Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 12 din 15
    Irinuca Oaspete

Implicit Scurgeri maronii in prima luna de sarcina

Buna. Sunt noua pe acest forum dar va rog sa ma ajutati cu un sfat. Am 29 ani, am avut o sarcina la 25 de ani de gemeni dar mi-au murit in pantec la 12 saptamani. Doctorita mi-a spus atunci sa nu ma ingrijorea caci se mai intampla. Singura constatare a fost ca am uterul cam mic... Acum sunt insarcinata in aprox 5 saptamani si de ieri am scurgeri maronii inchise, nu foarte abundente dar, ma ingrijoreaza. Imi doresc enorm un copil, cel putin. Astept cu nerabdare raspunsul vostru.

Didina Oaspete

Implicit Re: Scurgeri maronii in prima luna de sarcina

Suna-ti medicul cat mai repede posibil .... daca scurgerile sunt maronii inchise atunci sarcina se poate salva... daca scurgerile se transforma in culoare rozalie sau rosie , atunci sarcina este oprita din evolutie si nu se mai poate face nimic.
    Multa sanatate si te asteptam cu vesti!

Jenny Oaspete

Nu mai astepta . " Zboara" catre medic. Daca cumva scurgerile inceteaza, fuguta si atunci la medic. Sigur vei primi un tratament. Multa sanatate si te asteptam numai cu vesti bune. Pa.

Irinuca Oaspete

Multumesc de raspunsuri. Am fost astazi la medic, mi-a spus ca fatul este in uter. Mi-a dat reteta de : Duphaston 2 tabl/zi si No-Spa 2 tabl./zi si mi-a spus sa revin peste 2 sapt. Diagnosticul e "sarcina cu iminenta de avort". Sunt ingrijorata mult dar....... ma gandeam sa merg totusi la Iasi, la un control mai amanuntit dar... sa vedem. Numai bine tuturor.

Ginecologul Oaspete

Multe femei au aceste scurgeri maronii in perioada sarcinii, trece de la sine, nu trebuie tratament.
    Un ginecolog adevarat, stie ca scurgerea asta , nu-i iminenta de avort. Asa ca nu te speria

Michelle Oaspete

Ai dreptate - si la mine au trecut, cu tot cu sarcina, la 12 sapt
    Scurgerile maronii sunt semne de sangerare. Nicio sangerare nu trebuie trecuta cu vederea.

anca08 este offline Membru
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Replici
    6

Buna, si eu am avut scurgeri la 8 saptamani si am fost la doctor, la ecografie mi-a iesit un hematom ce impingea sarcina afara, asa ca doctorita mi-a pus diagnosticul de iminenta de avort si mi-a dat tratamen cu utrogestan- 4 pe zi. Dupa 2 saptamani am fost din nou la ecograf si hematomul disparuse.
    Acum sunt in 16 saptamani si toate analizele si ecografiile sunt bune.
    Asculta-ti medicul ca el stie cel mai bine.
    Multa sanatate si Sarbatori Fericite.
    Bucurati-va de fiecare clipa
    Anca

anca Oaspete

Buna, ce ai facut la doctor cu acele scurgeri?
    Eu sunt insarcinata in 6 saptamani si de ieri, dupa ce am depus un pic de efort am aceasi problema, scurgeri maronii si dureri de burta.
    Multumesc

anca08 este offline Membru
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Replici
    6

Mie mi-a facut ecografie si in urma ecografiei mi-a prescris medicamente care m-au ajutat.
    Bucurati-va de fiecare clipa
    Anca

crisa crisa Oaspete

buna ma numesc cristina...am o problema nu sunt sigura cu un lucru ... referitor la sarcina ... ori sunt eu panicata in urma unor informatii de pe internet... ideea e ca am facut o neprotejat dar nu s a intamplat nimic ...adica el nu a ejaculat in mine ci afara, dar pe parcursul actului poate ca s-a mai scapat fara sa isi dea seama. eu am observat o sangerare ,dar nu era tocmai o sangerare e un fel de lichid galbui dar uneori mai este si roz(rosu). ultima menstruatie am avut o de pe data de 14.12.2008 si mi a aparut acest lichid pe 30.12.2008. se poate sa fiu insarcinata..inca nu am facut un test de sarcina si inca nu am fost la doctor...o sa ma duc sapt ce vine , dar pana atunci nu pot sta calma... alte senzatii nu am mai avut ... imi este teama .. va rog dati mi un sfat ..asta poate fi un inceput de sarcina?

crisa crisa Oaspete

Unhappy Re: Scurgeri maronii in prima luna de sarcina

buna ma numesc cristina...am o problema nu sunt sigura cu un lucru ... referitor la sarcina ... ori sunt eu panicata in urma unor informatii de pe internet... ideea e ca am facut o neprotejat dar nu s a intamplat nimic ...adica el nu a ejaculat in mine ci afara, dar pe parcursul actului poate ca s-a mai scapat fara sa isi dea seama. eu am observat o sangerare ,dar nu era tocmai o sangerare e un fel de lichid galbui dar uneori mai este si roz(rosu). ultima menstruatie am avut o de pe data de 14.12.2008 si mi a aparut acest lichid pe 30.12.2008. se poate sa fiu insarcinata..inca nu am facut un test de sarcina si inca nu am fost la doctor...o sa ma duc sapt ce vine , dar pana atunci nu pot sta calma... alte senzatii nu am mai avut ... imi este teama .. va rog dati mi un sfat ..asta poate fi un inceput de sarcina?

Andreea_ Oaspete

Citat Citat din anca Vezi post
    Buna, ce ai facut la doctor cu acele scurgeri?
    Eu sunt insarcinata in 6 saptamani si de ieri, dupa ce am depus un pic de efort am aceasi problema, scurgeri maronii si dureri de burta.
    Multumesc

anca, cel mai bine vorbesti cu un medic ginecolog. Am avut si eu o scurgere maronie. Mie medicul mi-a dat sa iau arefam(200mg) de trei ori pe zi, intravaginal. Nu am avut dureri de burta in schimb.E foarte important sa suni un medic, sa iti dea un sfat.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Replici: 7
    Ultima replica: 06 sep 2012, 08:21
  2. paturile electrice in prima luna de sarcina
    De steleaadela in forum Sarcina
    Replici: 1
    Ultima replica: 26 feb 2011, 01:07
  3. Prima luna de sarcina
    De Sarcina si nasterea in forum Discutii la articole
    Replici: 0
    Ultima replica: 03 aug 2010, 12:02