Rezultate de la 1 la 7 din 7

Subiect: Elevit

alipuk83 este offline Membru
    Data inscrierii
    februarie 2009
    Replici
    17

Implicit Elevit

Buna sunt insarcinata in28 saptamani si am o nelamurire,pe care sper ca ma veti ajuta sa o rezolv:stiu ca in aceasta perioada e normal sa am contractii nedureroase de tip Braxton-Hicks,dar nu mai multe de 4 pe ora.Nelamurirea mea este :de ce dupa ce am inceput sa iau ELEVIT,la recomandarea doctorului,s-au inmultit numarul de contractii.Sunt sigura ca e de la ELEVIT pt ca in ziua in care nu l-am luar nu au mai fost atat de multe.A mai patit cineva la fel?Sau mi se pare mie?Astept un sfat.

Unregistered Oaspete

Implicit Re: Elevit

Eu mai am intrat in sapt 39 de sarcina si iau Elevit de cand am aflat ca voi avea un copil.Consider ca acest medicament nu are absolut nici o legatura cu contractiile pe care tu le ai.In 9 luni de sarcina eu nu am simtit vreodata astfel de contractii.

Data inscrierii
    octombrie 2009
    Varsta
    26
    Replici
    5

au am25 saptamani de sarcina si am luat continuu elevit si nu am avut astfel de reactii pana acum.poate nu este de la elevit,mai bine mergi din nou la medic.multa sanatate!

sica_dobrin Oaspete

Citat Citat din alipuk83 Vezi post
    Buna sunt insarcinata in28 saptamani si am o nelamurire,pe care sper ca ma veti ajuta sa o rezolv:stiu ca in aceasta perioada e normal sa am contractii nedureroase de tip Braxton-Hicks,dar nu mai multe de 4 pe ora.Nelamurirea mea este :de ce dupa ce am inceput sa iau ELEVIT,la recomandarea doctorului,s-au inmultit numarul de contractii.Sunt sigura ca e de la ELEVIT pt ca in ziua in care nu l-am luar nu au mai fost atat de multe.A mai patit cineva la fel?Sau mi se pare mie?Astept un sfat.
    eu iau elevit de la 4 luni si acum am 32 saptamani adica 8 luni si nu am avut niciodata ce zici tu .consulta un medic sa nu fie altceva pop

twingirls2010 este offline Membru
    Data inscrierii
    aprilie 2010
    Varsta
    35
    Replici
    15

La inceput am luat acid folic si din saptamana a 10 mi s-a dat elevit si tardiferon.
    Nu are nici o legatura suplimentul cu contractiile.
    In cel mai bun caz ar fi trebuit sa iti recomande sa iei No Spa pentru contractii,3 pe zi.
    Sunt singurele pastilute pe care le poti lua cu incredere.

aida_dolce este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2010
    Replici
    24

si eu am 27 saptamani si am avut burtica tare mai mereu.iau 2 no-spa 2 scobutil si vitamine,nu prea conteaza ce anume.mie mi a dat mammavit..dar am luat si elevit si contractiile sunt la fel..

aida_dolce este offline Membru
    Data inscrierii
    ianuarie 2010
    Replici
    24

Citat Citat din alipuk83 Vezi post
    sau se pare ca e de la calciul pe care il contine si de care avem atata nevoie..calciul provoak contractii si cu toate astea trebuie luat,mai ales k elevit contine doza recomandata..nu mai stii c sa crezi

Subiecte Similare

1. Replici: 5
    Ultima replica: 20 apr 2013, 10:28

Bookmarks

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •