Cum a fost la Vanatoarea de Comori din Gradina Botanica?
Sâmbătă, 1 iunie 2013, a avut loc cea de-a 8-a ediție a Vânătorii de Comori în...
E un pâlc de ghiocei
Curajoşi şi veseli tare,
Au pe frunze clopoţei
Şi zâmbesc când stau la soare.
Fără un buchet promis
Am intrat plângând în casă.
Nu-i aşa c-o să mă ierţi
Că n-ai ghiocei pe masă?
N-am putut să-i rup bunico,
Erau mici şi s-au rugat
Să-i mai las vreo două zile
Sub zăpadă, la iernat!