Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 13 la 15 din 15
    Unregistered Oaspete

Implicit Re: Scurgeri maronii in prima luna de sarcina

Cel mai sigur e sa urmezi sfatul medicului. Eu am patit la fel la 5 saptamani, am luat tratament cu Arefam si No-Spa. Tot asa, se formase un hematom.
    Dar din pacate, dupa 2 saptamani de tratament, sarcina a fost oprita in evolutie. Si scurgerea nu se transformase in roz sau rosu, ci mereu a fost maronie.
    Incearca repaus total, daca se poate, e cel mai bine.
    Multa bafta!

Unregistered Oaspete

Implicit Re: Scurgeri maronii in prima luna de sarcina

buna sunt dana am 24 de ani imi doresc un copil si pt asta am mers la medic in urma ecografiei am primit un tratament cu duphaston... in ziua 20 am observat scurgeri maronii iar in ziua 22 acestea s-au tramsformat in mentruatie... am vreo sansa sa fiu insarcinata?

monyk este offline Membru
    Data inscrierii
    aprilie 2012
    Varsta
    33
    Replici
    1

Implicit Raspuns Re: Scurgeri maronii in prima luna de sarcina

Citat Citat din Unregistered Vezi post
    buna sunt dana am 24 de ani imi doresc un copil si pt asta am mers la medic in urma ecografiei am primit un tratament cu duphaston... in ziua 20 am observat scurgeri maronii iar in ziua 22 acestea s-au tramsformat in mentruatie... am vreo sansa sa fiu insarcinata?
    buna sant monyk am 30 de ani si sant insarcinata in 6saptamani dupa doctorita mea si dupa socoteala mea si doctorului de garda am 4 saptamani in data de 2.04 am fost la eco si era bine in data de 3 am inceput cu sangerari nu abundente de culoare maroniepana in data de 5.04 am sunato pe doamna doctor si mi-a zis sa iau papaverina 3pe zi ,scobutil 1supozitor [daca nu 2pastile]si utrogestan 1 pe zi dar am marit deja doza la 2 in 12 am programare la eco si nu mai am rabdare tin sa mentionez ca ne dorim foarte mult copilu de 8 ani am umblat din doctor in doctor merita minunea sa intamplat dar speram din tot sufletu sa fie bine

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Subiecte Similare

1. Replici: 7
    Ultima replica: 06 sep 2012, 07:21
  2. paturile electrice in prima luna de sarcina
    De steleaadela in forum Sarcina
    Replici: 1
    Ultima replica: 26 feb 2011, 00:07
  3. Prima luna de sarcina
    De Sarcina si nasterea in forum Discutii la articole
    Replici: 0
    Ultima replica: 03 aug 2010, 11:02