Pagina 11 din 336 PrimulPrimul ... 67891011121314151621314161111 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 121 la 132 din 4021
Like Tree3007Likes

Subiect: Mamici de iulie 2014

raluca13 este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2013
    Varsta
    31
    Replici
    39

Implicit Raspuns: Mamici de iulie 2014

Bine ai venit Iuliana!!!! Felicitari pt ceilalti copii pe care i-ai adus pe lume...felicitari pt curajul ce-l ai si sper sa impartasim cat mai multe din experiente noastre impreuna! Te pupam si multa sanatate sa ai!!

Rory Avatar
    Rory este offline Membru
    Data inscrierii
    iulie 2013
    Varsta
    29
    Replici
    78

Citat Citat din manuela35 Vezi post
    buna dimineata,
    Rory, iti doresc sa te poti inscrie la mamicile de august
    Multumesc mult, Manuela, sa dea Dumnezeu, ca tare e grea asteptarea asta... Tu dupa cat timp ai ramas insarcinata prima data si acum?
    P.S. Ai o fetita superba, superba... Sa iti traiasca!

andreea_2013 este offline Membru
    Data inscrierii
    iulie 2013
    Replici
    60

Bine ai venit Iuliana, sa-ti traiasca copilasi si sa reusesti sa duci si aceasta sarcina pana la capat.
    Fetelor eu am intrat mai rarut saptamana trecuta pentru ca a fost ceva de treaba la birou, iar seara acasa oboseala isi spunea cuvantul.
    In rest noi suntem binisor, asteptam ziua de luni sa mergem la primul control. Speram sa fie bine. Baiatului inca nu i-am zis ca va mai avea un fratior sau o surioara, oricum e mititel are 3 ani 9 luni. Ne gandeam sa asteptam pana de Craciun sa dam vestea, vom avea cam 12 saptamani, as vrea sa fiu cat de cat sigura ca am depasit perioada mai dificila.
    Eu am o problema cu pofta de mancare, desi nu am greturi, nu pot sa mananc, efectiv nu mi-e foame. Mananc mai mult ca trebuie decat ca mi-e foame.

Va pup si weekend placut va doresc,

manuela35 este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Varsta
    39
    Replici
    3.133

Citat Citat din Rory Vezi post
    Multumesc mult, Manuela, sa dea Dumnezeu, ca tare e grea asteptarea asta... Tu dupa cat timp ai ramas insarcinata prima data si acum?
    P.S. Ai o fetita superba, superba... Sa iti traiasca!
    Multumesc
    Eu am stat bine intotdeauna cu fertilitatea, adca am ramas f usor la 23 ani doua luni, la 35 chiar din prima, la baietel tot din prima, iar acum la fel
    Doar ca la Rai am avut ssangerari la 5 saptamani care s-au terminat datorita utrogestanului, dupa Rai am mai pierdut o sarcina la 4 saptamani iar la baietel sangerarile au format un hematom care a crescut o data cu sarcina si din cauza caruia am nascut la 7 luni
    Acum sunt multumita ca nu sangerez deloc, oricum iau tratament ( aspenter, vitamnia c si acid folic)
    O zi frumoasa
    Rory likes this.
    eva 20.06.2014
    raisa 10 aprilie 2011
    angelica 27 ianuarie 1999

Data inscrierii
    octombrie 2013
    Varsta
    31
    Replici
    39

Citat Citat din andreea_2013 Vezi post
    Bine ai venit Iuliana, sa-ti traiasca copilasi si sa reusesti sa duci si aceasta sarcina pana la capat.
    Fetelor eu am intrat mai rarut saptamana trecuta pentru ca a fost ceva de treaba la birou, iar seara acasa oboseala isi spunea cuvantul.
    In rest noi suntem binisor, asteptam ziua de luni sa mergem la primul control. Speram sa fie bine. Baiatului inca nu i-am zis ca va mai avea un fratior sau o surioara, oricum e mititel are 3 ani 9 luni. Ne gandeam sa asteptam pana de Craciun sa dam vestea, vom avea cam 12 saptamani, as vrea sa fiu cat de cat sigura ca am depasit perioada mai dificila.
    Eu am o problema cu pofta de mancare, desi nu am greturi, nu pot sa mananc, efectiv nu mi-e foame. Mananc mai mult ca trebuie decat ca mi-e foame.

Va pup si weekend placut va doresc,
    Exact in sitatia ta sunt si eu! Nu mananc decat fortat...nu mi-e pofta de absolut nimic,mananc doar fortat.Am incercat dimineata sa mananc niste kiwi,sa-mi dea pofta de mancare...dar nimic,Prietena mea,care are o fetita de 8 ani si e cadru medical,rade Spune sa ma bucur ca n am pofta de mancare,ca acusica imi vor veni poftele si n-o sa fiu bucuroasa.Dar na...nu-i chiar asa.Eu am 2 de alimentat...in ritmul asta,ma lasa pe mine fara nici o rezerva.Sapt viit merg la medic,si daca e la fel,o sa rog sa mi dea niste vitamine.

Data inscrierii
    octombrie 2013
    Varsta
    31
    Replici
    39

Din burticile si mamicile ce sunt aici,s-a confruntat cineva cu acufene pe sarcina?Zgomote in urechi? Si respiratia o am dificila,si pulsul simt cum imi bate in urechi..Am facut azi si un echo doppler carotidian,gandindu-ma ca poate e vreun vas ceva infundat,dar nimic... e totul ok. As vrea sa-mi ziceti daca s-a confruntat cineva cu asemenea simptome..si cum ati depasit situatia? Va pup pe toate si un weekend frumos va doresc.Eu nu prea ma pot bucura de el,pt ca lucrez,de noapte

Emeline Avatar
    Emeline este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2013
    Varsta
    23
    Replici
    263

Citat Citat din raluca13 Vezi post
    Din burticile si mamicile ce sunt aici,s-a confruntat cineva cu acufene pe sarcina?Zgomote in urechi? Si respiratia o am dificila,si pulsul simt cum imi bate in urechi..Am facut azi si un echo doppler carotidian,gandindu-ma ca poate e vreun vas ceva infundat,dar nimic... e totul ok. As vrea sa-mi ziceti daca s-a confruntat cineva cu asemenea simptome..si cum ati depasit situatia? Va pup pe toate si un weekend frumos va doresc.Eu nu prea ma pot bucura de el,pt ca lucrez,de noapte
    Da iubita mea, eu la inceput, cand nici nu stiam ca sunt insarcinata, ma trezeam cu acufene si aveam impresia ca am probleme cu tensiunea, si ce e drept, mi-am luat dimineata tensiunea de vreo 2 ori si am observat ca aveam 13 cu ceva, 14 cu ceva, nu mai tin minte exact cu cat si nu mai scriu sa nu zic vreo prostie, dar tin minte exact pentru ca eu sunt hipotensiva de felul meu si zgomotele pe care le resimteam eu erau deranjante, ca un vajait in tot capul nu numai in urechi. Au trecut odata ce am inaintat in sarcina Ceea ce ai tu se numesc acufene pulsatile, nu stiu daca e cazul sa iti faci griji, e posibil sa fie tot de la sarcina si la tine ... ai grija cu odihna. Multa sanatate si sarcina usoara!

Data inscrierii
    octombrie 2013
    Varsta
    31
    Replici
    39

Multumesc Emeline :*:*:*

Ana.Maria13 este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2012
    Varsta
    25
    Replici
    51

Neatza ma alatur si eu voua... Am DPN-ul pe 20 iulie acuma om vedea... La medic inca nu am fost! O sa imi fac o programare ptr sapt viitoare! Greturi,ameteli, pofte nu am... Decat o durere usoara sub burtik, asa ca la ciclu! Sper sa nu fie nimic grav! Va pup! Sa auzim de bine
    masha1978 likes this.

manuela35 este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Varsta
    39
    Replici
    3.133

Bine ai venit Marytudor. De unde esti? Mai ai copii? Cati ani ai?
    Ce de intrebari am pus..

Ana.Maria13 este offline Membru
    Data inscrierii
    august 2012
    Varsta
    25
    Replici
    51

Sunt Ana! Am 24 de ani! Traim in uk! Sunt la prima sarcina

Data inscrierii
    octombrie 2013
    Varsta
    31
    Replici
    39

Bine te-ai alaturat grupului nostru Ana(marytodor)!!! Asteptam sa ne dai vesti dupa ce vii de la medic,oricum FELICITARI!!!! Vei fi o mamica tanara

Subiecte Similare

1. Mamici de Mai 2014
    De Lalira in forum Sarcina
    Replici: 10577
    Ultima replica: 03 iul 2014, 22:12
  2. Mamici de aprilie 2014
    De lovelife in forum Sarcina
    Replici: 5291
    Ultima replica: 24 mai 2014, 23:51
  3. Mamici de Februarie 2014
    De Lalira in forum Sarcina
    Replici: 1747