane-ul si totul va fi bine, bebele tau va creste din ce in ce mai mare si mai puternic si peste cateva luni iti vei tine comoara in brate! Succes si tine-ne la curent cu ce faci si cum, te mai simti! Apropo, ce mutatii ai?

Data inscrierii
    august 2011
    Varsta
    29
    Replici
    2.140

Hello la burticute,

Fetelor fac o intrebare si la voi ca am mai intrebat dar nu am primit niciun raspuns - am un femibion I nou nout dar m-a mancat undeva unde nu trebuia si le-am aruncat ambalajul - trebuia sa le iau eu, dar contin iod si eu stiu ca am alergie la iod! sI DORESC sa le vand la jumatate de pret - eu am dat 52 ron pe ele si le dau cu 25 ron (1 folie cu 30 pastile)! Sunteti interesate - eu sunt din Bucuresti!

Data inscrierii
    august 2012
    Replici
    1.619

MTHFR C667t si PAI 1 PLIMORFISM 675 4G/5G
    Eu sunt la Giulesti la doamna doctor Neagu Manuela...si va spun ca este o doamna super

Data inscrierii
    august 2011
    Varsta
    29
    Replici
    2.140

MTHFR C667t si PAI 1 PLIMORFISM 675 4G/5G
    Eu sunt la Giulesti la doamna doctor Neagu Manuela...si va spun ca este o doamna super
    Heterozigote sau homozigote?
    Si eu sunt tot la dna dr Neagu Manuela ... si uite mai am un pic si nasc! Mergi cu incredere pe mana dumneaei ca este super profesionista! Sa faci exact ce-ti spune si sa iei exact ce-ti da - pastile, ma refer, caci asa vei avea succes 100% cu sarcina! Eu am ascultat tot ce mi-a recomandat si cum mi-a recomandat si suntem bine si eu si fetita mea si ne pregatim de marea intalnire, am 34 sapt jumate!

Data inscrierii
    august 2012
    Replici
    1.619

Heterozigote
    Doamne ajuta Sper ca bebele din burtica mea sa stea aici cele 9 luni de zile. maine o sa aflu exact ce imi zice doamna doctor...
    Sa aibe sanatate bebelina ta si cumnata mea este tot la ea si are tot fetita. Ea o sa nasca intre 24-27 septembrie. Ma bucur mult ca am mai gasit pe cineva care este la doamna doctor...care si dupa parerea mea estee o doctora minunata, care te face sa ai incredere in ea de la prima intalnire. Eu pe dansa am cunoscuto cand am pierdut prima sarcina.

Data inscrierii
    august 2012
    Replici
    1.619

si tu ai aceleasi mutati, nu?

cristinne83 Avatar
    cristinne83 este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2011
    Varsta
    30
    Replici
    2.599

Citat Citat din magda76 Vezi post
    Cristina nu ne-ai spus. Cum ai iesit IR-rile la Iosup? Si la Fundeni ce ai facut? Ce a zis doamna Viorica sunt ok analizele?
    Si dupa doppler fara eco la Iosup cand mai faci analize, sau ceva eco?
    la 28 de sapt ma duc la analize iar la hematolog.. dar si la control la ginecolog..ca deh..tre 'sa mai trec si pe acolo ))

Buna,
    Numele meu este Florentina si sunt am trombofilie. Am citit tot ce ati scris pe aici si ma bucura enorm sa stiu ca se poate avea un bebelusi chiar daca avem tronbofilie....si mai ales ca se poate alapta.
    Eu am aflat ca am trmbofilie dupa ce am pierdut o sarcina la 6 saptamani in decembrie.Inilat ca sutial mi-a dat tratament cu aspenter, asta pana in mai cand am ramas iar gravida si din pacare am facut avort menstrual...si de atunci iau 1 aspenter/zi,1 femibion/zi si 1 injectie cu clexane de 0.2/ zi. Azi am aflat ca sunt iar insarcinata si speer din tot sufletul ca ascest copilasi sa aibe puterea sa lupte impreuna cu mine si sa se nasca. Maine o sa ma duc la doctor sa vedem ce imi zici, deoarece am niste dureri de brtica care nu imi plac.
    Ma bucur ca v-am gasit si sper sa ne ajutam una pe alta cu sfaturi. Sarcina si nastere usoara tuturor
    Bine ai venit si sarcina usoara in continuare!!

Citat Citat din Georgika Vezi post
    Hello la burticute,

Fetelor fac o intrebare si la voi ca am mai intrebat dar nu am primit niciun raspuns - am un femibion I nou nout dar m-a mancat undeva unde nu trebuia si le-am aruncat ambalajul - trebuia sa le iau eu, dar contin iod si eu stiu ca am alergie la iod! sI DORESC sa le vand la jumatate de pret - eu am dat 52 ron pe ele si le dau cu 25 ron (1 folie cu 30 pastile)! Sunteti interesate - eu sunt din Bucuresti!
    pai ziceai ca le iei pana la urma)te-ai razgandit> nu zicea dr. tau sa incerci ca nu se intampla nik?)
     BabyFruit Ticker

magda76 este offline Membru
    Data inscrierii
    iulie 2012
    Varsta
    37
    Replici
    59

Buna gravidutelor, eu am fost ieri la hematologie la Dr. Uscatescu. Mi-au luat sange si dupa amiaza am fost la rezultat. Asistenta Viorica a spus ca sunt bune dupa ea, (diseara ma uit pe hartii si iti spun Cristina ce valori mi-au iesit) dar sa vin dupa 28 august cand vine dr. Uscatescu din concediu sa le vada si dumneaiei. Pana atunci, deci cam peste 2 saptamani, nu mai fac nici o analiza nimic, si pe 28,29 august ma duc la hematologie Fundeni si pe 5 septembrie la dr. gincecoloaga sa ma vada si sa fac in spital cateva analize mai uzuale (o sa ma 27 de saptamani atunci) .numai bine.

Data inscrierii
    august 2011
    Varsta
    29
    Replici
    2.140

Heterozigote
    Doamne ajuta Sper ca bebele din burtica mea sa stea aici cele 9 luni de zile. maine o sa aflu exact ce imi zice doamna doctor...
    Sa aibe sanatate bebelina ta si cumnata mea este tot la ea si are tot fetita. Ea o sa nasca intre 24-27 septembrie. Ma bucur mult ca am mai gasit pe cineva care este la doamna doctor...care si dupa parerea mea estee o doctora minunata, care te face sa ai incredere in ea de la prima intalnire. Eu pe dansa am cunoscuto cand am pierdut prima sarcina.
    O sa stea acolo, asa ziceam si eu - ma rugam macar pana la 7 luni s-o duc si uite-ma la aproape 35 sapt ... poate ne anunti si pe noi ce ti-a spus dna dr ... cum e bebica! Doamne ajuta sa fie sanatosi toti copiii si mamele lor! Si eu aveam termen 24 sept, dar ultima data a mai scazut dna dr la 20 sept ca e mare bine bebica mea ... stii cumva de la cumnata ta ceva legat de maternitatea Giulesti? Ea cat ii va da la nastere dnei dr? Care sunt preturile? Eu nu stiu mai nimik nici despre preturi nici despre maternitate si as vrea tare mult sa aflu cate ceva ... bagaj maternitate, etc!

Data inscrierii
    august 2011
    Varsta
    29
    Replici
    2.140

pai ziceai ca le iei pana la urma)te-ai razgandit> nu zicea dr. tau sa incerci ca nu se intampla nik?)[/QUOTE]

Pai ziceam, dar m-a cuprins frica ca pateste ceva bebe, m-au luat fobiile mele ca daca eu sunt alergica dar nu ma manifesc si ii fac rau lui bebe si pateste ceva acolo in burtica si eu nu stiu si tot asa si a zis sotul meu mai decat sa iei 1 pastila si sa te stresezi 1 luna, nu le mai lua ... deci nu am avut curajul, in concluzie ...

magda76 este offline Membru
    Data inscrierii
    iulie 2012
    Varsta
    37
    Replici
    59

Buna, eu am intrebat aici pe forum la mamicile care au nascut deja si am primit doar un raspuns. Nastere cred ca cezariana, la spitalul CFR 2, : Dr. 1500, Anestezist 300, Mana a 2- 200 ron, Neonatolog - 100 ron, asistente cate 50 ron. PER TOTAL MAMICA A SPUS CA A DAT : 2400 RON.

Data inscrierii
    august 2011
    Varsta
    29
    Replici
    2.140

Citat Citat din magda76 Vezi post
    Buna, eu am intrebat aici pe forum la mamicile care au nascut deja si am primit doar un raspuns. Nastere cred ca cezariana, la spitalul CFR 2, : Dr. 1500, Anestezist 300, Mana a 2- 200 ron, Neonatolog - 100 ron, asistente cate 50 ron. PER TOTAL MAMICA A SPUS CA A DAT : 2400 RON.
    Da la CF2, pe mine ma interesa la Giulesti, caci preturile difera foarte mult de la o maternitate la alta ... eu stiu spre ex ca o epidurala la Giulesti e 350 ron si o anestezie normala cam tot pe acolo ...

Subiecte Similare

1. hepatita B pe perioada sarcinii.
    De iulia_anita in forum Sarcina
    Replici: 2
    Ultima replica: 21 mai 2013, 14:10
  2. 10 chestii neplacute pe perioada sarcinii
    De Sarcina si nasterea in forum Discutii la articole
    Replici: 0
    Ultima replica: 07 mai 2010, 21:08
  3. Vaginoza bacteriala (VB) pe perioada sarcinii
    Ultima replica: 29 ian 2010, 23:59
  4. Schimbari de dispozitie pe perioada sarcinii
    Ultima replica: 21 ian 2010, 23:19
  5. Pielea ta pe perioada sarcinii. Cum ai grija de ea?
    Ultima replica: 22 oct 2009, 18:22

Bookmarks

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •