Rezultate de la 1 la 6 din 6
Like Tree1Likes
  • 1 Post By trabyro

Subiect: Ce riscuri are sexul anal?

Alexandru Oaspete

Implicit Ce riscuri are sexul anal?

am o mica intrebare: sunt impreuna cu prietena mea de 10 luni, facem sex de 9 luni si ne iubim la nebunie. De ceva timp ne-a trecut prin cap sa facem sex anal, dar nu prea stim care sunt riscurile. Exista vreun risc? Cum ar trebui sa facem ca sa fie bine? Va multumesc anticipat.

Madys Oaspete

Implicit Re: Ce riscuri are sexul anal?

Riscurile sunt legate de posibile leziuni ale sfincterelor anale (extern si intern) sau ale mucoasei anale, cu producerea de incontinente sfincteriene sau fisuri urmate de sangerari. Pot aparea, de asemenea, dureri importante, scazand astfel si senzatia de placere si facand necesara utilizarea unui lubrifiant.

Este necesara utilizarea prezervativului, precum si schimbarea acestuia in cazul in care, dupa un contact anal, se produce un contact vaginal, protejand astfel partenera de infectii genitale/urinare.

daniela alex este offline Membru
    Data inscrierii
    iulie 2009
    Varsta
    34
    Replici
    10

Implicit Re: Ce riscuri are sexul anal?

pentru sexul anal prietena ta trebuie sa-si faca clisma asfel incat sa isi goliasca tot anusul; masarea, excitarea anusului e un proces lung si dureros pt o incepatoare iar daca nu e facut bine de la inceput placerea nu apare niciodata (pt ea), in locul lubrifiantului clasic puteti folosi crema de corp grasa e mai eficienta si mai unsa pt inceput; cu siguranta ca nu va va iesi din prima dar repetitia este mama invataturi nu uitati de igiena orice neplacere (boala) o sa duca la un refuz mai tarziu bafta

pantoficustil este offline Membru
    Data inscrierii
    octombrie 2011
    Varsta
    21
    Replici
    77

Implicit Raspuns Ce riscuri are sexul anal?

Wow ce va venit deodata, .....riscuri sunt asa cum a spus si Madys ( destul de detaliat )...asa ca aveti grija mai copilasi...

trabyro Avatar
    trabyro este offline Membru
    Data inscrierii
    septembrie 2012
    Varsta
    36
    Replici
    27

Implicit Raspuns: Ce riscuri are sexul anal?

Sunt nou pe forum ... am tot citit ... ma informez (NE DORIM BEBE) ... casatorit de 4 ani,impreuna de 11 ... o singura data ne-a trecut prin cap chestiunea asta (amu sa zic vreo 8 ani) ... si ... NUUUU ,,, mai mult de la mine ... nu stiu ,,, e .... aiurea ... ... parca nu are sens ... nu stiu .... DoamneD a facut muierea si barbatul pt anumite lucruri in anumite "locuri"
    Am vazut si io XXX-uri ,,, da' tot nu imi place ... ... este ... iaxx
    Ramaneti la versiunea ORIGINALA ... :-)
    Lexa likes this.

amsterdamshop Oaspete

Implicit Raspuns: Ce riscuri are sexul anal?

Varianta "originala" este de preferat, daca totusi aveti de gand sa incercati si asta, aveti mare grija cu igiena si in primul rand cu fisurile, sunt foarte periculoase si dureroase

Subiecte Similare

1. Copii prematuri si riscuri
    De Zaraza in forum Prematurii
    Replici: 26
    Ultima replica: 04 sep 2014, 11:27
  2. Mycoplasma- riscuri si tratament
    De AlinaIoana88 in forum Sarcina
    Replici: 2
    Ultima replica: 28 oct 2013, 23:07
  3. E bun sexul in sarcina
    De Lidia in forum Viata de cuplu
    Replici: 14