Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 13 la 24 din 28
Like Tree6Likes

Subiect: ce metote sunt de a ramane mai repede insarcinata???!!va astept..

Amandina Avatar
    Amandina este offline Membru
    Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Varsta
    36
    Replici
    768

Implicit Re: ce metote sunt de a ramane mai repede insarcinata???!!va astept..

asa cum mai spunea cineva mai sus, e bine sa nu dai fuguta la baie imediat dupa contact.
    Sotul meu a venit acasa in concediu dupa un an si am ramas gravida in prima luna (am 32 de ani),nu stiu daca au ajutat totate povestile ce le-am citit pe net dar eu dupa sex am stat cu picioarele ridicate pe marginea patului ...ziceam eu ca ajut sperma sa mearga unde trebuie...desi nus daca chiar asta a fost decisiv ...ideea e ca am stat asa vreo 10 min si am evitat spalaturile vaginale in exces chiar dupa contact.
    Eu acum am 10 sapt de sarcina, bafta si tie si tuturor care va doriti
    te pup
    madalina_26 likes this.

Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Replici
    188

felicitari si multa sanatate!

Data inscrierii
    septembrie 2010
    Varsta
    36
    Replici
    160

Salutare,
    Si eu la prima sarcina tot asa ma chinuiam sa raman (cu grafic de ovulatie etc.), dar dupa ce am facut 5 fiole de polidin imediat am ramas...nu va spun ce bucurie a fost pe capul meu....acum in schimb (sunt insarcinata in 25 sapt.), treaba s-a intamplat in vara in iunie (neluand nimic si nici programat) si urmatoarea luna mi-a venit CM nebanuind nimic, dar dupa ce am vazut ca ma tine cm in fiecare sapt. cu mici scurgeri am zis ca s-a intamplat ceva, asa ca nici bine nu am pus picatura pe test ca au si apartut 2 liniute (aveam 5 sapt.)...si uite ca acum sunt cat o elefantica si asteptam inca o fetitza...sa dea Domnu' sa le ajute pe toate femeile care incearca sa ramana insarcinate, ca e tare frumos....Concluzia e, cand vrea Dzeu iti da exact cand nu te astepti, totul e sa fii relaxat, linistit si foarte optimist...va pup...Narcy

Narcisa, 32 ani, Bucuresti, DPN 23 martie 2011

clementina este offline Membru
    Data inscrierii
    decembrie 2010
    Replici
    2

buna fetelor!si eu sunt noua pe forum si ma bucur ca am cu cine sa vorbesc despre sarcina.si eu incerc de 2 luni sa raman insarcinata si nimic(stiu ca este cam devreme dar....ne dorim amandoi foarte mult).am mai fost acum 2 ani insarcinata si am pierdut copilul la 5 luni, de atunci ne-a fost frica sa mai incercam.acum insa ne-am facut mari sperante, facand analize care ne-au confirmat ca suntem amandoi ok.acum am anumite simptome, ma simt fff obosita, mi-e cam rau, nu prea mananc, ma doare capul, spatele dar mi-am facut un test si nimic(poate sunt bolnava si eu tot sper).

oana este offline Membru
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Varsta
    25
    Replici
    2

ceau fetelor as vrea sa ma aj si pe mine cu un sfat dak se poate...de 2 luni icerc sa raman insarcinata si nimic....stiu k e prea devreme sa.mi fc griji...dar de knd nu ma m.ai protejez ciclu nu imi mai vine regulat si nu stiu ce sa fc...luna trecuta mi.a venit cu 10 zile intarziere,iar luna asta trb sa.mi vina pe 18 si azi suntem in 27 si ink nu mi.a venit ,pe 25 mi.am fc ultimul test si mi.a iesit negativ....imi doresc foarte mult un bebe...va rog sa ma sfatuiti....sunt foarte tanara am 21 de ani si nu stiu prea multe...sa va traiask bebelusi la cele kre aveti si nastere usoara la cele kre sunteti insarcinate.....ma bucur pt voi

Fulguletz_ Avatar
    Fulguletz_ este offline Membru
    Data inscrierii
    mai 2011
    Varsta
    33
    Replici
    1.295

Salutare tuturor!
    Ceea ce va pot spune sigur e ca si noi cand ne-am propus sa facem un bebe n-a venit chiar atat de repede pe cat ne-am dorit! Ne-am facut amandoi analizele si erau perfecte, insa bebe se lasa asteptat. Dupa un an si ceva eu una am renuntat la ideea ca in fiecare luna sa stau cu testul in mana. Plus ca mi se dereglase si cliclu de la atata stres.
    La inceputul anului am inceput sa-mi indrept atentia spre alte directii si sa las lucrurile sa vina de la sine. In luna februarie, dupa ce am avut cam 2 saptamani dureri de sani am decis sa-mi fac testul si eram deja insarcinata!
    Nu disperati chiar daca au trecut 2 luni sau jumatate de an, Dumnezeu e mare si stie el cand sa trimita bebelusii!
    Mult succes si fara stres! :*

BINE AI VENIT IN VIATA NOASTRA!
    O noua poveste, un nou inceput : LUCA - DPN 14.03.2014

Gandeste-te la tot ce ai, nu la singurul lucru care-ti lipseste! Ca-ntr-o buna zi, atunci cate te astepti mai putin, cu siguranta vei primi!

izza este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2011
    Varsta
    22
    Replici
    1

Implicit Raspuns Re: ce metote sunt de a ramane mai repede insarcinata???!!va astept..

Buna... eu acum 2 saptamani am facut un avort ...acel copil mi-l dorea mult dar din cauza parintilor nu lam putut face...dupa o saptamana eu mam culcat cu prietenu pt pt ca el ar fi aflat de la femei mai batrane ca daca ai relati sexoale dupa un chiuretaj poti ramane gravida mai repede... as vrea si eu sa stiu ce as putea face sa raman iarasi gravida pt ca dabea dupa un an eu am ramas gravida, el avand probleme cu hernia de disc la un organ(un coi)... as vrea si eu un raspuns va rog

viorica este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2011
    Varsta
    32
    Replici
    2

Implicit Raspuns ce metote sunt de a ramane mai repede insarcinata???!!va astept..

imi doresc mult un copil astept acest miracol de 8 ani dar inzadar nustiu ce sa mai fac am fost si pe la medici si a spus ca totul va fi bine dar fara nici un rezultat

viorica este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2011
    Varsta
    32
    Replici
    2

Implicit Raspuns ce metote sunt de a ramane mai repede insarcinata???!!va astept..

am auzit de asa medicament Birca ursului ca daca bei micstura ramii insarcinata este corect si cum sa fac rost de el

mihaela102 Avatar
    mihaela102 este offline Membru
    Data inscrierii
    mai 2011
    Varsta
    32
    Replici
    693

Citat Citat din viorica Vezi post
    am auzit de asa medicament Birca ursului ca daca bei micstura ramii insarcinata este corect si cum sa fac rost de el
    este vorba de "branca ursului" si intradevar poate ajuta sa ramai insarcinata, asta in conditiile in care nu ai probleme medicale care impiedica acest lucru....in alta ordine de idei, aceasta tinctura nu se ia dupa ureche, tb sa-ti explice cineva cum se administreaza corect pt ca are niste reguli foarte stricte!!!

edithxx este offline Membru
    Data inscrierii
    decembrie 2011
    Replici
    28

Buna fetelor!

am hotrat sa postez aici pentru ca ma gandesc ca poate o sa ajute pe cineva experienta mea....

Am inc ercat sa raman insarcinata mai mult de 3 ani fara succes..analizele imi ieseau bune ( asta e o smecherie..pentru ca analizele iti tot pot iesi bune daca nu sunt complete, si nu acopera toate posibilele cauze)..
    asa:

dupa 2 ani si ceva am nimerit la o doctorita care cred ca si-a pus ambitia sa ma ajute ...si s-a gandit sa ma trimita la endocrinolog, unde surpriza: aveam hipotiroidism, o cauza puternica, dar nu neaparat suficienta pentru sterilitate. am identificat problema si am inceput medicamentatia. dupa alte 3 luni, mi-a indicat si o hsg de unde a reiesit ca aveam o trompa infundata si una obturata.

mi-a spus sa iau ogestan, maltofer fol si de la mine putere am luat branca ursului si tinctura de frunze de zmeur...dupa 2 luni am primit marea veste! ..acum sunt insarcinata in 3 luni s totul decurge minunat.

Concluzii din proprie experienta:

daca incercati de mult timp sa faceti un bebe, si fceti sex in zlele POTRIVITE ( conteaza fooooarteeee mult sa stii cand sunt zilele feritle) si totusi nu aveti noroc, investigati hormonii (tiroida) si trompele, ir partenerul in paralel sa se investigheze pentru a putea elimina cauzele de infertilitate masculina.

succes!

monikootza Avatar
    monikootza este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2012
    Varsta
    28
    Replici
    207

Si eu sunt de acord ca frunzele de zmeur ajuta. Eu imi faceam ceai de frunze de zmeur (se gaseste la plafar cu 3.5 lei cutia de 50g). Ma ajuta foarte mult la reducerea durerilor menstruale si se pare ca si la fertilitate (pentru ca din prima luna am ramas).
    Succes la bebelici!

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Pot ramane insarcinata daca nu am ovare?
    De MArioara in forum Sunt femeie
    Replici: 6
    Ultima replica: 24 iul 2013, 11:50
  2. Metode de a ramane mai repede insarcinate
    De lovelife in forum Preconceptia
    Replici: 24
    Ultima replica: 07 iun 2013, 12:29
  3. ce sanse am de a mai ramane insarcinata.
    De maria mary in forum Preconceptia
    Replici: 4
    Ultima replica: 23 apr 2012, 17:55
  4. Pot ramane insarcinata asa repede?
    De Pitiponc in forum Preconceptia
    Replici: 4
    Ultima replica: 27 mar 2011, 18:31
  5. Analize inainte de a ramane insarcinata
    De CleopatraVII in forum Preconceptia
    Replici: 2
    Ultima replica: 22 mai 2010, 11:48

Bookmarks