Pagina 15 din 270 PrimulPrimul ... 5101112131415161718192025354565115 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 169 la 180 din 3232
Like Tree3378Likes

Subiect: Mamici de noiembrie 2013

karmen este offline Membru
    Data inscrierii
    martie 2013
    Varsta
    31
    Replici
    19

Implicit Raspuns: Mamici de noiembrie 2013

pai si eu fac toate analizele la Victoriei si sunt programata Luni la doctorul Zugravu Adrian...am inteles ca este un doctor foarte bun si explica bine.

Citat Citat din luluca Vezi post
    Eu sunt la clinica din Victoriei la dna Sai.

Data inscrierii
    martie 2013
    Varsta
    31
    Replici
    19

Citat Citat din karmen Vezi post
    pai si eu fac toate analizele la Victoriei si sunt programata Luni la doctorul Zugravu Adrian...am inteles ca este un doctor foarte bun si explica bine.
    Luluca cum e doctora ta ? iti explica bine ?

luluca este offline Membru
    Data inscrierii
    martie 2013
    Replici
    239

Citat Citat din karmen Vezi post
    Luluca cum e doctora ta ? iti explica bine ?
    Sincer este o dulce, dar este ff ocupata. Nasa mea a nascut cu ea si eu ma duc la ea de cativa ani.

clara7 este offline clara7
    Data inscrierii
    martie 2013
    Replici
    6

Si pentru mine, am verificat si se pare ca voi naste in noiembrie, sper sa fie totul ok pana la marele moment.
    Andre86 likes this.

Antoniaaa este offline Membru
    Data inscrierii
    februarie 2013
    Varsta
    26
    Replici
    42

Buna tuturor!Cum sunteti?Eu deocamdata sunt bine,am fost la medic sarcina e in dezvoltare,ne bate inimioara,luni trebuie sa merg la medic iar.Luni avem 7 saptamani,exista langa sarcina un mic hematom de 1cm pe 3mm dar a zis domnul dr ca nu e o amenintare atata timp cat nu se mareste.Am greturi de cateva zile si dorm foarte mult.voi ce simptome aveti?multa sanatate tuturor !

georgycca Avatar
    georgycca este offline Membru
    Data inscrierii
    martie 2013
    Varsta
    30
    Replici
    53

Citat Citat din Antoniaaa Vezi post
    Buna tuturor!Cum sunteti?Eu deocamdata sunt bine,am fost la medic sarcina e in dezvoltare,ne bate inimioara,luni trebuie sa merg la medic iar.Luni avem 7 saptamani,exista langa sarcina un mic hematom de 1cm pe 3mm dar a zis domnul dr ca nu e o amenintare atata timp cat nu se mareste.Am greturi de cateva zile si dorm foarte mult.voi ce simptome aveti?multa sanatate tuturor !
    Antonia am auzit de un caz asemanator cu hematom si s-a retras in scurt timp dupa ce a avut repaus la pat fara nici un fel de efort, nu cred ca e cazul sa-ti faci griji atata timp cat esti atenta si te odihnesti bine.
    Eu nu am un medic care sa-mi explice prea multe, dar isi face treaba... la prima sarcina nu am avut nici un fel de probleme si totul a decurs bine... sper din toata inima sa fie si acum la fel.
    Sa aveti un weekend linistit fetelor !Aveti grija de burticile mici!

Data inscrierii
    martie 2013
    Varsta
    31
    Replici
    19

Buna fetelor,
    Voi ati facut testul beta HCG ??

Citat Citat din georgycca Vezi post
    Antonia am auzit de un caz asemanator cu hematom si s-a retras in scurt timp dupa ce a avut repaus la pat fara nici un fel de efort, nu cred ca e cazul sa-ti faci griji atata timp cat esti atenta si te odihnesti bine.
    Eu nu am un medic care sa-mi explice prea multe, dar isi face treaba... la prima sarcina nu am avut nici un fel de probleme si totul a decurs bine... sper din toata inima sa fie si acum la fel.

Data inscrierii
    martie 2013
    Varsta
    31
    Replici
    19

Buna fetelor,
    Voi ati facut testul beta HCG ??

alina bubu este offline Membru
    Data inscrierii
    martie 2013
    Varsta
    1
    Replici
    54

Citat Citat din lucia88 Vezi post
    Nu stiu cum este la clinica aceea da la medlife pt consultatie faci programare separat , si pt eco deasemenea... Nu cred ca iti va face si eco ca d-na dr are un program si consultatia dureaza plus eco .. E vorba ca nu prea te-ai incadra in programare cred.. Acum tu vei vedea cel mai bine iti tin pumnii , dar cred ca vei fi foarte incantata..
    dupa ce mi-ai spus ca , consultatia este una si pt, ecografie trebuia sa fac alta programare , am sunat la clinica si mi sa spus , ca doamna doctor decide ce facem atunci si consultatie si eco. iti multumesc pt. sfat ,ca altfel habar nu aveam . merci te pup

Data inscrierii
    martie 2013
    Varsta
    31
    Replici
    172

Buna tuturor burticilor ,si cele '' vechi'' si cele mai proaspat venite !!!!!Andre ,nu iti mai aud guritza ,ce faci cum mai esti ??Eu ma simt perfect ,cel putin momentan ....sper sa fie asa si in continuare.Eu am fost azi la prima mea consultatie ,iuppiiiiiiii bebe e superb ,are 6 mm,e perfect pozitionat ,si .....cel mai important ii bate inimioara,nu am auzit-o ca eco nu era asa de performant (am fost in spital )dar i-am vazut-o cum bate ca un licurici se vedea la eco ,superb ,nu pot sa va descriu in cuvinte ce am simtit....Vroia sa va intreb daca are cineva habar ,care e marea diferenta intre analizele facute in spital si cele de la laboratoarele private ,stie cineva ,sau va puteti interesa?Mi-a dat sa iau acid folic in continuare de 1 mg -2 pe zi si mai iau arefam tot 2 pe zi in rest m-a chemat peste 2 saptamani sa facem analizele si sa mai facem un eco in care sa auzim inimioara bebitului meu.....Va pup pe toate !!!
    Andre86 likes this.

maddy8 este offline Membru
    Data inscrierii
    martie 2013
    Varsta
    28
    Replici
    40

Citat Citat din georgycca Vezi post
    Buna fetelor!

Eu zic sa stati linistite si sa nu va mai stresati, ca nu face bine celui mic. Medicul stie cel mai bine care-i treaba si daca el spune ca e ok, asa este.
    Cat ma priveste, nu mai pot de nerabdare, abia vinerea viitoare merg la primul control, desi azi implinesc 6 saptamani de sarcina. Din pacate numai atunci a avut fereastra libera medicul la care vreau sa merg, mai ales ca vom face si prima ecografie atunci. Abia astept sa aud cum bate inimioara puiului mic

Karmen, eu n-am facut niciun test, astept sa imi spuna dr. ce urmeaza sa fac.
    Alinutza, bine ai venit! Nu stiu sa-ti spun care e diferenta intre analizele la privat si cele la stat, depinde foarte mult de la spital la spital. Daca stii ca spitalul are un laborator bun, nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme.
    Pupici tuturor!

geanina69 Avatar
    geanina69 este offline Membru
    Data inscrierii
    martie 2013
    Varsta
    32
    Replici
    320

Buna ziua burtici!
    Sunt noua pe forum, v-am citit putin si am decis sa imi fac un cont, sunt o viitoare mamica de luna noiembrie ziua 11, sunt la prima experienta si ...recunosc sunt foarte speriata, inca nu am mers la un control ginecologic voi merge peste o saptamana, sper toate bune si sanatoase!
    Andre86 likes this.

Subiecte Similare

1. Mamici de Mai 2013
    De loryana in forum Sarcina
    Replici: 6419
    Ultima replica: 15 iun 2013, 15:20
  2. Mamici de Noiembrie 2012
    De AnUtZyIk in forum Sarcina
    Replici: 2150
    Ultima replica: 13 dec 2012, 21:53
  3. Mamici de noiembrie 2011
    De lovelife in forum Sarcina