Pagina 3199 din 3199 PrimulPrimul ... 2199269930993149316931793189319431953196319731983199
Rezultate de la 38.377 la 38.387 din 38387
Like Tree51253Likes

Subiect: Mamici de septembrie 2013

DIANA89 Avatar
    DIANA89 este offline Membru
    Data inscrierii
    martie 2013
    Varsta
    25
    Replici
    3.789

Implicit Raspuns: Mamici de septembrie 2013

Ana_bebe ce baiat scumpic ai, sa-ti traiasca !

Bonnye Avatar
    Bonnye este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2013
    Varsta
    25
    Replici
    7.852

Citat Citat din eu si bebe Vezi post
    Atasament 32722
    am postat si eu o poza cu baietelul meu
    E un scump, sa ti traiasca!!
    Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Bonnye Avatar
    Bonnye este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2013
    Varsta
    25
    Replici
    7.852

Citat Citat din Mihaelutza123 Vezi post
    Buna mamici de pitici!
    Am revenit si eu sa va salut ... sper k piticii vostri sunt cuminti si papa ... caci noi ce cam chinuim cu papatul si agitatia si incerc din rasputeri sa imi revin cu oboseala.
    Din pacate am trecut recent printr-o operatie de colecistectomie in urma careia urmez un tratament cu paracetamol si fragmin (un anticoagulant) .. si astazi e prima zi acasa dupa spitalizare si ne chinuim sa revenim la alaptatul la san intrucat in perioada spitalizarii (2 zile) nu am mai alaptat-o pe cea mica si a mancat lapte praf de la biberon. Fetita insa e foarte agitata si nu prea vrea sa mai suga de la san ba chiar are momente cand nici din biberon nu mai vrea. Oare e posibil ca in cele 2 zile cat am fost eu in spital sa s fi dezobisnuit sa suga sau din cauza medicamentelor pe care le iau sa refuze sanul?

Multa sanatate la mamici si pitici
    Iti doresc multa sanatate!
    Paracetamolul nu afecteaza in niciun fel, eu la febra laptelui luam toata ziua, la 6 ore.
    Poti gusta putin lapticul, daca are gust ciudat iti dai seama..
    In leg cu sanul, se va reobisnui zic eu, poate faptul ca 2 zile nu te a simtit o fce sa refuze...
    Mihaelutza123 likes this.
    Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Calliope22 Avatar
    Calliope22 este offline Membru
    Data inscrierii
    februarie 2013
    Varsta
    30
    Replici
    3.853

Buna mamici de pitici!
    Am revenit si eu sa va salut ... sper k piticii vostri sunt cuminti si papa ... caci noi ce cam chinuim cu papatul si agitatia si incerc din rasputeri sa imi revin cu oboseala.
    Din pacate am trecut recent printr-o operatie de colecistectomie in urma careia
    urmez un tratament cu paracetamol si fragmin (un anticoagulant) .. si astazi e prima zi acasa dupa spitalizare si ne chinuim sa revenim la alaptatul la san intrucat in perioada spitalizarii (2 zile) nu am mai alaptat-o pe cea mica si a mancat lapte praf de la
    biberon. Fetita insa e foarte agitata si nu prea vrea sa mai suga de la san ba chiar are momente cand nici din biberon nu mai vrea. Oare e posibil ca in cele 2 zile cat am fost eu in spital sa s fi dezobisnuit sa suga sau din cauza medicamentelor pe care le iau sa refuze sanul?

Nu cred ca e din cauza medicamentelor. Eu il alaptam pe Theo si luam zinnat(2buc), dalacin( 3buc)-sunt antibiotice-eubiotic(3 buc), ovule cervugid +galafor forte, eurovita. Se poate sa se fi obisnuit cu biberonul, dar o poti dezobisnui in timp.
    Multa sanatate!

Data inscrierii
    februarie 2013
    Replici
    416

Citat Citat din martisoara Vezi post
    mihaela multa sanatate iti doresc.
    eu zic sa nu te lasi cu alaptatul, inca e mica si se va obisnui cu sanul. Paracetamolul eu stiu ca se poate lua si in alaptare dar nu stiu exact cat ai voie maxim pe zi. Dar citeste pospecul med si vezi.
    Pb cred ca e ca sa invatat cu biberonul ca vine mai usor, dar nu te lasa si incerca sa ii dai san cat mai mult.
    multa sanatate inca odata si sper din suflet sa faci lapte suficient pt bebelina ca e cel mai sanatos pt ea.
    Va pup pe toate
    Paracetamol nu iau decat 2-3 cp pe zi ... si din ce am citit nu e pb chiar dc alaptez.
    Din pacate chiar dc operatia mea a fost laparoscopica am cateva incizii micute pe burtica si daca se agita ff mult nu pot sa o fortez sa suga k mi-e si putin teama sa nu ma loveasca intr-un din zonele cu incizii ...macar pana se mai vindeca putin.
    O sa continui sa o pun la san cat de des posibil si sper sa ne revenim

Calliope22 Avatar
    Data inscrierii
    februarie 2013
    Varsta
    30
    Replici
    3.853

Citat Citat din eu si bebe Vezi post
    Atasament 32722
    am postat si eu o poza cu baietelul meu
    Scumpul de el, ce gurita simpatica are! Sa va traiasca!

Data inscrierii
    februarie 2013
    Replici
    416

Citat Citat din Bonnye Vezi post
    Iti doresc multa sanatate!
    Paracetamolul nu afecteaza in niciun fel, eu la febra laptelui luam toata ziua, la 6 ore.
    Poti gusta putin lapticul, daca are gust ciudat iti dai seama..
    In leg cu sanul, se va reobisnui zic eu, poate faptul ca 2 zile nu te a simtit o fce sa refuze...
    Pai in cele 2 zile cat am fost la spital nu m-a auzit mititica decat la telefon ... si se pare k se linistea cand auzea vocea mea ... dar nu am vrut sa il pun pe sotul sa o aduca la spital mai ales k e asa micuta si e si rece afara si sunt atatia virusi in jur ...
    Bonnye likes this.

Data inscrierii
    februarie 2013
    Replici
    416

Citat Citat din Calliope22 Vezi post
    Nu cred ca e din cauza medicamentelor. Eu il alaptam pe Theo si luam zinnat(2buc), dalacin( 3buc)-sunt antibiotice-eubiotic(3 buc), ovule cervugid +galafor forte, eurovita. Se poate sa se fi obisnuit cu biberonul, dar o poti dezobisnui in timp.
    Multa sanatate!
    Eu nu mai aiau antibiotice k i-am povestit medicului care m-a operat k am un bebe mic acasa si alaptez si a zis k dc sunt eu ma simt bine putem renunta la antibiotic. Tot pt bebe a fost de acord sa ma lase sa plec din spital mai repede ... k altfel as mai fi stat 1-2 zile

myana este offline Membru
    Data inscrierii
    februarie 2013
    Varsta
    26
    Replici
    170

Buna mamici de pitici!
    Din pacate am trecut recent printr-o operatie de colecistectomie in urma careia urmez un tratament cu paracetamol si fragmin (un anticoagulant) .. si astazi e prima zi acasa dupa spitalizare si ne chinuim sa revenim la alaptatul la san intrucat in perioada spitalizarii (2 zile) nu am mai alaptat-o pe cea mica si a mancat lapte praf de la biberon. Fetita insa e foarte agitata si nu prea vrea sa mai suga de la san ba chiar are momente cand nici din biberon nu mai vrea. Oare e posibil ca in cele 2 zile cat am fost eu in spital sa s fi dezobisnuit sa suga sau din cauza medicamentelor pe care le iau sa refuze sanul?

Mihaela, sanatate multa iti doresc..o sa treci cu bine si peste asta...cat despre medicatia pe care o iei, nu-ti face griji...paracetamolul e permis in timpul alaptarii, iar fragminul este un anticoagulant care nu ajunge in lapte...deci baga mare cu tzatzica
    Mihaelutza123 likes this.

Calliope22 Avatar
    Data inscrierii
    februarie 2013
    Varsta
    30
    Replici
    3.853

Eu nu mai aiau antibiotice k i-am povestit medicului care m-a operat k am un bebe mic acasa si alaptez si a zis k dc sunt eu ma simt bine putem renunta la antibiotic. Tot pt bebe a fost de acord sa ma lase sa plec din spital mai repede ... k altfel as mai fi stat 1-2 zile
    Mie tocmai ginecologul mi le-a dat pt o infectie urinara cu care m-am ales si pt cezariana. Scria pe prospect ca nu se recomanda in sarcina si alaptare, dar a trebuit sa le iau
    Va fi bine, o sa vezi. In doua zile nu a uitat ea de tot sanul. Dureaza pana se acomodeaza din nou

Lalira Avatar
    Lalira este offline Super Moderator
    Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Replici
    19.453

Pana va hotarati cu numele casuteti, am numit-o preventiv Gargarite.
    Cand va puneti de acord cu toate, putem modifica.

Va invit sa va continuati discutiile aici

http://www.mamicamea.ro/forum/bebelu...tml#post958239
    Born stupid ? Try again.

Daniel 03.07.2006

Daca va treziti cu topicul, in care activati, inchis si ultimul mesaj scris e al meu, contactati un moderator sa deschida topicul !!!

Eu am probleme tehnice si se inchid topicurile singure.

Subiecte Similare

1. Mamici de septembrie 2014
    De elenushka in forum Sarcina
    Replici: 568
    Ultima replica: 02 dec 2014, 01:16
  2. Gargarite de septembrie 2013
    De Lalira in forum Bebelusi 0-12 luni
    Replici: 8876
    Ultima replica: 26 sep 2014, 17:13
  3. Mamici de septembrie Bucuresti??
    De mihaela b in forum Clubul mamicilor
    Replici: 2