Pagina 996 din 1303 PrimulPrimul ... 4968969469669769869919929939949959969979989991000100110061016102610461096 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 11.941 la 11.952 din 15632
Like Tree31919Likes

Subiect: Mamici de august 2013

Iullia Avatar
    Iullia este offline Membru
    Data inscrierii
    iunie 2013
    Varsta
    34
    Replici
    590

Implicit Raspuns: Mamici de august 2013

Citat Citat din margoot37 Vezi post
    Eu am mancat un sandwish din paine prajita cu rama yogurta si cu pate (de paine cu gem mi s-a acrit) si mi-am baut cafeluta ( o cana de ceai, jumate cafea, jumate lapte) fara cafeaua aia sunt terminata, numai datorita ei ajung si eu la toaleta..cu ce-i mai "important" ca tot vorbeati zilele trecute!

Hi hi... Dimineata si eu am rezolvat problema cred ca de la pepenele rosu...
    margoot37 likes this.

Code snippet: HTML, Used for some forums.

margoot37 Avatar
    margoot37 este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2013
    Varsta
    28
    Replici
    1.199

fetele................trebuie sa ma duc sa-mi spal vasele...si eu stau de povesti cu voi!!!!!!
    adnc, ana303maria and Iullia like this.

margoot37 Avatar
    margoot37 este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2013
    Varsta
    28
    Replici
    1.199

Citat Citat din Iullia Vezi post
    Nu stiu... Si eu ma intrebam. Sper sa nu fie de rau augur ))) sa presimta ceva tickerul ))
    hai sa facem schimb de tickere!!!!
    Iullia likes this.

diana2804 Avatar
    diana2804 este offline Moderator
    Data inscrierii
    martie 2011
    Varsta
    28
    Replici
    5.787

Citat Citat din piky Vezi post
    Eu as manca din toate dimineata!!! insa nu am voie sotului nu-i vine sa creada!!! - ani intregi nu am mancat peste de niciun fel, acu as manca peste afumat non-stop (nu e voie, pt k nu e fiert!), paine cu dulceata la micul dejun - as manca iar mereu ( nu e voie din cauza diabetului) si lista poate continuaaaaaaa, ca atare acu am papat 2 felii de sunca (fiarta), o mozarella, 2 oua fierte, o rosie , castravete verde si 2 iaurtele cu 0,1% grasime.....totul fara paine si ma simt cat de cat satula- toata lumea se mira cat pot manca :-) inclusiv eu....si cu toate astea in vreo 2 ore merg si dau ture si ma uit ce-ar mai merge ca parca mi-e foame)

Ideea e ca de cand sunt insarcinata, mi-a crescut apetitul extraordinar (bine, m-am si lasat instant de tigari pe care le savuram cu drag in loc de mic dejun, pranz si cina)....si am pus vertiginos kg pe mine pana in sapt 24 cand mi-au descoperit diabetul......acu daca nu pap paine, paste, etc ...carbohidrati....mananc mult, dar nu se mai depune ca inainte, ceea ce e f. bine!

cel mai nasol e pofta de dulce.....dar o rezolv io si pe aia nici nu stiam ca dulceata indulcita cu stevie ( e indulcitor mult mai sanatos ca zaharul) e atat de gustoasa!!!

eh uite ca va zapacesc de buna dimineata

va pup
    mama mea diabetica fiind , mananca dulceata pentru diabetici .. se gaseste in cometr
    tare bine este cand poti manca orice .. din pacate la mine este limitata atata cantitatea cat si diversitatea
    Iullia likes this.

diana2804 Avatar
    Data inscrierii
    martie 2011
    Varsta
    28
    Replici
    5.787

Si eu am o lene de spalat vasele , inca nu mi-am revenit la stomac dupa "mancarea " de dimineata care a fost dintr-o feliuta de paine prajita cu dulceata ... dar astept masa de pranz poate ciugulesc o ciorbita de vacuta si imi mai revin nitel si apoi ma apuc de curatenie .. . si nici nu vreau sa stau prea mult in picioare ca sotul este la servicu astazi , l-au chemat ca ai venit statele de reorganizare si trebuia sa fie toata lumea prezenta \
    margoot37, Iullia, oana_mp and 1 others like this.

piky Avatar
    piky este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2013
    Replici
    521

Pana la urma Diana, nu dulceata e problema...ci pe ce se pune dulceata ) am gasit ceva fel de waffe care contin f. putin carbohidrati, dar nu sunt ca painea....in plus, mi s-a explicat ca daca nu sunt atenta, dau prin placenta 'apa cu zahar' bebelinei si ii creste ei productia de insulina ceea ce nu este bine deloc. Daca as fi doar eu cred ca as 'gresi' mai des, dar asa chiar daca pap 2 fructe am mustrari de constiinta si incep sa ma plimbprin casa sau sa fac ceva treaba sa scada repede glicemia prin consumul de energie.

A propos: aici s-a interzis sa se spuna dulceata pt diabetici - nu stiu exact motivul insa pp k unii inconstienti au mancat cate un borcan odata daca tot e voie si nu e chiar asa.....dulciurile astea sunt indulcite cu fructoza sau indulcitor pe care corpul le proceseaza mult mai bine decat zaharul industrial, glucoza, etc insa tot creste glicemia, insa pe perioade f. scurte de timp.....la cantitate mare, si astea sunt nesanatoase.............in fine, mi s-a spus k odata cu eliminarea placentei (cik ceva din placenta blocheaza productia de insulina) 99% scapa de diabet....abia astept!!!! si...sper sa nu apartin la cei 1%......
    ana303maria, Lolita and Iullia like this.

diana2804 Avatar
    Data inscrierii
    martie 2011
    Varsta
    28
    Replici
    5.787

Citat Citat din piky Vezi post
    Pana la urma Diana, nu dulceata e problema...ci pe ce se pune dulceata ) am gasit ceva fel de waffe care contin f. putin carbohidrati, dar nu sunt ca painea....in plus, mi s-a explicat ca daca nu sunt atenta, dau prin placenta 'apa cu zahar' bebelinei si ii creste ei productia de insulina ceea ce nu este bine deloc. Daca as fi doar eu cred ca as 'gresi' mai des, dar asa chiar daca pap 2 fructe am mustrari de constiinta si incep sa ma plimbprin casa sau sa fac ceva treaba sa scada repede prin consumul de energie.

A propos: aici s-a interzis sa se spuna dulceata pt diabetici - nu stiu exact motivul insa pp k unii inconstienti au mancat cate un borcan odata daca tot e voie si nu e chiar asa.....dulciurile astea sunt indulcite cu fructoza, fructoza pe care corpul o proceseaza mult mai bine decat zaharul industrial, glucoza, etc insa tot creste glicemia, insa pe perioade f. scurte de timp.....la cantitate mare, si astea sunt nesanatoase.............in fine, mi s-a spus k odata cu eliminarea placentei (cik ceva din placenta blocheaza productia de insulina) 99% scapa de diabet....abia astept!!!! si...sper sa nu apartin la cei 1%......
    mama mananca cu felii de orez expandat .. acum nu stiu cat este de indicat sau nu insa glecemia o tine sub control si nu face insulina
    piky, Lolita, Iullia and 1 others like this.

piky Avatar
    piky este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2013
    Replici
    521

ups, uite k la asta nu m-am gandit ...ma uit in magazin la ce scrie pe pachet. mercik!!!

Citat Citat din diana2804 Vezi post
    mama mananca cu felii de orez expandat .. acum nu stiu cat este de indicat sau nu insa glecemia o tine sub control si nu face insulina
    diana2804 and oana_mp like this.

Luminita.B este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2013
    Varsta
    27
    Replici
    2.214

Neatza... noi ma dormit ft bine...in ultimele zile dorm destul de ok noaptea...drept este ca ziua nu prea apuc sa mai dorm sau sa ma odihnesc...

noi ne`am trezit azi pe la 9 fara ceva... ne`a trezit tati sa mai stam cu el pana pleaca la munca ca apoi iar sunt toata ziua singura

si m`am pus direct sa fac putina curatenie in bucatarie si sa spal cuptoru cu microunde care l`am tot amanattt si deja era groaznic apoi m`a lovit rau foamea si cat am mancat v`am citit pe voi

apropo de mic dejun, daca va zic ce tocmai am terminat de mancat...vetzi rade de mine) micul dejun pt mine azi a fost paine cu untura, rosii si carnacior ))))
    diana2804, adnc, piky and 5 others like this.

Luminita.B este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2013
    Varsta
    27
    Replici
    2.214

Ana Maria, am citit si eu ce ziceai de experienta neplacuta cu finii tai... din pacate asa este ca putzini stiu sa fie oameni pana la capat...si eu aflu treaba asta pe z ce trece tot mai mult...si e dezamagitor...intradevar

dar ce vroiam eu sa`tzi spun...e sa nu te scuzi ca inrii si te descarci aici... la urma urmei acum vorbim de atatea luni vrute si nevrute... de ce sa nu ne descarcam aici? eu cred ca am inceput sa`mi petrec mai mult tp cu voi pe forum decat cu sotzul care`l vad doar seara si duminica

decidin puntul meu de vedere suntem si aici o familie...virtuala ce`i dreptda nah....

eu chiar ma bucur ca nu ma aflu intr`un forum in care se discuta doar despre sarcina si copii... ca asa deja devii obsedat mie`mi face maree placere sa povestim aici vrute si nevrute... si despre manacre..si despre sex, viatza de familie...probleme de famile...pribleme cu creierii su toate prostiile asta ma face sa am incredere in voi si ma bucur ca pt prima data`n viatza m`am inscris pe un forum (ceea ce pana acum mi se parea prostie) si am si nimerit locul potrivit pt mine
    diana2804, adnc, M@di and 5 others like this.

adnc Avatar
    adnc este on-line acum Moderator
    Data inscrierii
    august 2011
    Replici
    11.781

am reaparut si eu.. am mai dormit o tura vai ce bine e....

legat de mic dejun.. eu is nesi aproape zilnic mananc de dimi 2 felii de paine cu nutella si o cana de ceai de menta.. e micul dejun preferat de.. n ani.. nu va zic ca va speriati in primele 7 luni de sarcina insa nu am suportat dulcele asa ca mancam f sanatos.. insa am revenit la vechiul obicei intrucat aveam glicemia f mica.. :P duminica insa e zi de papara cu slaninuta si cas.. si cu rosii evident.. a si un iaurt mai papam de dimi si poate si o banana sau doua daca avem prin casa.. :P
    diana2804, piky, Iullia and 1 others like this.
    Minunile exista! Multumesc buni!

mikilyc Avatar
    mikilyc este offline Membru
    Data inscrierii
    februarie 2013
    Varsta
    28
    Replici
    1.713

Neata fetele, am dormit si eu mai bine azi noapte cu exceptia trezirii din ora in ora pt a merge la toaleta. Ana maria , nu mai pune la suflet toate rautatilr ca tot tu suferi. Adina ma bucur ca inca te simti bine. Iulia anita, bafta la dr te asteptam cu vesti bune.
    diana2804, adnc, piky and 4 others like this.

Subiecte Similare

1. Mamici de august 2014
    De adnc in forum Sarcina
    Replici: 3936
    Ultima replica: Astazi, 17:50
  2. Micile comori de august 2013
    De maya_bv in forum Bebelusi 0-12 luni
    Replici: 9107
    Ultima replica: Astazi, 17:07
  3. Mamici August 2011
    De AnUtZyIk in forum Sarcina
    Replici: 9692