Pagina 3 din 257 PrimulPrimul 1234567813233353103 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 25 la 36 din 3079
Like Tree1230Likes

Subiect: Mamici de martie 2013

Mari_ Avatar
    Mari_ este offline Membru
    Data inscrierii
    iunie 2012
    Varsta
    35
    Replici
    431

Implicit Raspuns: Mamici de martie 2013

Bineinteles ca nu am rezistat 8 ore la munca.La 12 am atipit la birou si m-au trimis acasa.Am venit acasa si am dormit pana la 4 jum.
    Maine merg iar la control.Am 2 probleme:ma inteapa in partea dreapta dar nu constant,din cand in cand si la hemoleucograma 2 valori nu au iesit bine:PDW 17,6 (trebuia intre 12-16,5%) si MO 8,06 (trebuia intre 2-8%).

Voi,cum sunteti?Somnoroase?
    DPN:10 Martie 2013.Baiat!!! Dar am nascut pe 27 februarie 2013...BAIAT!!!

Data inscrierii
    iulie 2012
    Replici
    46

Somnoreasa rău sunt si eu dar mă agat de faptul ca am de lucru ca sa nu adorm. De obicei colegii au grija de mine si dacă vad ca nu mai pot mă ajuta sa mă pot odihni o ora. Mai rău e cu greata si varsaturile . Nu mai suport mirosurile ca sa nu mai zic ca simtul olfactiv e la cote maxime. Eu zic sa nu-ți faci grija cu acele valori așteaptă sa ajungi la medic si îți va explica el.

ingridtasha este offline Membru
    Data inscrierii
    iulie 2012
    Varsta
    39
    Replici
    312

Citat Citat din Mari_ Vezi post
    Bineinteles ca nu am rezistat 8 ore la munca.La 12 am atipit la birou si m-au trimis acasa.Am venit acasa si am dormit pana la 4 jum.
    Maine merg iar la control.Am 2 probleme:ma inteapa in partea dreapta dar nu constant,din cand in cand si la hemoleucograma 2 valori nu au iesit bine:PDW 17,6 (trebuia intre 12-16,5%) si MO 8,06 (trebuia intre 2-8%).

Voi,cum sunteti?Somnoroase?
    Si eu zic sa nu-ti faci griji pina nu vorbesti cu medicul. Eu nu-s somnoroasa, dar daca stau in pat, la televizor, adorm. Depinde ce activitati am de facut. Dureri surde am si eu din cind in cind, ma constip indiferent ce as minca si am simturile oflactive ale unui ciine. Nu mai suport, de exemplu, produsele de curatat parfumate pe care le simt din camere diferite. Nu am greturi, stari de voma, nici pofte. Sinii ma dor tare si cam atit. Azi merg la al doilea control si probabil mi se va da si mie sa fac o serie de analize. Am aflat ca verisoarele mele au pierdut sarcinile (avansate) pentru ca au mostenit de la mama lor trombofilia si n-au stiut initial. Am sa cer in mod expres si aceasta analiza. Cu tratament se poate duce sarcina pina la capat. Mai frica imi este de fibroame, de pozitionarea sacului intre ele.

Mari_ Avatar
    Data inscrierii
    iunie 2012
    Varsta
    35
    Replici
    431

Am fost la control.Totul este bine.Analizele cica oricum vor iesi din barem pe perioada sarcinii dar este normal.Bobita nu mai este bobita.Acum este embrion cu activitate cardiaca.M-a chemat peste 2 saptamani.Mi-a spus ca daca devin agitata,pot sa trec pe la ea si saptamana viitoare.Mi-a mai luat sange azi si secretie pentru alte analize.
    Si eu am un 2 fibroame foarte mici si unul mai marisor.A spus ca nu o sa afecteze sarcina.Trebuie sa ma tin de tratament si sa ma duc la hematolog.
    Ingridtasha,cum a fost la control?

Data inscrierii
    iulie 2012
    Varsta
    39
    Replici
    312

Citat Citat din Mari_ Vezi post
    Am fost la control.Totul este bine.Analizele cica oricum vor iesi din barem pe perioada sarcinii dar este normal.Bobita nu mai este bobita.Acum este embrion cu activitate cardiaca.M-a chemat peste 2 saptamani.Mi-a spus ca daca devin agitata,pot sa trec pe la ea si saptamana viitoare.Mi-a mai luat sange azi si secretie pentru alte analize.
    Si eu am un 2 fibroame foarte mici si unul mai marisor.A spus ca nu o sa afecteze sarcina.Trebuie sa ma tin de tratament si sa ma duc la hematolog.
    Ingridtasha,cum a fost la control?
    Acum la 19.30 am programare. Va spun cum a fost mai pe seara. Mari, ma bucur foarte mult ca totul e bine! Eu am 4-5 fibroame, de la 8 mm la 3.5 cm.

Data inscrierii
    iulie 2012
    Varsta
    39
    Replici
    312

Am venit de la medic. Bebe are inimioara, bate bine, are 9 mm si cica am 6 saptamini si 6 zile dupa masuratorile respective. Si eu tot peste doua saptamini am fost chemata la control. Din nefericire, fibromul meu de 3.5 cm a crescut enorm, are 6 cm si asta reprezinta o problema serioasa pentru o sarcina la termen. Doctorita mi-a zis ca e posibil sa nasc prematur, la 7 luni, pentru ca nu va mai avea loc bebele in uter. Imi fac si testul de trombofilie care cica ar fi cauza multor sarcini oprite in evolutie si eu voi face direct amniocenteza, fara dublu si triplu test datorita virstei mai inaintate.

Mari_ Avatar
    Data inscrierii
    iunie 2012
    Varsta
    35
    Replici
    431

Ingrid,imi pare rau sa aud de fibrom,dar asa ma bucur ca bebe e bine!

Florentina,tu esti bine?

Alina85 este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2011
    Varsta
    29
    Replici
    98

Buna fetelor,
    Am nevoie de ajutorul vostru. Va rog sa-mi votati colectia "Dolce Sole" - Costume de Baie Crosetate si Tinuta Unica de Resort, Vizitati link-ul Atelier Perwoll si apasati pe "LIKE" in josul paginii. Va multumesc mult de tot!!!

iony07 Avatar
    iony07 este offline Membru
    Data inscrierii
    mai 2012
    Replici
    84

Cu burtica Mamici de Martie 2013!

Buna fetelor! sunt Ionela si am aflat de curand ca la inceputul lunii martie voi avea un pestisor in casa. mai am o balanta acasa, Mara, de 2 ani si 10 luni si il asteptam pe bebe 2.
    ieri am fost la eco, avem 6 saptamani si 2 zile si ne bate inimioara. suntem in grafic!
    sarcina usoara si astept si alte burtici de martie 2013!

simo_gabi Avatar
    simo_gabi este offline Membru
    Data inscrierii
    noiembrie 2011
    Varsta
    26
    Replici
    3.072

Implicit Raspuns: Mamici de Martie 2013!

Felicitari si sarcina cat mai usoara bebe sanatos si la termen.
    Vezi ca este deja desschis un topic de martie 2013 si sunt cateva viitoare mamici deja inscrise in cursa. Pupici si sa fie totul bine in continuare

iony07 Avatar
    Data inscrierii
    mai 2012
    Replici
    84

Implicit Raspuns: Mamici de Martie 2013!

Citat Citat din simo_gabi Vezi post
    Felicitari si sarcina cat mai usoara bebe sanatos si la termen.
    Vezi ca este deja desschis un topic de martie 2013 si sunt cateva viitoare mamici deja inscrise in cursa. Pupici si sa fie totul bine in continuare
    multumesc mult! n-am vazut topicul, chiar ma gandeam cum de nu sunt mamici de martie inscrise deja. daca se poate muta acolo mesajul meu ar fi bine!

iony07 Avatar
    Data inscrierii
    mai 2012
    Replici
    84

bine v-am gasit! ieri am fost si eu la eco si avem 6 saptamani si 2 zile, 5 mm si activitate cardiaca. dpn-ul este 10 martie!

la mine a 2 a sarcina, mai am o fetita de 2 ani si 10 luni si cam stiu ce ma asteapta. mi-a dat sa iau femibion 1 pana la 12 saptamani, setul de analize de la medicul de familie si markerii infectiosi, plus secretie din col pentru chlamidia, micoplasma si ureeaplasma.

sarcina usoara si bebei sanatosi sa avem!

Subiecte Similare

1. Zambilutze roz si bleu de martie 2013
    De Mrrrrr in forum Bebelusi 0-12 luni
    Replici: 20
    Ultima replica: 28 apr 2013, 19:01
  2. Cine naste la Municipal in martie 2013?
    De ella_manu in forum Medici, cabinete si spitale
    Replici: 5
    Ultima replica: 07 mar 2013, 20:10
  3. Mamici de martie 2012
    De ANDAP in forum Sarcina
    Replici: 6990
    Ultima replica: 08 apr 2012, 03:46
  4. Mamici martie 2011
    De lovelife in forum Sarcina
    Replici: 13829
    Ultima replica: 11 mai 2011, 20:15

Etichete pentru acest subiect