Rezultate de la 1 la 8 din 8
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Roxie

Subiect: Ovulatie

andre3a22 este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2013
    Varsta
    23
    Replici
    3

Implicit Ovulatie

Buna! Am si eu o intrebare. De obicei aveam un ciclu regulat de 28 de zile, In aprilie ciclu mi-a venit pe data de 9. dar in luna mai mi-a venit ciclu mai devreme cu 3 zile, mi-a venit pe data de 4 mai si trebuia sa imi vina pe 7 mai. Am inteles ca ovulatia are loc inainte de urmatorul ciclu cu 14 zile. Deci in aprilie am avut ovulatia pe data de 20? In mai am ramas insarcinata, si as vrea sa stiu cam cand am ramas, daca ciclu mi-a venit pe 4 mai si s-a terminat pe 9 mai. contact sexual am avut pe 11 mai dar doar am inceput a durat maxim 1 minut si nu am mai continuat, dupa am mai avut contact sexual pe data de 14,15 si 19 mai. Intrebarea mea este cam cand am avut ovulatie in mai si in urma a carui contact am ramas insarcinta? Multumesc anticipat!

lovelife este offline Admin MamicaMea.ro
    Data inscrierii
    septembrie 2008
    Replici
    1.112

Implicit Raspuns: Ovulatie

cel mai probabil in una din datele de 14, 15, 19 atunci erai fertila, probabilitate maxima 15 si 19 mai

Data inscrierii
    august 2013
    Varsta
    23
    Replici
    3

Implicit menstruatie mai devreme

Buna!am si eu o intrebare. de obicei am un ciclu regulat de 28 de zile.in aprilie mi-a venit ciclu pe 9,in mai mi-a venit ciclu pe 7, in iunie mi-a venit pe 4 iar tot in iunie mi-a venit ciclu pe 29 si mi s-a terminat pe 4 iulie.mi-a venit mai devreme cu 3 zile, pentru ca trebuia sa imi vina in iulie pe 2 . Acum intrebarea mea este cam cand am avut ovulatia in luna iulie daca menstruatia mi-a venit mai devreme, pe 29 iunie?am avut contact sexual pe 9 si 10 iulie iar pe data de 14 iulie am inceput un contact sexual care a durat maxim un minut dupa care ne-am oprit, iar pe 15 iulie am avut iar contact sexual cu ejaculare. daca mi-a venit mai devreme menstruatia asta inseamna ca si ovulatia a fost mai devreme? este prima data cand imi vine mai devreme.Acum cand ar trebuie sa imi mai vina menstruatia? Multumesc anticipat!

Tami Avatar
    Tami este offline Minunile exista!
    Data inscrierii
    august 2011
    Replici
    30.784

Implicit Raspuns: menstruatie mai devreme

Citat Citat din andre3a22 Vezi post
    Buna!am si eu o intrebare. de obicei am un ciclu regulat de 28 de zile.in aprilie mi-a venit ciclu pe 9,in mai mi-a venit ciclu pe 7, in iunie mi-a venit pe 4 iar tot in iunie mi-a venit ciclu pe 29 si mi s-a terminat pe 4 iulie.mi-a venit mai devreme cu 3 zile, pentru ca trebuia sa imi vina in iulie pe 2 . Acum intrebarea mea este cam cand am avut ovulatia in luna iulie daca menstruatia mi-a venit mai devreme, pe 29 iunie?am avut contact sexual pe 9 si 10 iulie iar pe data de 14 iulie am inceput un contact sexual care a durat maxim un minut dupa care ne-am oprit, iar pe 15 iulie am avut iar contact sexual cu ejaculare. daca mi-a venit mai devreme menstruatia asta inseamna ca si ovulatia a fost mai devreme? este prima data cand imi vine mai devreme.Acum cand ar trebuie sa imi mai vina menstruatia? Multumesc anticipat!
    Buna! Ovulatia poate sa varieze de la luna la luna, adica nu e intr-o anume zi, si de aici variaza si lungimea ciclului. Nu vei sti sigur cand e ovulatia fara sa monitorizezi - fie cu teste de ovulatie de la farmacie, fie cu ecografie (cea mai buna monitorizare). Sunt femei are au anumite simptome la ovulatie: secretie mai abundenta asemanatoare albusului de ou ca si culoare si consistenta, dureri in zona pelvina, sani mai sensibili.

Roxie este offline Membru
    Data inscrierii
    aprilie 2010
    Varsta
    37
    Replici
    215

Implicit Raspuns: menstruatie mai devreme

Andreea, te hotarasti?
    Citat Citat din andre3a22 Vezi post
    Buna! Am si eu o intrebare. De obicei aveam un ciclu regulat de 28 de zile, In aprilie ciclu mi-a venit pe data de 9. dar in luna mai mi-a venit ciclu mai devreme cu 3 zile, mi-a venit pe data de 4 mai si trebuia sa imi vina pe 7 mai. Am inteles ca ovulatia are loc inainte de urmatorul ciclu cu 14 zile. Deci in aprilie am avut ovulatia pe data de 20? In mai am ramas insarcinata, si as vrea sa stiu cam cand am ramas, daca ciclu mi-a venit pe 4 mai si s-a terminat pe 9 mai. contact sexual am avut pe 11 mai dar doar am inceput a durat maxim 1 minut si nu am mai continuat, dupa am mai avut contact sexual pe data de 14,15 si 19 mai. Intrebarea mea este cam cand am avut ovulatie in mai si in urma a carui contact am ramas insarcinta? Multumesc anticipat!
    Te plictisesti tare, nu-i asa?
    Ela Semi likes this.
    Lilypie Kids Birthday tickers
    Lilypie Kids Birthday tickers

Data inscrierii
    august 2013
    Varsta
    23
    Replici
    3

Implicit ovulatia

Buna! Cand se calculeaza perioada fertila si ovulatia, se numara si prima zi a menstruatiei? de exemplu daca ciclu incepe pe 31 iulie ovulatia o sa fie pe 13 august? adica 13 este a 14 a zi?

Lalira Avatar
    Lalira este on-line acum Super Moderator
    Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Replici
    19.075

Implicit Raspuns: ovulatia

Born stupid ? Try again.

Daniel 03.07.2006

Daca va treziti cu topicul, in care activati, inchis si ultimul mesaj scris e al meu, contactati un moderator sa deschida topicul !!!

Eu am probleme tehnice si se inchid topicurile singure.

Lalira Avatar
    Lalira este on-line acum Super Moderator
    Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Replici
    19.075

Implicit Raspuns: Ovulatie

Andre, ai deschi 3 topicuri cu acelasi subiect, nu te aranjeaza raspunsurile sau te plictisesti ?
    Born stupid ? Try again.

Daniel 03.07.2006

Daca va treziti cu topicul, in care activati, inchis si ultimul mesaj scris e al meu, contactati un moderator sa deschida topicul !!!

Eu am probleme tehnice si se inchid topicurile singure.

Subiecte Similare

1. Scurgere maronie la ovulatie?
    De GeorgianaR in forum Contraceptie
    Replici: 0
    Ultima replica: 08 aug 2013, 19:15
  2. teste de ovulatie sau microscop de ovulatie?
    De BBStrumf in forum Preconceptia
    Replici: 1
    Ultima replica: 18 iun 2012, 20:39
  3. Cum stiu ca am ovulatie?
    De Sarcina si nasterea in forum Discutii la articole
    Ultima replica: 19 apr 2010, 21:39
  4. Schimbarile din organismul femeii la ovulatie
    De Sarcina si nasterea in forum Discutii la articole
    Ultima replica: 30 iul 2009, 04:42
  5. Care sunt semnele de ovulatie