Pagina 29 din 2356 PrimulPrimul ... 9192425262728293031323334394959791295291029 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 337 la 348 din 28265
Like Tree60881Likes

Subiect: Mamici de iulie 2013

Bmp Avatar
    Bmp
    Bmp este on-line acum Moderator
    Data inscrierii
    noiembrie 2012
    Varsta
    26
    Replici
    8.936

Implicit Raspuns: Mamici de iulie 2013

Femibion iau si eu... si da..fructe si lactate din belsug. Fara alimente nepreparate termic indeajuns..mare grija in perioada urmatoare.Fara soric , maioneza din comert cu oua crude.. peste afumat sau la conserva .. salam crud , muschiulet de port negatit, oua nefierte sau neprajite pana la capat.Sa incercati sa faceti maioneza acasa cu galbenus fiert.Eu la toxoplasma am zero anticorpi , asa ca nu am scapat de lista asta nici dupa ce am facut analizele.
    Usor nu e, as manca la soric si oua fierte moi..
    Lilypie Second Birthday tickers

HappyAle Avatar
    HappyAle este offline Happy Mommy :)
    Data inscrierii
    decembrie 2012
    Varsta
    29
    Replici
    4.883

)) Ce tare esti.....Sincer,asa sunt si eu! Dupa ce termin de mancat.....parca nu mai imi place mirosul mancarii )
    Si eu zic ca suntem fff norocoase! Eu pana acum nu am poftit in mod extraordinar la ceva si nu am vomitat niciodata. Ce-i drept.....incerc sa ma feresc de ceea ce simt ca nu-mi face bine. Evit mirosul de prajeli, pe oriunde merg, evit parfumurile......
    Acum de Craciun sa vedem cum va fi. Merg la ai mei acasa. Insa abia astept. Ma gandesc ca vor fi o gramada de bunatati, si toate ma atrag!!

HappyAle Avatar
    Data inscrierii
    decembrie 2012
    Varsta
    29
    Replici
    4.883

Mda.....asa e, trebuie mare grija la ce mancam acum de sarbatori. Maioneza clar va fi facuta in casa, s voi avea grija sa nu fie prea multa pusa in salate. Soric......de felul meu nu mananc, deci nu o sa am probleme.
    Apropo, vi se intampla acum de cand sunteti insarcinate ca acum cand va ridicati de la masa, fara sa fi mancat mai mult decat de obicei, sa va simtiti exrem de pline?
    Mie parca imi da senzatia ca mi s-a facut stomacul mai mic ))

Bmp Avatar
    Bmp
    Bmp este on-line acum Moderator
    Data inscrierii
    noiembrie 2012
    Varsta
    26
    Replici
    8.936

Mie mi se pare ca nu mananc indeajuns.. ma ridic de la masa putin nesatula ca sa nu mi se faca rau. Si evit portocalele pentru ca imi fac aciditate la stomac si de acolo greturi.
    Lilypie Second Birthday tickers

andre_a Avatar
    andre_a este offline Mama Strumf :)
    Data inscrierii
    noiembrie 2012
    Varsta
    27
    Replici
    6.948

Nici eu nu am pofte ... si nici greturi...decat uneori, deobicei seara, mie medicul mi-a zis sa mananc absolut orice-mi pica bine, sa am mare grija la fainoase ), dar na...m-am documentat si eu pe net despre alimentatia din timpul sarcinii. Si eu am aceeasi senzatie , HappyPo, ca ma satur mai repede decat trebuie si ca deobicei parca ar fi intrat mai mult ))

HappyAle Avatar
    Data inscrierii
    decembrie 2012
    Varsta
    29
    Replici
    4.883

Portocale....nici eu nu pot manca, de fapt eu sunt prietena cu clementinele, si de alea mai iau. In rest, kiwi......mai vechi un pic Pt ca mie se pare ca nu e atat de acru
    Cred ca de acum va trb sa mancam mai cu grija.......de fapt noi stim ca trebuie sa mancam putin si des, dar.......
    In rest v-ati ingrasat? Ati slabit? Eu nu m-am mai cantarit de ceva vreme. Dupa anul nou, vreau ca in fiecare seara sa-l pun pe sotl meu sa-mi faca poza la burtica
    Sa vedem cum creste

butecristina este offline Membru
    Data inscrierii
    decembrie 2012
    Varsta
    27
    Replici
    119

sunt o mamica ce va naste, conform calculatorului de pe internet, pe 28 iulie. Sunt in 8 saprtamana si deja am facut doua ecografii. Am avut gemeni, dar unul dintre ei s-a resorbit, nu cunosc motivul pentru care s-a intamplat asta. Va doresc multa sanatate!!!

Data inscrierii
    decembrie 2012
    Varsta
    27
    Replici
    119

in ceea ce priveste discutia voastra despre greturi si mancare. gresturi am de doua saptamani non stop, dasr nu vomit. nu pot manca nimic ce imi creeaza aciditate. vroiam s ava intreb cum aveti somnul? eu dorm foarte agitata si simt mereu ca si cum as avea o stare febrila.

andre_a Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2012
    Varsta
    27
    Replici
    6.948

Felicitari cristina! Bine ai venit printre noi, conform calculelor si eu tot pe 28.07 voi naste, acum sa vedem cum se decide si bebe Iti doresc sarcina usoara si la termen si bebe sanatos ! Esti ok? Ce simptome ai ?

Data inscrierii
    decembrie 2012
    Varsta
    27
    Replici
    119

buna andreea. Sunt destuld e ok, in sensulc a m am obisnuit deja cu raul pe care il am zilnic. este suportabil, dar permanent am o stare de greata. nu vomit. nu pot manca orice, decat ce am chef in momentul respectiv, si orice nu imi provoaca aciditate. in schimb am avut insomnii, iar de doua zile dorm foarte mult, dar destul de agitat. Imi este foarte cald mereu. Tu cum te simti?

andre_a Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2012
    Varsta
    27
    Replici
    6.948

Eu ma simt foarte bine, nu am probleme cu nici un aliment, n-am nici pofte, iar somnul....pffu ma omoara )), nu mai imi lasa timp de nimic, as dormi non stop ) si dorm cam zilnic cnad ies de la lucru de la 4-5 si dorm seara de pe la 10 pana a doua zi la 7:20 ))....e absolut fenomenal cat pot sa dorm, si cat de bine, iti doresc si tie un somn ca al meu, lipsit de griji

Data inscrierii
    decembrie 2012
    Varsta
    27
    Replici
    119

ai facut cumva analiza torch, stiti cumva un loc mai ieftin unde se face, pentru cele din bucurestim ma refere?

Subiecte Similare

1. Mamici de iulie 2014
    De masha1978 in forum Sarcina
    Replici: 4020
    Ultima replica: 02 aug 2014, 17:18
  2. Strumfi si Strumfite de Iulie 2013
    De Lalira in forum Bebelusi 0-12 luni
    Replici: 31110
    Ultima replica: 01 aug 2014, 08:54
  3. HELP !!! Mamicile de iulie 2013
    De andre_a in forum Sarcina
    Replici: 5